darkduch  Dołączył: 29.06.2008
No ja mam ją w wersji pasywnej, ale ogólnie "po jej włączeniu" w lightroomie, develop chodził dużo wolniej, eksport zdjęć ponad 2 razy dłużej niż na samym procku. Nie zauważyłem żeby z czasem działania (odnośnie temperatury) coś się działo.

Raczej mam wrażenie że przy obróbce ~3000 zdjęć (z konferencji), musiałem je sobie dzielić na pakiety po 300-500, bo jakby zwalniał potem. Wyłączenie lightrooma, 5 minut czekania, włączenie znowu i działał bez problemu.

olejx  Dołączył: 25.09.2013
Słuchajcie mam pytanie jak zrobić aby z jednego komputera (laptopa) skopiować zdjęcia z danej sesji na drugi komputer (stacjonarny) z zachowaniem wprowadzonych zmian w LR czyli żeby wywołane RAWy zostały przeniesione łącznie z nadanymi im gwiazdkami. Skopiowałem normalnie folder z laptopa na dysk zewnętrzny i zaimportowałem na komputer stacjonarny lecz RAWy były surowe.

Pozdrawiam.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
Jeśli robisz w DNG to ustawienia są zachowywane wewnątrz RAWów, jeśli robisz w PEF to trzeba jeszcze skopiować, dołączane pliki (bodajże) xmp z ustawieniami.

pazuzu88  Dołączył: 14.04.2011
Rozumiem że obrabiasz na jednym komputerze w LR zdjęcia i chcesz dokończyć na innym.
O ile się nie mylę (nie mam dostępu do LR) to trzeba te zdjęcia eksportować jako bibliotekę.

plwk Robię zdjęcia w formacie RAW DNG i nic nie zostało zapamiętane, po zaimportowaniu na komputer stacjonarny zostały tylko gwiazdki z tifów które przeszły przez PS np. wszystkie zdjęcia z 3 gwiazdkami przechodziły przez PS i wracały do LR jako tif. oznaczone z trzema gwiazdkami. Po zaimportowaniu do stacjonarnego komputera gwiazdki zostały tylko na tifach a reszta zdjęć to czyste RAWy bez żadnej obróbki a chciałbym aby były już z naniesionymi zmianami.

pazuzu88 Tak właśnie chcę zrobić. W jaki sposób mam wyeksportować te zdjęcia jako bibliotekę?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
olejx napisał/a:
Robię zdjęcia w formacie RAW DNG i nic nie zostało zapamiętane

Trzeba w ustawieniach bibliotek odhaczyć zapamiętywanie danych w plikach xmp (w DNG xmp jest dołączany do RAWa).

plwk napisał/a:
olejx napisał/a:
Robię zdjęcia w formacie RAW DNG i nic nie zostało zapamiętane

Trzeba w ustawieniach bibliotek odhaczyć zapamiętywanie danych w plikach xmp (w DNG xmp jest dołączany do RAWa).

Dzięki. Sprawdzę to jak bede orzy komputerze.

komtur  Dołączył: 04.06.2008
A tymczasem mamy kolejną aktualizację: Lr CC (2015.9) / Lr 6.9.

unbreakable  Dołączył: 16.10.2012
Znając życie w box funkcji nie przybyło, :-/

W żadnej nie przybyło. W obu wersjach poprawili trochę błędów i dodali kilka profili optyki i aparatów.
Numeracja linii 2015.x i 6.x wyraźnie się kończy. Czas na "duże" wydanie. - jakieś tam CC 2017.x i... myślę, że w końcu będzie ostateczne wyjaśnienie losów wersji "pudełkowej", bo normalnie nadciągałby właśnie pomału czas na płatny upgrade. Albo okaże się ostatecznie, że ta wersja 6.9 jest już "last and always" i zamknie historię "pudełkowej" wersji Lr.

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Ale o tym była już mowa - nie będzie pudełkowej wersji nowego Lightrooma. Świadczy o tym chociażby fakt, że Lr 6 nie otrzymuje nowych funkcji, a jedynie uzupełnienia obsługiwanych aparatów i poprawki błędów.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Pytanie czy Adobe pozwoli sobie na zupełne odpuszczenie rynku programów pudełkowych. Lr ma spory udział w rynku, a pewnie jakaś część użytkowników nie korzysta (z przyczyn od nich niezależnych) z dostępu do dobrego internetu. Tym bardziej iż pojawiają się produkty konkurencyjne.

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
Podejrzewam, ze kompletnie nie przejmuja sie takimi uzytkownikami. Wersje CC potrafia przeciez popracowac troche bez dostepu do internetu - o ile dobrze pamietam jest to okolo dwoch tygodni. W tym czasie musi miec chwile zeby pogadac z serwerem Adobe'a zeby caly czas dzialac.
Poza ulamkiem procenta bardzo swiadomych ludzi, ktorzy celowo oddzielaja maszyny produkcyjne od internetu nie ma czym sie przejmowac. Pozostali zawodowcy i tak kupia nowa wersje, bo najzwyczajniej w swiecie z tego zyja.

To powiedziawszy chyba zaczne macac Darktable, ale ja zawodowo zyje z inzynierii, nie sztuk kreatywnych ;)

pz

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Po raz kolejny - dostęp do internetu dla wersji CC jest tylko po to, by raz w miesiącu poświadczyć, że nadal korzysta się z abonamentu. To nie praca w chmurze (jak np. Office online), tylko na własnym kompie.
Myślę, że Adobe z całym szacunkiem, ale w ogóle nie przejmuje się takimi użytkownikami jak my ze względu na gigantyczne zyski z tej wersji udostępniania oprogramowania.

Adobe samo w sobie jest zawsze bardzo powściągliwe jeżeli chodzi o chwalenie się tym co i kiedy będzie. Zniknęły dostępne wcześniej wersje beta aplikacji. W momencie pojawienia się informacji o Lr 6 był, zdaje się, "średnio" oficjalny komunikat o tym, że kolejne nowości będą tylko w CC, a 6.x będzie miał jedynie poprawki błędów i wydajności. Potem było mnóstwo dywagacji na temat "czy będzie 7, czy nie będzie", co do których nikt z Adobe się chyba oficjalnie nie wypowiedział. Na oficjalnych forach Adobe nic z tych pytań nie wynikło do tej pory. Biorąc jednak pod uwagę jakie miejsce na stronach "sprzedażowych" Adobe zajmuje Lr 6, można mniemać, że kolejnej wersji rzeczywiście nie będzie. Z tego wszystkiego wynika chyba, że prawdopodobnie wkrótce ujrzymy tylko CC 2017 ;-) To już niedługo.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Przyznam, iż z uwagi na to że w Lr i tak raczkuję, czyli wykorzystuję w ograniczonym stopniu, to zapewne i tak na długo mi obecna wersja wystarczy. Wszystkie szkła maja profile, korpusy również. Chciałbym kiedyś stwierdzić iż obecna wersja LR mnie ogranicza.

Mnie mogą przekonać choćby nowym procesem. Jakiś czas temu wprowadzili ten aktualny, zdaje się "2012". Jak wprowadzą np. "2017", który będzie dawał lepszej jakości obrazki, to się zastanowię ;-)

A tymczasem, ni z gruszki ni z pietruszki, mamy aktualizację CC 2015.10 i 6.10. Nie wiem czy kiedykolwiek dotąd przekroczyli jednocyfrową liczbę aktualizacji głównej wersji. ;-)

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
Mam zamiar przejść z CC na pudełko. Ceny u polskich dystrybutorów są niższe niż ta, którą oferuje Adobe (po przeliczeniu na złotówki). Coś przeoczyłem czy jest to ta sama wersja?

Enzo napisał/a:
Ceny u polskich dystrybutorów są niższe niż ta, którą oferuje Adobe (po przeliczeniu na złotówki). Coś przeoczyłem czy jest to ta sama wersja?

Jeśli to Lightroom 6, a sprzedawca porządny, to nie ma innej wersji. Potem tylko aktualizacja i masz 6.10. ;-)

Skocz do: