sq6xl  Dołączył: 12 Cze 2015
O dzięki za aktywność ale jasność ma być <= 2,8 ( źle się wyraziłem w poprzednim poście pisząc poniżej miałem na myśli cyfrę nie jasność jako taką ) poza tym w większości moich zastosowań brakowało mi szerokiego kąta w moim kitowym szkle ( zwłaszcza podczas fotografowania w mieście ) więc 18 to minimum z dolnego zakresu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
sq6xl napisał/a:
Spotkał się ktoś z czymś 17-70 ale jasność poniżej 2,8.

Oczywiście. Np. w Samsungu EX2F lub Panasoniku DMC-LX7.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Znalazłoby się kilka, żaden problem
Tak 17-80 ze światłem F2,2 może być ? :evilsmile:
Ale wątpię by kogoś było stać, tak 60 tys trzeba wybulić i to nie w złotówkach i niestety to nie nasz bagnet i na pociechę powiem, że też nie Nikon czy Canon ale przerabiają jakby co :mrgreen:
 
sq6xl  Dołączył: 12 Cze 2015
No nieźle musiał bym z 100 lat cyganić żonkę ;-)
Zaczynam się mocno zastanawiać, czy zamiast tego obiektywu nie poszukać jakiegoś bezlusterkowca :-) do 3 tys powinienem coś trafić z obiektywem jak w założeniach.
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Grzechotnik napisał/a:
Tak 17-80 ze światłem F2,2 może być ? :evilsmile:
Ale wątpię by kogoś było stać, tak 60 tys trzeba wybulić i to nie w złotówkach

Obudowa z platyny, a soczewki kryształowe?
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Może nie najjaśniejszy ale w słusznej cenie . Platyny tu nie ma ;)
http://www.bhphotovideo.c...ario_Elmar.html
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
Narado napisał/a:
Platyny tu nie ma ;)

Zdrowego rozsądku chyba też ;-)
Ciekawy jestem ile ludzi na świecie jest w stanie rozróżnić zdjęcie wykonane tym obiektywem (+aparat), od innych wykonanych dobrymi obiektywami (+aparat) innych producentów. Identyczne kadry zrobione w tym samym momencie - wydruk lub nawet na monitorze. Pewnie nie wielu.
Ale też niewielu jest na nie stać, i pewnie o to chodzi .... :-P
 

Narado  Dołączył: 17 Lis 2011
Myślę że bardzo wielu . Zwłaszcza w środowiskach fotografii komercyjnej i naukowej. Nie jest to sprzęt dla amatorów, zaawansowanych amatorów czy też fotoreporterów "Super Expresu". Znajdziesz je natomiast w galeriach narodowych, prestiżowych muzeach czy też w studiach renomowanych agencji związanych z modą.
 
sq6xl  Dołączył: 12 Cze 2015
Taaa takie instytucje stać na taki sprzęt.
Co do obiektywu to zdaje się, że zdecyduję się na Sigma 17-50mm F2.8 EX DC HSM cena nie powala bo około 1500 zł ale z drugiej strony będę miał pewien niedosyt bo mam świadomość że byłbym bardziej zadowolony z tego Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM ale tu cena się robi taka, że naprawdę zaczynam się zastanawiać na bezlusterkowcem.
Wyjdzie pewnie więcej jesli chodzi o cenę sumarycznie ale technologicznie się poprawi w stosunku do mojego K-x-a i obiektyw będzie lepszy.
Sprzedam kx-a dołożę i może nie będzie trzeba się tak długo tłumaczyć ;-)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
sq6xl napisał/a:
Co do obiektywu to zdaje się, że zdecyduję się na Sigma 17-50mm F2.8 EX DC HSM cena nie powala bo około 1500 zł ale z drugiej strony będę miał pewien niedosyt bo mam świadomość że byłbym bardziej zadowolony z tego Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM

Za Lustro - obawiam się, że przez długi czas nie byłbyś w stanie rozróżnić zdjęcia z 17-50 a 18-35. Sigma Art to raczej szkło dla profi lub bardzo zaawansowanych świadomych userów.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Cytat
Sigma 17-50mm F2.8 EX DC HSM cena nie powala bo około 1500 zł ale z drugiej strony będę miał pewien niedosyt bo mam świadomość że byłbym bardziej zadowolony z tego Sigma 18-35 mm f/1.8 DC HSM

Szukasz czegoś uniwersalnego - krajobraz, architektura itp. Tutaj każdy milimetr na szerokim końcu się liczy czyli plus dla 17-50. Sigma 18-35 z pewnością jest świetna, jednak jej maks ostrości przypada na stosunkowo dużą wartość przysłony, a krajobrazu czy architektury nie robisz na f2.0 czy 2.8 a jej osiągi na f8.0 już nie robią takiego wrażenia. Ja mam wrażenie że S 18-35 to takie troche szkło dla ślubniaków, nie jest najlepszym wyborem jako uniwersalny spacerzoom. Nie wszędzie mała głębia ostrości jest potrzebna, a nawet powiedziałbym często jest nieporządana. Bierz 17-50 lub 17-70 i nie pożałujesz.

Oczywiście moje dywagacje na temat Sigmy 18-35 są czysto teoretyczne na podstawie testów, mtfów itp. Sam kilka miesięcy temu skreśliłem tego wyjątkowego zooma z mojej listy zakupów na rzecz 17-70 i nie mam czego żałować.
 
sq6xl  Dołączył: 12 Cze 2015
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Pozdrawiam
i pogodnego weekendu
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
A nikt tu nie poleci Tamrona 17-50???
 
sq6xl  Dołączył: 12 Cze 2015
Na pierwszy rzut oka ok, światło akceptowalne zakres ogniskowych też, a cena nawet korzystniejsza. Pytanie jak z jakością .
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Nie miałem dłuższej sigmy, ale z pewnością nie kupiłbym drugi raz 18-35. Wiem, że dla ślubniaków to obiektyw nr 1 , ale każdy ma inne wymagania i priorytety. Poczytaj recenzje, zastanów się czego potrzebujesz i łatwiej będzie Ci podjąć decyzję bo optycznie są rewelacyjne. Jak espresso, napisał ze słonkiem w kadrze jest gorzej.

[ Dodano: 2016-04-30, 12:29 ]
Ps. myślałeś o HD 20-40 ltd ? Obiektyw zebrał sporo dobrych opinii od użytkowników.
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
https://youtu.be/GAUQ4SVpE98

Obiektywy Pentax przez przypadek wpadł mi ten filmik
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Chciałam kupić sobie dla moich potrzeb amatorskich jakiś szerokokątny obiektyw manualny i trafiłam na MACRO MC SAITEX 28mm 1:2.8, czy ktoś może coś powiedzieć o tym obiektywie, wiem że to nie jest obiektyw z górnej półki, ani nawet ze średniej półki ale mi nie o to chodzi, jakieś info, chociaż chyba go kupię na wyczucie ;-)

Nie wiem czy pytam w dobrym dziale, to ewentualnie proszę o przekierowanie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ile chcesz wydać?
Czy to taki jak w tym wątku https://www.pentaxforums....28-mm-lens.html

 
KasiaMagda
[Usunięty]
Jak najmniej :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chodziło mi o to za ile on.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach