Kudek13  Dołączył: 21 Paź 2013
Sigma 18-300 Dc Macro
Witam. Czy ktoś miał do czynienia z tą Sigmą? Posiadam Pentax HD 55-300WR i trochę wolno i głośno jest. Zastanawiam się nad zmianą na Sigmę.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Odrobinę tańsza jest nowa wersja pentaksowego 55-300, czyli Pentax HD DA 55-300mm F4.5-6.3 ED PLM WR RE. Ma nowy a w dodatku szybki i cichy napęd AF.
W naszej ostatniej (przedświątecznej) akcji zakupów grupowych sprawiłem sobie takiego i byłem pod wielkim wrażeniem, że obiektyw Pentaksa może ostrzyć tak szybko i sprawnie.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Kytutr napisał/a:
Odrobinę tańsza jest nowa wersja pentaksowego 55-300, czyli Pentax HD DA 55-300mm F4.5-6.3 ED PLM WR RE. Ma nowy a w dodatku szybki i cichy napęd AF.

W naszej ostatniej (przedświątecznej) akcji zakupów grupowych sprawiłem sobie takiego i byłem pod wielkim wrażeniem, że obiektyw Pentaksa może ostrzyć tak szybko i sprawnie.


Tylko trzeba mieć na uwadze, że PLM nie obsługują starsze korpusy, które nie uzyskały wsparcia dla KAF4
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
x4rd napisał/a:
Tylko trzeba mieć na uwadze, że PLM nie obsługują starsze korpusy, które nie uzyskały wsparcia dla KAF4
Prawda. Posiadacze starszych korpusów mogą albo kupić wzmiankowaną Sigmę, albo zaoszczędzić pieniądze :-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Kudek13 czego oczekujesz po zakupie tej sigmy poza ciszą, prędkością i uniwersalnością?
Pytam, bo nie będzie ani lżej, ani jaśniej, co do ostrości - nie wiem - szybszy niekoniecznie znaczy ostrzejszy...
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Kytutr napisał/a:
x4rd napisał/a:
Tylko trzeba mieć na uwadze, że PLM nie obsługują starsze korpusy, które nie uzyskały wsparcia dla KAF4
Prawda. Posiadacze starszych korpusów mogą albo kupić wzmiankowaną Sigmę, albo zaoszczędzić pieniądze :-)

Na starszych korpusach nie działa sterowanie przysłoną, natomiast AF działa (od K10D). Zawsze można focić na pełnej dziurze ;)
 

Kudek13  Dołączył: 21 Paź 2013
No właśnie nie wiem jak z jakością obrazka w porównaniu do 55-300. Mam okazję kupić używaną w dobrej cenie. Może ktoś porównywał?

[ Dodano: 2017-03-09, 16:16 ]
A gdybyście mieli do wydania 1200 zł i w grę wchodziły by tylko te dwa obiektywy (używane w idealnym stanie)to który byście kupili? Pentax HD 55-300 WR czy Sigma C 18-300 DC Macro ???
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kudek13, napisz na czym Ci bardziej zależy. Na 300mm (np. do zwierzątek), czy na uniwersalności w fotografowaniu innych tematów? Jeśli to pierwsze to weź obiektyw o mniejszej krotności zooma, czyli 55-300. Jeśli drugie, to Sigmę C 18-200 (nie 300!) lub Pentaxa 18-135.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Kudek13 napisał/a:
A gdybyście mieli do wydania 1200 zł i w grę wchodziły by tylko te dwa obiektywy (używane w idealnym stanie)to który byście kupili? Pentax HD 55-300 WR czy Sigma C 18-300 DC Macro ???


Kupiłbym 55-300 WR ze względu na uszczelki i w moim odczuciu lepszą jakość obrazka. PLM daje lepszą ostrość i lepszy comfort użytkowania.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach