ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
SlicaR napisał/a:
W tym roku wydaje mi się,że nawet kolega ADestroyer miał słaby sezon. Albo ja słabo śledziłem.

Nie aż było tak tragicznie, po prostu z powodu braku czasu i zainteresowania tematem nie wrzucam już nowych zdjęć. ;-)

Angel In The Sky
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Ładnie, plastycznie, bardzo miły dla oka kadr.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Bardzo ładna kompozycja kolorystyczna :-)
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Brak zainteresowania tematem ? To dlatego zostałem ukarany. Fot i tak fajny.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
AChmiel napisał/a:
Brak zainteresowania tematem ? To dlatego zostałem ukarany. Fot i tak fajny.

Ależ ja nikogo nie karzę. Ostatni post jakieś pół roku temu, wiec nie widzę sensu kontynuacji. ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Piękna fotografia, właściwie Fotografia :-D Kadr, kolor, kompozycja - trudno się doczepić, raczej odczepić trudno.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Bardzo, bardzo :-B
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mój dzisiejszy, domowy - alpinista ścianowy.
Gość miał ze dwa milimetry.




 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Milusi. ;-)
 
kamel828  Dołączył: 03 Cze 2015
Proszę o poradę w temacie zakupu sprzętu, bo już mam mętlik w głowie, a nie chcę zakładać nowego tematu. Mam K-50, kitowego dal 18-55 wr i Sigme 70-210mm 4-5.6 AF-K i do tego zestaw pierścieni bez przeniesienia automatyki. Chciałbym się pobawić trochę bardziej w makro, ale nie mogę się zdecydować co kupić. Myślałem nad Pentaxem A 50/1.7 z pierścieniami, ale trafiłem na zdjęcia zrobione z pomocą Raynoxa DCR250. I nie wiem czy pozbyć się Sigmy i kupić Tamrona 70-300 Di LD lub Sigme 70-300 APO DG i do tego upolować używanego Raynoxa, czy obecnie posiadana Sigma będzie dobra. Czy lepiej będzie bawić się z pięćdziesiątką i pierścieniami? Z góry podziękuję za rady kupienia dedykowanego obiektywu makro, jestem na rencie i zwyczajnie nie stać mnie. Głównie zdjęcia chciałbym robić różnym robaczkom, ale też roślinkom.

Z góry dziękuję za porady,
Kamil
 
fotna  Dołączył: 28 Sty 2017
Raynox DCR250 to bardzo dobrej jakości soczewka - ponieważ robię rzadko macro to ją kupiłem -mimo że miałem pożyczony do testów obiektyw typowy macro C.. 100/2,8 is.
Niestety ma jedną wadę jej średnica jest mała stąd musisz dopasować do obiektywu. do roślinek świetna sprawa jak masz obiektyw o małej średnicy filtra 58 i mniejszy przy obiektywie 85 mm i większym. Popytaj w okolicy może ktoś ma - popróbuj i będziesz wiedział czy ci się nada. Mocowanie pasuje do wszystkich systemów więc możesz pytać też w innych "stajniach".
Jeśli chcesz duże powiększenia to radzę albo specjalistyczne obiektywy albo pierścień odwrotnego mocowania czy też połączenie dwóch obiektywów przodami. Są takie pierścienie. tanio i efekty rewelacyjne.
W porównaniu do pierścieni czy mieszka zyskujesz masę światła co możesz przełożyć na przysłonę (głębię). Zyskujesz też aerację choć Raynox pod tym względem jest bdb
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
kamel828, do konwertera DCR-250 dołączony jest w komplecie uniwersalny adapter Snap-on, co daje możliwość zamocowania na dowolnym obiektywie z gwintem o rozmiarze od 52mm do 67mm.
 
fotna  Dołączył: 28 Sty 2017
Sama soczewka ma średnicę 39mm co należy brać pod uwagę by nie winietowała.
 
kamel828  Dołączył: 03 Cze 2015
Dziękuję za odpowiedzi. Teraz pytanie brzmi, czy warto kupować Raynoxa do Sigmy, którą mam? Nie chodzi o średnicę mocowania, bo ta jest dobra, tylko o jakość tego obiektywu. Przy Tamronie 70-300/4-5,6 LD Di skala na dzień dobry wynosi 1:2. Moja Sigma ma 1:5 z tego co pamiętam. Co do pierścieni, mam pierścień odwrotnego mocowania i ten pozwalający łączyć obiektywy przodami. Niestety posiadany Pentax nie ma pierścienia przysłony, a trzymanie popychacza palcem jest średnio ciekawe. Do tego, w takim połączeniu obiektyw musiał być przy przedmiocie, w przypadku owadów raczej się nie uda.
 
fotna  Dołączył: 28 Sty 2017
Co do obiektywów to ci nie pomogę ale spróbuj taniej opcji ze swoimi obiektywami. Na początek z ręki albo połączone taśmą izolacyjną :lol:
A tu adres strony gdzie to można kupić by TIP się nie denerwował że używam jego zdjęcia. http://foto-tip.pl/produk...nego-mocowania/

Czasem rożne wynalazki dają niesamowite efekty. Jak nie robisz na zlecanie to warto się pobawić ze starymi heliosami czy innymi manualnymi. A jak za to masz mieć dobre pieniądze to kup obiektyw macro.
 
kamel828  Dołączył: 03 Cze 2015
Właśnie o tym sposobie pisałem. Może źle dobrałem ogniskowe? Jutro popróbuje. Nie mam innych szkieł niż wymienione wyżej, więc też musiałbym kupić jakąś stałke. Raynox wydaje się bardziej uniwersalny, a różnica w cenie między używanym, a Pentaxem A 50/1.7 prawie żadna.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
kamel828, proponuję dokładniej przejrzeć temat: sezon na makro rozpoczęty! Zapewniam że, znajdziesz tam wszystko albo prawie wszystko dotyczące macrowania. To kompendium wiedzy na ten temat. Skorzystaj także z wyszukiwarki forumowej i poczytaj o Raynox’sie oraz pierścieniach pośrednich. Jest tego trochę i na pewno lektura pomoże Ci w podjęciu decyzji. ;-)
Jeśli zaś mogę coś zasugerować: skoro posiadasz już pierścienie, to zamiast wspomnianego konwertera osobiście wolałbym kupić w tej cenie jakiś stałoogniskowy obiektyw. W każdym razie na początek zabawy zdecydowanie nie polecam żadnych pierścieni odwrotnego mocowania. :roll:
 
kamel828  Dołączył: 03 Cze 2015
Przepraszam, że dopiero odpisuję.
Dotarłem do 73 strony i postanowiłem spytać. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i biorę się za czytanie reszty wątku :-) Czegokolwiek bym nie wybrał, mam nadzieję, że za jakiś czas będę miał co wrzucić do tego tematu :-)
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Szuflada:

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotopentax, "karnawałowa ważka". :-) Bardzo ładne. Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach