FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Potwierdzam, z 540tką świetnie, nawet nie używam manuala, w pttl podbijam siłę albo 0,5 albo nawet 1 jak odbijam od sufitu albo z mydelniczką pod kątem 45 i ładnie naświetla. Na wprost chyba jeszcze nie używałem gołej lampy, ze speedbouncem całkiem dobrze
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wgrałem aktualizację do Metza 48 i teraz jest bardzo dobrze. Próbowałem z Sigmą 24-60/2.8 i niezależnie czy robię na wprost, czy odbijam od ściany, czy sufitu naświetla tak samo, bez potrzeby korygowania mocy błysku.
Próbowałem zarówno w manualu jak i trybach półautomatycznych.
Muszę jeszcze sprawdzić z różnymi szkłami.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Czy ktoś z użytkowników doświadczył już tego problemu ?
Moja sztuka też tak ma, dokręciłem lekko śrubki ale to nie pomogło. Nawet jak chwycę dwoma palcami za grip i zaczynę nim lekko ruszać na boki to słychać klikanie, jakby coś w gripie lekko się przemieszczało. Nie wiem czy coś się w nim poluzowało, ale zaczyna mnie to denerwować, czuję pod ręką że grip ma lekki luz. Czy to może się kwalifikować na gwarancję ?
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
irek83 napisał/a:

...
Nie wiem czy coś się w nim poluzowało,
...


A czy to nie jest ten słynny paluszek?
:evilsmile: :evilsmile: :evilsmile:
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
TM_Mich, To jest słynny paluszek filipińskiej dziewczynki :?: nie sądzę, ale pewnie będę musiał napisać maila do Ricoha, mam nadzieję, że nie powołają się na Twoje podejrzenia ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
irek83
Obmacałem właśnie swoja sztukę i jest wszystko ok. Przy okazji sprawdziłem K-5IIs i też ok. Przyjrzałem się obydwu aparatom i te gripy niemal identyczne.
 
gocha8  Dołączyła: 09 Gru 2009
Witam, mam K3 II i jestem bardzo ciekawa nowego K-1. Czy ktoś mógłby napisać swoje wrażenia z przesiadki z K3II na K-1? Głównie chodzi mi o reportaż typu ślub i koncert. Zdjecia przyrody widziałam. Z góry wielkie dzięki! I jak jest K-1 chodzi z podpiętymi obiektywami z APS-C? Pozdrawiam. Gosia
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
gocha8 napisał/a:
K-1 chodzi z podpiętymi obiektywami z APS-C?

Ma kropowe tryby APS-C i 1:1.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
<naglowek: wiedza o K-1>
<struktura: Posty wątkowe>
<zawartosc: Tekst i multimedia>
<licznosc: 106 zakładek>
<dostep: Otwarty>
<uzycie: Zapis i odczyt>
<sensor: Oczy>
<metoda: Czytanie>
<interpretacja: Mózg>
W dobie Internetu pozyskanie odwiedzi nie jest trudne. Wystarczy trochę zrzucić na siebie, zamiast na innych.
</interpretacja>
</metoda>
</sensor>
</uzycie>
</dostep>
</licznosc>
</zawartosc>
</struktura>
</ >
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
plwk napisał/a:
gocha8 napisał/a:
K-1 chodzi z podpiętymi obiektywami z APS-C?

Ma kropowe tryby APS-C i 1:1.

W obu jest ramka wyświetlana na podglądzie. 1:1 jest dużo bardziej interesujący bo daje maksymalne dobre pole obrazowania obiektywów APSC :) chodź nie zaprzeczam że raczej obu nie używam :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ps. Widzę, ze plwk zrobił to jednak za Ciebie.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
No no no... A może by tak rozruszać trochę antycznych szkieł skoro taka wyśniona, wymarzona i prawie-nie-do-uwierzenia,-że-w-ogóle-kiedokolwiek-będzie pucha jak K-1 się pojawiła. :)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szafę otworzysz? Rób zdjęcia, niech młodzież zobaczy co kiedyś Pentax produkował.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Dada napisał/a:
ebelbeb napisał/a:
ponad 50 body, trochę szkieł z AF i innego osprzętu.
:roll: Szkieł naliczyłem coś ok.160. Proszę administrację o dożywotniego banana dla ebelbeba za powyższą listę. Albo co najmniej wstążkę.

Fenol, przydałby się banan do testów tych wszystkich obiektywów z K-1 ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
irek83, banana macie w Irlandii z tego co się orientuję ;-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ciekawe czy kojut ,go dzisiaj odebrał
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
kojut coś się nie odzywa, możliwe że z Panem Bananem właśnie piją Bruderszafta ;-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
foto napisał/a:
Ma ktoś doświadczenia z tym szkłem
https://shop.lomography.com/en/lenses/daguerreotype-achromat-art-lens/daguerreotype-achromat-artlens-pentax

Z tym nie, ale z podobnymi staruszkami tak - specyficzne szkła, to te które bardziej malują a nie odwzorowują obraz, do bardzo świadomego wykorzystania.
A ten w temacie to pewnie podobnie jak Petzvale kolejna konstrukcja od podstaw przeliczona i na nowo stworzona przez inżynierów z Krasnogorska, soczewki pewnie też ich produkcji, zresztą to już chyba jedno z ostatnich miejsc gdzie potrafią zrobić pojedynczą soczewkę.
 

REKLAMA  Dołączył: 04 Kwi 2014
___________________________________________________________
Post zawiera lokowanie produktu
Autoreklama: nikt nie lubi bannerów!
Pomóż nam utrzymać to miejsce bez reklam

___________________________________________________________



Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach