Ile procent posiadanego sprzetu uzywasz "na co dzien"?
100%
11% Complete
12 (11%)
75%
22% Complete
24 (22%)
50%
25% Complete
27 (25%)
25%
41% Complete
44 (41%)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Petrus, dawaj zdjęcia! ;-)
 

Petrus  Dołączył: 04 Mar 2013
Z tym gorzej :roll: nie mogę się zdecydować, którym obiektywem je zrobić :-/ :mrgreen: Tak na serio - postaram się zrobić to jakoś w najbliższym czasie.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Czekam z niecierpliwością ;-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Petrus napisał/a:
Na koniec chyba unikat: Spotmatic ES II (oznaczenia i pokrętła) z korpusem jak ES - zamiast samowyzwalacza jest cylindryczny przedział na dużą baterię srebrową - tak jak w Spotmatiku ES. Ciekawostka....... Wizualnie 8,5/10, nie sprawdzałem, czy sprawny.

Gratuluję kolekcji. :)
Zwłaszcza to mnie zaciekawiło. Z takim rozwiązaniem mam (i znam) tylko 2 korpusy: Pentax Electro Spotmatic (sprzedawany oficjalnie jedynie w Japonii) i Petax ES (już bez słowa Spotmatic w nazwie). Ich następca - Pentax ES II ma już tradycyjnie montowany w tym miejscu samowyzwalacz. Nie spotkałem się z czymś takim jak "Pentax Spotmatic ES II".
Będę bardzo wdzięczny za zdjęcie tego body.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Skoro Petrus nie pokazał zdjęć, to ja się podzielę nowymi w kolekcji ;-)





;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
O, już dojechały. ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Tak ;-) jak nowe ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Do Z-5p musisz jeszcze dokupić FA* 28-70. :-P
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
To są te dwa japońce z łoaledrogo?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
rychu, przypuszczam że możesz mówić właśnie o nich :-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
rychu napisał/a:
To są te dwa japońce z łoaledrogo?

Dwa z trzech. ;-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006


Tak się zastanawiam, czy to nie jest już ten stan chorobowy. :mrgreen: I czy jeżeli kupię DA 15/4 Limited to będzie on pasował do kolekcji? No niby ma ten sam rozmiar filtra. Ale nie ma pierścienia przysłon... ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Marek, ja tu widzę, że każdy obiektyw ma inną ogniskową, więc spokojnie, to jeszcze nie ten etap :evilsmile:
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fenol, uspokoiłeś mnie trochę. Mogę więc jeszcze kupować. :-D
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Fenol, haha :-B
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
Marek napisał/a:
Tak się zastanawiam, czy to nie jest już ten stan chorobowy. :mrgreen: I czy jeżeli kupię DA 15/4 Limited to będzie on pasował do kolekcji? No niby ma ten sam rozmiar filtra. Ale nie ma pierścienia przysłon... ;-)


DA15 pasuje do każdej kolekcji.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
plis napisał/a:
DA15 pasuje do każdej kolekcji.


Jak go już będę miał, to postawię go na początku szeregu. Nie zaś pomiędzy 50 a 77, jak to wynikałoby z jego wzrostu. :->
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Wzrost nie jest najważniejszy. W przypadku prawdziwego uczucia liczy się wnętrze. ;-)
Gratuluję zestawu. :-D
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
ebelbeb, nie wiem czy dobrze robię, ale pod młotek idą 2 zoomy; Tamron 17-50/2.8 i DA 55-300. Z zoomów zostanie tylko Sigma 18-35/1.8. :-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
No to może i ja się pochwalę. Właśnie stałem się posiadaczem pierwszej w życiu "gwiazdki". Jest to FA*300/4,5. Zewnętrznie w stanie dobrym. Widać wyraźne ślady używania. Ta srebrna farba złazi przy byle mocniejszym potraktowaniu. Optycznie za to super. Z braku pogody testowałem " na szybko" i tylko "z ręki". Jestem zaskoczony jakością tego obiektywu. Z moją K-5 trafia w punkt. Gdy będą odpowiedniejsze warunki to z pewnością pojawią się jakieś moje fotki z gwiazdki, na forum. :-) Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach