skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Bo to przeciez generalnie kiepskie szklo, ktore plaszczyzne ostrosci zakrzywia jakby fale grawitacyjne nagle przelecialy przez hiperprzestrzenny akcelerator ostrosci obrazu...
http://photo.stackexchang...rectly-or-front - 2013 rok, temat wielokrotnie walkowany. Ot po prostu przekombinowane szklo.

Nie spodziewalbym sie zeby nowa byla lepsza.

pz
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Miałem starszą wersję tej Sigmy i pomimo fajnego obrazowania nie mogłem znieść jej kapryśnego AF. Miałem Sigmę 18-35/1.8 i pomimo fajnego obrazowania nie mogłem znieść jej kapryśnego AF. Mam też obiektywy innych producentów i pomimo fajnego obrazowania... AF nie jest tak kapryśny. Używam też skrajnych punktów AF, również w złych warunkach oświetleniowych - zarówno w K-5, K-5II, jak i K-1. Z Pentaksami i Tamronami problemów nie mam. Nie mam też problemów z Sigmą 70-200/2.8.

Jasne Sigmy są kapryśne i taki ich urok.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Krzychoo napisał/a:
Do AF'u w Sigmie trzeba się przyzwyczaić albo szukać szkła systemowego.


Oczywiście masz rację, głównie ze względu że są to kundelki. AF w P moim zdaniem nie jest jeszcze przystosowany w pełni do jasnej optyki, dlatego nie mieliśmy do tej pory tak jasnych szkieł w systemie.
 
stamina  Dołączył: 23 Lis 2012
Zza kanału la manche przyjechał do mnie wczoraj ten 30 mm jasny art.. no i jasna cholera jestem tak pozytywnie zaskoczony. Jeśli ktoś wcześniej użytkował te 'kapryśne' sigmy pewnie wypracował indywidualny sposób na ich okiełznanie przy podpięciu do pentaksowych puszek. Podzielam opinię kolegi Enzo, bardzo dobry kawał optyki. Nie spodziewałem się tak fajnego rezultatu. Postrzelałem zdjęcia w domowym zaciszu i teraz nie mogę się doczekać aby wyjść z nią w teren.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
stamina będzie Pan zadowolony :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach