bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
RAW Challenge 476
Proszę o przyklejenie przez kolorowych.
==========================
Zasady zabawy są tu: http://my.pentax.org.pl/RC/
W tymże wątku tam proszę zadawać ewentualne pytania.

RAW do ściągnięcia: http://my.pentax.org.pl/RC/raw/rc476.dng (11.1 MB)

Wyniki proszę przysyłać na adres:
pentaxrawchallenge2 <-at-> gmail ->dot<- com
do niedzieli, 05.03.2017 r., do godziny 20:00 czasu urzędowego.

Miło będzie, jeśli w treści maila napiszecie, jak pracowaliście nad plikiem.

Obydwa jpegi proszę zapakować razem w jednego zipa.
Pliki proszę nazywać:
- rc476_nick.jpg - duży jpg (max. wielkość 5 MB),
- rc476_nick_900.jpg - mały jpg (900px na dłuższym boku, max. wielkość 500 kB),
- rc476_nick.zip - załączony zip
Maile proszę tytułować podobnie - rc476_nick.

Bardzo proszę o pilnowanie nazewnictwa plików i tytułów maili.

Miłej zabawy.

-----------------------------
Bardzo proszę o rawy do obróbki. Można je wysyłać mailem na podany wyżej adres lub wrzucać przez ftp:
serwer: ftp.pentax.org.pl
juzernejm: RCuser
pasłord: wo2Gaish (ważna wielkość liter)
Proszę o podanie nazwie pliku swojego nicka, dobrze jest wiedzieć, od kogo mam pliki.
Powyższy ftp służy wyłącznie do wrzucania propozycji, a nie do nadsyłania wyników poszczególnych odcinków.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Po kliknieciu na male zdjecie, otworzy sie ono w nowym oknie - w rozmiarze oryginalnym.
Zdjecia dostepne równiez pod adresem
http://my.pentax.org.pl/RC/rc476.html

Tak wyglada ten plik bez obróbki, czyli jpg wyciagniety z rawa.


Link do spakowanych wszystkich malych plików:
http://my.pentax.org.pl/RC/zip/rc476.zip

1. Blesso


2. errorbypixel
Bałem się dotykać jakichkolwiek suwaków, żeby nie spaprać...
Minimalnie szturchnięte przy kontraście i HSL.


3. kojut
Obróbka w LR3.3. Zmieniony balans bieli, podniesiona ekspozycja, rozjaśnione ciemniejsze partie (cienie). Kanały niebieski i czerwony na minus, zielony na plus. Zdjęcie odszumione i troszkę podostrzone.


4. latarnik


5. mr.ra66it


6. nimmid


7. powalos


8. rafi
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
mr.ra66it możesz opisać czym i jak robiłeś?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Blesso i kojut.
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
kerad wystarczył PSE 13 i dostępny razem z nim ACR. Temperatura ok. 2800, Tinta +6, Ekspozycja 0, Kontrast -25, Światła -15, Cienie +100, Białe 0, Czarne +15, Przejrzystość +25, Wyostrzanie (Ilość 25, Promień 0,5, Szczegóły 25, Maskowanie 50) Redukcja szumu (Luminancja 15 Szczegóły luminancji 100 Kontrast luminancji 50, Kolor 25, Szczegóły koloru 100). Potem PT Lens (korekcja aberracji), opcjonalnie minimalna korekcja odcienia i nasycenia czerwieni, Google Nik Collection Color Efex Pro 4 (kontrast tonalny, krzywa), końcowe wyostrzanie, przejście na 8-bitowy kolor, eksport dużego obrazka, powrót do 16-bitowego koloru, 4-stopniowe skalowanie miniaturki, przejście na 8-bitowy kolor, eksport miniaturki.
 

FocusToInfinity  Dołączył: 14 Sty 2017
Poza balansem bieli to mr.ra66it odwallił wg. mnie najlepszą robotę :-B
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Za chwilę napiszę, które z tych prac podobają mi się najbardziej.
Ale zanim to zrobię, to muszę przyznać, że ogólnie robi wrażenie to, ile potraficie wyciągnąć z tej fotografii, mając oczywiście na względzie pewne ograniczenia, do których musicie się stosować zgodnie z regulaminem zabawy.
A teraz do rzeczy: dla mnie najfajniej wyszły prace Blesso i Kojuta.
Tutaj przyznałbym równorzędny laur, choć moim zdaniem coś w obydwu pracach jest troszkę na minus.
U Blesso za bardzo moim zdaniem powiało chłodem i obrazek jest nieco za mało nasycony (porównywałem będący w oddaleniu słup ogłoszeniowy), tu nieco lepiej jest u Kojuta. Ale obydwie prace są dynamiczne i ostre. Bardzo ładnie.
O centymetry, tuż za wymienioną dwójką kolegów jest moim zdaniem praca mr.ra66it. Z tym, że z balansem bieli jest faktycznie jakiś drobny problem, za to np. napis nad księgarnią jest tu nie do pobicia.
Jedna rzecz jest tutaj wg mnie na minus: otóż światła latarni dają stosunkowo silne światło, za ich sprawą tworzą się kontrasty, ale też powodują, że cała ulica jest w sumie jasna. W tej pracy tego troszeczkę brakuje, blask latarni jest przyćmiony, a ich światło zbyt zimne i rozproszone. Stąd też nie zagrały dobrze atrakcyjne przecież wielce architektoniczne detale stojących wzdłuż ulicy kamienic. Zrobiło się po prostu za ciemno. I w sumie mało dynamicznie.
We wszystkich wymienionych pracach światło powinno być nieco cieplejsze, ale zdaję sobie sprawę, jak trudno było pogodzić i ustawić wszystkie elementy tak, by zdjęcie było optymalnie dopracowane.
Detale aż się skrzą w pracy powalosa, ale tutaj kolega resztę, że tak powiem delikatnie, położył.

Nie o wszystkich pracach napisałem, ale pewnie macie już dość czytania.
To, co godne wedle moich upodobań wyróżnienia, to skrótowo Wam przedstawiłem.

Dodam jeszcze tylko na koniec, że przed Wami jest "kultowa" łódzka ulica, czyli Piotrkowska i to ja jestem autorem tego zdjęcia i ja go koncertowo "nie dopracowałem" (eufemizm :roll: ). Byłem bez statywu i parę jeszcze rzeczy poszło nie tak.
No i dlatego też mój tekst wyszedł nie skrótowy, a całkiem przydługawy.
Ale przede wszystkim byłem ciekaw, jak Wy to wszystko zrobicie. Duże :-B dla wszystkich!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach