fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
opiszon napisał/a:
Oprócz tego jest przecież DA 1.8

Zacząłem coś (o niesłusznej pogardzie dla tego szkła) pisać na ten temat, ale po drodze mnie wylogowało :-)
Mając aparat z serii dwucyfrowej i mając sporadycznie do czynienia z aparatem z serii jednocyfrowej - osobiście wybrałbym coś z wyższej półki.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
mravel, każdy aparat na standardowych ustawieniach obrazuje troszkę inaczej . Dobrze to zobaczysz jak sobie ściągniesz DxO . Dysponując plikiem Raw masz tam możliwość podstawienia swojego zdjęcia pod różne typy aparatów ( profile ) . Pomijając już kwestię naświetlania to nawet przy K5 vs K5II/s zobaczysz różnicę .
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Nabyłem K-3Ii w oleole outlet przez allegro cena wydawała mi sie atrakcyjna 3399, niby po 14 dniowym zwrocie. Jeśli to ktoś z was zwracał z powodu wady aparatu lub czegoś tam todajcie znać, też oddam.

[ Dodano: 2017-03-10, 10:37 ]
Oglądam sobie zdjęcia tej K-3II i np K-5IIs i w k3 nie widzę takich pokręteł CAF SAF, pomiar światła (punktowy czy inny), które są w k5 i GX20, czy czasem ergonomia K-3II nie pogorszyła się względem K-3II czy nawet GX20?
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
skwara napisał/a:
Nabyłem K-3Ii w oleole outlet przez allegro cena wydawała mi sie atrakcyjna 3399, niby po 14 dniowym zwrocie. Jeśli to ktoś z was zwracał z powodu wady aparatu lub czegoś tam todajcie znać, też oddam.


Dobra cena a jaki przebieg?
Ws outletu, to może być róznie. Albo rzeczywisty zwrot i z powodu ryski sklep nie może sprzedać go ponownie jako nowy,
albo jakiś refub po drobnej naprawie mechanicznej lub soft. Zwykle jednak duże sklepy nie robią tego co "super sprzedawcy" na allegro, które to sprzedają towary po n-tej naprawie.

Na ergonomie nic nie poradzisz. ;-)
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Na razie czekam na paczkę.

[ Dodano: 2017-03-10, 16:11 ]
Na stronie pro po gwarancji pisze "Produkt objęty jest 1-rocznym prawem do naprawy z tytułu rękojmi".
Czyli gwarancji nie ma? Kalibracja w serwisie pentax`a odpada?
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
skwara napisał/a:
Oglądam sobie zdjęcia tej K-3II i np K-5IIs i w k3 nie widzę takich pokręteł CAF SAF, pomiar światła (punktowy czy inny), które są w k5 i GX20, czy czasem ergonomia K-3II nie pogorszyła się względem K-3II czy nawet GX20?
Z przodu aparatu, obok przełącznika AF/MF masz przycisk AF Mode. Gdy go naciśniesz i przytrzymasz to przednim i tylnym pokrętłem zmieniasz ustawienia AF. Za to do zmiany trybu pomiaru światła masz przycisk po lewej stronie wizjera. Jego również musisz nacisnąć i przytrzymać a następnie tylnym kółkiem zmieniasz tryb pomiaru światła.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
skwara, wygląda na to że masz jedynie gwarancję roczną sprzedawcy . Wszystkie naprawy czy regulacje załatwiasz bezpośrednio ze sprzedawcą .
Z ciekawości , jaki był opis przedmiotu ? Nowy czy używany ?
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Wyraźnie jest napisane że używany . Nawet jeśli to prawda że był po 14 dniowym zwrocie to pierwotny nabywca musiał go na tyle zdewastować że nie dało się go wystawić jako nowy .
Potencjalnie produkt który stał na wystawie , demonstracyjny , następnie sprzedany i zwrócony .
No nic , zobaczysz w jakim stanie przyjdzie . Zawsze jest te 14 dni na decyzje ....
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
skwara, ja bym zażądał jeszcze wymiany obiektywu na ten z obrazka. ;-)
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
... taktycznie nie wstawiono zdjęć sprzedawanego aparatu . Cena też jakoś rewelacyjna nie jest ( jak za używkę ) . Ja bym chyba nie kupił .
Na razie czekaj cierpliwie . Może miło Cię zaskoczą ;-)
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Ja bym jednak powiedział, że powystawowy, - po testach.
Juz wcześniej obmacywany. ;-)

Nie jest tak żle, bo mógł maksymalnie rok czasu na połkach swiecic. Są osoby co biorą powystawowe telewizory,
to dopiero numer.

Kot72 napisał/a:
... taktycznie nie wstawiono zdjęć sprzedawanego aparatu . Cena też jakoś rewelacyjna nie jest ( jak za używkę ) . Ja bym chyba nie kupił .
Na razie czekaj cierpliwie . Może miło Cię zaskoczą ;-)


Myślisz, że oni mają czas na robienie zdjęć produktów? Dostają ekspertyzę technika i sprzedaż.

 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Bo zaraz chyba im napisze by w ogóle go nie przysyłali (nie dostałem info by coś do mnie szło) ;)

Może napiszcie na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
skwara napisał/a:
Bo zaraz chyba im napisze by w ogóle go nie przysyłali (nie dostałem info by coś do mnie szło) ;)

Może napiszcie na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach.


Nie powinno być żle. Bagnet nie powinien być porysowany, obudowa może (nie musi) posiadać drobne przybrudzenia, ekran może mieć mikroryski.
Klawisze powinny chodzić "fabrycznie" twardo. Zwróc uwagę na uszczelnienia, czy wszystko jest spasowane i karta SD wchodzi na Klik.
Sprawdz śrubki na obudowie w jakim są stanie i zobacz przez wizjer jak wygląda matówka, być może będziesz musiał pędzelkiem wyczyścić a także przetestuj pozostałe funkcje typu GPS i inne.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Głównie zwróć uwagę na poprawność działania . Stan zewnętrzny to zobaczysz od razu . Drobne ryski bagnetu są bez znaczenia dla prawidłowej pracy . Może warto sprawdzić jakimś
programem przebieg migawki ( nie wiem czy jakiś program odczyta z k3II )
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Kot72 napisał/a:
Drobne ryski bagnetu są bez znaczenia dla prawidłowej pracy .


Oczywiście zgodzę się z Tobą, jednak jeżeli był po zwrocie 14 dniowym, to nie powinien być "zajechany" bagnet. Parę rysek, tak, ale już inna "kolorystyka" bagnetu lub też większe ryski byłyby zaprzeczeniem krótkiego użytkowania. ;-)
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Przyszedł aparat, Shutter Count 878, przednia soczewka obiektywu ufifrano.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
skwara napisał/a:
Przyszedł aparat, Shutter Count 878, przednia soczewka obiektywu ufifrano.


Do jeruna, pewnie ta gizda wzieł go na gruba :mrgreen:
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Kot72 napisał/a:
Cena też jakoś rewelacyjna nie jest ( jak za używkę )

Piszę po czasie bo mam taki zapłon :)
Kiedy cena by była dla ciebie atrakcyjna? 3400 to masz 900zł taniej niż nowy to mało?
Ludzie K-3 chcą sprzedać za 3000-3100zł, to jest atrakcyjna cena (dla mnie nie)?
Dla ciebie dobra cena samo body używka za:
1. K-3II
2. K-3
3. K-5IIs
4. K-70
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
skwara,
obecnie cena nowego body K3II startuje od 3995 zł . Mam nówkę sztukę , nie śmiganą oraz nie bez znaczenia jest dwu lub trzy letnia gwarancja .
Kit jako wartość dodana nie jest dla mnie jakoś wyjątkowo cenny .
Nie pisałem że cena jest zła tylko nie jakoś super rewelacyjna . Jak za aparat używany .....
Jak dla mnie . Dla Ciebie oferta była widać dobra skoro kupiłeś ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach