rey  Dołączył: 12 Paź 2009
FA 43/1.9 w Warszawie/Piasecznie - ktoś mógłby udostępnić?
Hej,

Jeżeli ktoś byłby uprzejmy spotkać się na chwilę w celu podpięcia do body i wykonania kilku zdjęć z tego obiektywu oraz FA 50/1.7, które posiadam. Nie używałem, wiele osób ma i sobie chwali. Nie chcę kupować w ciemno i jak nie podpasuje sprzedawać, bo jak świeże bułeczki to one nie schodzą B)

Dzięki,
Pozdrawiam,
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
rey, 43 można brać w ciemno, super szkiełko.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Chyba niektóre egzemplarze mają ponadprzeciętne problemy z CA B)

Najbardziej interesuje mnie kontrast, ostrość, kolorystyka i bokeh przy F1.9 przy tych samych ujęciach co FA 50/1.7.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
rey, do jakich zastosowań i w jakich warunkach ?
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
rey, daj znać na PW.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
mr.ra66it, odpisałem, dzięki - jeżeli nie uda się spotkać z kimś bliżej chętnie się wybiorę.

irek83, to ma być jak 50mm, takie uniwersalne małe szkiełko. Ogniskowa jest nieco krótsza, ciekawe jak z rozmyciem drugiego planu.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
opiszon, irek83, dzięki. Już je widziałem ;-) Nie ma to jak przekonać się bezpośrednio na tych samych kadrach z tym, co się aktualnie posiada.

Podoba mi się efekt z tzw malarskim rozmyciem drugiego planu. 77 dawał budyniowy bokeh, w przeciwieństwie do 70/2,4. Z braku ofert na 43 interesował by mnie jeszcze 55/1.4, tylko że jego obdarowali już w ten nieszczęsny SDM :evilsmile:

Czekałem na ogłoszenia sprzedaży 77, ale jak już są to w jakiś astronomicznych cenach, niepotrzebnie pozbywałem się swojego, trzeba go było swego czasu schować głęboko do szafy ;-)

O 31 nawet nie myślę, bo w erze FF ceny mocno poszły w górę i sensownych ofert brak.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Tutaj jest jakieś porównanie ale z 50 f1.4
http://www.hobbymaker.nar...m/43lim_eng.htm
Sorry to z kliszaka

[ Dodano: 2017-03-04, 14:31 ]
Tutaj masz lepsze porównanie
https://www.pentaxforums....77-fa-85-a.html
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Bardzo subtelne te różnice na tych kadrach.

Dziwi mnie, że dużo osób kupuje te szkła i sprzedaje. Niby fajnie obrazują, ale traktowane są przejściowo.

Z wszystkich zabawek, które używałem 77 lubiłem najbardziej. Z 31 i 43 nie miałem kontaktu poza samplami z sieci oraz forum.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kadr w tych testach jest na tyle specyficzny, ze zbyt dużo nie pokazuje. Tło powinno zawierać obiekty w różnych odległościach.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Nie mam 31, ale 43 jak i 77 to w moim odczuciu artystyczne szkła które dają piękny bokeh. Mają wady, ale zalety je przewyższają :)

43+K-5IIs
IMGP6595 by Ireneusz Ciejka, on Flickr
43+K-1
IMGP1278 by Ireneusz Ciejka, on Flickr
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Jeden z użytkowników forum zaoferował pomoc, muszę tylko zgrać z wyjazdem domowe sprawy ;-)

Lubię, gdy na zdjęciu pojawia się ciekawy drugi plan, 43mm to już dość krótka ogniskowa dla APSC, i przyzwoitego rozmycia tła, ale F1.9 to już nie F2.8 naleśnikowej czterdziestki. Uczciwa cena za to szkło to wg mnie jakieś 2 tys., bo za niewiele więcej niż ceny rynków można wyrwać sigmę 35/1.4 B)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jeśli będziesz we Wrocławiu to zapraszam.
A jak nie będziesz to mogę zrobić kilka zdjęć porównawczych.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
We Wrocławiu już nie byłem kawał czasu i raczej się nie zanosi, ale sample porównawcze z 43 i 50/1.7 chętnie przyjmę B) To by było najlepsze rozwiązanie, tylko mało kto dysponuje tymi szkłami jednocześnie. Najlepiej żeby kadry chciały być te same, i ten bokeh w dalszym drugim planie ;-)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Akurat mogę Ci zrobić 43 kontra 50mm F1,7 kontra 50mm F1,4
Jak nie jutro to pojutrze wyskrobię trochę czasu.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
To będzie dobra trójka ;-)
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Limiteda 43 mam swojego oczywiście MIJ i z pierwszej partii produkcyjnej,
FA 50mm F1,4 - wymuskana sztuka po smarowaniu i czyszczeniu, wprawdzie już sprzedany ale odbiór w późniejszym terminie więc spokojnie mam czas,
FA 50mm F1,7 - do czyszczenia i smarowania akurat podesłał kolega grober myślę że się nie obrazi jak wykorzystam jego egzemplarz do testów :evilsmile: .

Jak tylko zrobię 1,7 kolegi grobera a planuję jutro lub w czwartek (oczywiście jeśli obrobię się z resztą) to porobię testowe fotki, a jak dobrze pójdzie to może wezmę cała trójcę w sobotę na sesję - wtedy będzie test trójca kontra LTD 77 :evilsmile: a modelkę się przyklei na superglue by była powtarzalność.
 

grober  Dołączył: 16 Lip 2010
Grzechotnik napisał/a:
(...) kolega grober (...) się nie obrazi (...)

a nawet chętnie pozna wyniki "konkurów" :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach