Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge.martinez, szykujesz nam miły weekend, czy raczej nastawiać się na niedzielną nockę?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Szykuję. Z wieczora będzie wszystko gotowe. :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
:-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge.martinez, brawo! :-D
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
No to zabieram się za oglądanie :mrgreen: chciało mi się spać, ale właśnie mi się przestało chcieć :-B
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ja wczoraj nie doczekałem. Ale za to mam co robić przy porannej kawce.

[ Dodano: 2017-02-18, 11:27 ]
No i półtorej godziny uciekło, a jeszcze wszystkich zdjęć nie udało mi się obejrzeć.

[ Dodano: 2017-02-18, 11:30 ]
No i ciągnie mnie na zewnątrz, na zdjęcia!
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
szybkiparowoz napisał/a:
No i ciągnie mnie na zewnątrz, na zdjęcia!


Mnie dziś wyciągnęło i wciągnęło. Lutowa pierwsza rolka skończona i wywołana. Druga na liczniku na już 11 zdjęć. Do końca miesiąca myślę, że uda się i ją skończyć. Na razie plan wykonany bezproblemowo, oby i dalsza część roku tak szła. :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A mnie dziś wciągnęło w pracę. Luty jednak już naświetlony i więcej nie będzie. Jedna rolka na miesiąc :idea:
Teraz ruszam pooglądać i skomentować Wasze zdjęcia, a już wczoraj "na szybkensa" było widać, że jest fajnie :-D
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Dzisiaj wywołałem lutową rolkę w ID-11 (1+1), przeskanowałem kilka klatek i wydaje mi się, że z tym PANem, to my się chyba dogadamy. ;-) Jest na pewno inaczej, niż Rodinalu, ale to chyba oczywiste. Mniejsze ziarno i niższa ostrość. Kontrasty też mniejsze, co w słoneczny dzień działa zdecydowanie na plus. Ponieważ fotografowanie w trybie, jaki sobie zaplanowałem, sprawia, że cała lub prawie cała rolka naświetlana jest w krótkim czasie w takich samych warunkach, zastanawiam się, czy nie skorzystać z tego i nie stosować wywoływacza dobranego do danej sytuacji, ewentualnie pobawić się naświetlaniem i czasem wywoływania.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Pierwsza lutowa rolka się suszy. I to nie jest nasze ostatnie słowo - są przecież jeszcze trzy dni :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Druga lutowa rolka kończy się skanować. I to jest ostatnie słowo, te trzy dni będą wolne od JA :-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Lutowa rolka zeskanowana, miały być dwie ale się nie uda. Na szczęście coś tam wybiorę, mimo to czuję niedosyt bo był pomysł na drugą rolkę.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
irek83, mogłeś zwinąć drugą w połowie. Reguły gry wymagają przynajmniej jednego filmu zrobionego w całości w danym miesiącu.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ryszard, dzięki za podpowiedź, ale już pociągnę ją w marcu do końca. Pomysł i tak nie wypalił więc może w marcu się uda :-)
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Ja się nakręciłem jak wściekły :evilsmile: Dwie rolki w lutym skończone, ale na marzec przewiduje dużo więcej zrobić. Nareszcie ciepło i rowerem można to tu to tam. Ten rok chcę robić wyłącznie na filmie, których dokupiłem opór. Fuji X100 na dłużej do szuflady. Przyzwyczaiłem sie do Zenita, odruch wymiotny przeszedł na dobre, teraz już z górki :-)
 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
Jak dla mnie to w Zenicie poważnie wkurza tylko jedno. Matówka pokazuje zaledwie 68% kadru. 1/3 nie widać, a tam zawsze musi się wsadzić czyjś łokieć, ucho albo d..pa i wszystko spieprzyć. :evil:
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
karmazyniello napisał/a:
ale na marzec przewiduje dużo więcej zrobić.

Wchodzisz w następny etap - jedna rolka na tydzień :mrgreen:
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
JacekK napisał/a:
Jak dla mnie to w Zenicie poważnie wkurza tylko jedno. Matówka pokazuje zaledwie 68% kadru. 1/3 nie widać, a tam zawsze musi się wsadzić czyjś łokieć, ucho albo d..pa i wszystko spieprzyć. :evil:

Hehehe, a już miałem w notce do lutowego zdjęcia pomarudzić na wizjer mojego Ricoha (kryje 93% pola obrazu). Ale w tej sytuacji chyba mi nie wypada...

 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
JacekK napisał/a:
Jak dla mnie to w Zenicie poważnie wkurza tylko jedno. Matówka pokazuje zaledwie 68% kadru. 1/3 nie widać, a tam zawsze musi się wsadzić czyjś łokieć, ucho albo d..pa i wszystko spieprzyć. :evil:


Eeee, to mi nie przeszkadza, bo w momencie podnoszenia aparatu do oka wiem co wejdzie w kadr, a jak już mam przy oku to korekta ostrości ewentualnie i pstryk. Od 2007 roku wyłącznie na stałkach pracuje, w tym 50% na 35mm, więc mam obcykane. Awaryjność mnie dobija, bo mam marchwiane łapy do sprzętu i nawet F3 potrafiłem zajechać, a co dopiero taki popieprzony aparat jak zenit.
 
milewski01  Dołączył: 02 Sie 2014
Niestety luty odpuściłem. Rolkę ledwo zacząłem (5 klatek), zwinę ją i skończę kiedyś... W marcu będzie lepiej :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach