Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Kuba Nowak napisał/a:
obiektywy "mast hew" do apsc pentax'a to:
sigma lub tamron 17-50, pentax 55-300

Ten drugi świetnie nadaje się do dyskretnej fotografii ulicznej a la Bruce Gilden.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Enzo napisał/a:
pentax 55-300 świetnie nadaje się do dyskretnej fotografii ulicznej a la Bruce Gilden.

Nie no, na ulicę tylko D HD FA 70-200/2.8 - może nie będzie dyskretny, ale wzbudzi respekt i szacunek :-P
A jeśli chodzi Ci o hałas, to podobno wersja PLM jest cichsza, choć ciemniejsza.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Kuba Nowak napisał/a:
Moim zdaniem obiektywy "mast hew" do apsc pentax'a to:
sigma lub tamron 17-50, pentax 55-300 w wybranej wersji, tak samo 35 mm.
Potem niektórzy dojrzeją do DA 12-24 lub sigmy 10-20, tamrona 90 do makro i ewentualnie DA*300 + TC 1.4 do ptaszków.

Z ust mi to wyjąłeś ;-)
Dołożyłbym jeszcze Tamrona 70-200/2.8 :-D

evam, pomyślałbym jednak o nowej Sigmie, ale niekoniecznie zaraz natychmiast. Tanie to szkło nie jest, choć jak wchodziło na rynek nazwane było szkłem wybitnym, może dlatego, że kosztowało niecałe 3 tys. zł. Teraz kosztuje połowę tego i jest zaledwie szkłem bardzo dobrym ;-)
Dlaczego rzadko można wyrwać za dobre pieniądze Sigmę? Bo mało ludzi chce się jej pozbywać. Nad Tamronem góruje cichym napędem, choć Tamron z kolei ponoć lepszy pod światło.

Zwykłym DA 18-55 (którego na allegro można za frytki wyrwać) też można robić zdjęcia. Większość poniższych zdjęć jest z pentaxowego plasticzaka:
https://500px.com/pkarwski
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Dla mnie - amatora - w zasadzie jedyną wadą jest niezbyt duży rynek wtórny.
Nie to, że nie ma obiektywów, które mnie interesują czy interesowały. Oczywiście są, ale rzadziej i czasami nieco drożej.
Zbycie szkieł też schodzi dłużej, bo oczywiście potencjalnych kupców jest mniej, także szybkie wymiany szklarni dla zabawy czy z czystej ciekawości mogą się nieco przedłużyć.

Ostatnio porównywałem odpowiednie wiekiem do K-3 APS-C z Canona (70D) i Nikona (D7100) i podobną kasę dostałbym wcale nie lepsze puszki.
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
Z zoomem 17-50/2.8 jest tak, że dopóki nie ma się stałek to jest to fajne szkło ale jak ktoś już zacznie korzystać z jaśniejszych stałek to zazwyczaj zoom wtedy leży i się kurzy. Odkąd kupiłem Sigmę A 30mm/1.4 i Samyanga 85mm/1.4 to widzę, że Sigmy 17-50 używam tylko jak potrzebuję szerokiego kąta. Także jakbym miał teraz kompletować szklarnię od zera to musiałbym się mocno zastanowić czy w tym zestawie faktycznie nie lepiej zamiast zooma 17-50 sprawdziłaby się Sigma 18-200 C jako szkło do krajobrazów i jako teleobiektyw. Piszę tutaj oczywiście pod kątem ekonomicznym czyli jak tu wydać jak najmniej a w zamian dostać jak najwięcej możliwości.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Kuba Nowak napisał/a:
A jeśli chodzi Ci o hałas, to podobno wersja PLM jest cichsza, choć ciemniejsza.

Wersja PLM jest praktycznie bezgłośna - zwłaszcza na ulicy.
Najwiecej hałasu robi rozkładanie obiektywu do pozycji roboczej. :-P

 
evam  Dołączył: 31 Gru 2016
i nagle pojawił się jeden nowy K5-IIS.
na szczęście w takiej cenie, że nie sposób mieć dylemat...
https://www.amazon.de/gp/...8&condition=new
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
evam napisał/a:
i nagle pojawił się jeden nowy K5-IIS.
na szczęście w takiej cenie, że nie sposób mieć dylemat...
https://www.amazon.de/gp/...8&condition=new


Jak dla mnie Amazon to jeden wielki przekret.
Nic nie rozumiem z opisu. Dobrze to odczytalem, ze nowy ale powystawowy, bateria zamiennik i 2 obiektywy?
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
od czasu gdy zabrakło giełdy na naszym forum wszystko kupiłem tu:
https://www.pentaxforums....equipment-sale/
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
Fenol napisał/a:

Kupno Pentaksa wiąże się z dołączeniem do nie całkiem normalnej społeczności.

Normalność określa ogół, nie margines.

Wada (cecha?) to skłonności do przepałów.

[ Dodano: 2017-03-03, 11:11 ]
evam napisał/a:

Mam nadzieję, że skromność moich zasobów finansowych przyhamuje ewentualne nerwicowe reakcje na sugestie o niedostatecznym wyposażeniu w obiektywy.

No bo jak nie będziesz celował w zakup S 35/1.4, czy S 50-100/1.8 itp. w okolicach 5kzł i więcej...

A poza tym, czy nie kupisz szkiełka mając do wyboru 5, czy 25 to już bez znaczenia.
 

dendrol  Dołączył: 25 Paź 2010
idzi napisał/a:
od czasu gdy zabrakło giełdy na naszym forum wszystko kupiłem tu:
https://www.pentaxforums....equipment-sale/

Kupowałeś coś z USA? Jak wygląda sprawa cła przy zakupie od osoby prywatnej?
 

martinis  Dołączył: 01 Mar 2016
dendrol napisał/a:
Jak wygląda sprawa cła przy zakupie od osoby prywatnej?

"Prezent" od osoby prywatnej do 45€ (razem z kosztami przesyłki) jest zwolniony z cła i VAT. Na elektronikę cła nie ma, ale powyżej tej wartości jest VAT do naliczenia od całości. W razie zatrzymania przez UC poproszą o dowód wpłaty (np. paypal).
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
potraff napisał/a:
brakuje mi kilku obiektywów. ( z 3,4 )

o właśnie:
Kuba Nowak napisał/a:
sigma lub tamron 17-50

choć się nad s17-70 zastanawiam
Kuba Nowak napisał/a:
sigmy 10-20

Kuba Nowak napisał/a:
samo 35 mm.

Color napisał/a:
Dołożyłbym jeszcze Tamrona 70-200/2.8


i będzie git :-)
 
evam  Dołączył: 31 Gru 2016
Dziękuję Wszystkim za wypowiedzi, za porady i instrukcje.
Szykuje się do zakupu.
Pozdrawiam szerokie grono Pantaksjan!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach