MarWoj  Dołączył: 15.03.2007
Aparat foto "do fszystkiego" dla niefotograficznej Cytuj
Witajcie.
Koleżanka poprosiła mnie o radę, by wskazać aparat do fotografowania dzieci i psiaków z domowej hodowli (zatem z jakimś 4-5-krotnym dość jasnym zoomem). Powinien być dobry w pomieszczeniu i w plenerze, z dobrym AFem Do tego "bezobsługowy", bo nie są to ludzie "fotograficzni". Z tego względu odpada lustro.
Zakładam, że pasowałoby coś w stylu analogowego olympusa IS 200 (nie znam żadnego odpowiednika cyfrowego) ale też nie jakaś "cegła". I ma kosztować do 1500zł. Odkąd mam K 5IIs przestałem się interesować, co tam w trawie pstryka, zatem pomóżcie.

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
MarWoj napisał/a:
Zakładam, że pasowałoby coś w stylu analogowego olympusa IS 200 (nie znam żadnego odpowiednika cyfrowego) ale też nie jakaś "cegła". I ma kosztować do 1500zł.

Za taka cenę to może zapomnieć bo moim zdaniem i za dobry AF i zoom trzeba zapłacić.

Brałbym Sony RX10 I, FZ 1000

DeTe  Dołączył: 14.05.2008
x4rd napisał/a:
Za taka cenę to może zapomnieć

Ano.

x4rd napisał/a:
Sony RX10 I, FZ 1000

Do tego jeszcze Canon G1X MkII

fuen  Dołączył: 13.11.2012
MarWoj napisał/a:
aparat do fotografowania dzieci i psiaków z domowej hodowli
i
MarWoj napisał/a:
z dobrym AFem

To raczej nie idzie w parze z G1X MkII ;-)

Jak odpuszczą zoom razy 4 albo 5, to można popatrzeć na bezlusterkowce typu sony a5000 z 16-50 czy olka e-pl6 z 14-42 - za 1500 da radę.

Cytat
Jak odpuszczą zoom razy 4 albo 5, to można popatrzeć na bezlusterkowce typu sony a5000 z 16-50 czy olka e-pl6 z 14-42 - za 1500 da radę.

Krotność sam wymyśliłem, bo taka daje szansę na pokrycie ciasnoty pomieszczeń i portret (najlepiej ekwiwalent z okolic 28-100/120 mm)
Dziękuję za podpowiedzi. Czekam na więcej - najlepiej posiadaczy. ;-)

fuen napisał/a:

"aparat do fotografowania dzieci i psiaków z domowej hodowli
i
z dobrym AFem"

To raczej nie idzie w parze z G1X MkII

W klasie sprzętu, o której rozmawiamy to chyba nic tak do końca nie idzie w parze z powyższymi założeniami ;-)

Mam G1X MkI. Co prawda bardzo ruchliwych obiektów nie fotografowałem ale raczej nie narzekałem na AF.

DeTe napisał/a:
Co prawda bardzo ruchliwych obiektów nie fotografowałem ale raczej nie narzekałem na AF.

DeTe, to inaczej : czy AF w tym canonie można porównać z z np. AFem pentaxa K 10 ? Taki byłby wystarczający. Wszak nie rozważamy nabycia sprzętu reporterskiego do fotografii sportowej.

slanko  Dołączył: 28.11.2010
Troszke drozej bo cos kolo 1700pln sony rx 100 MK I . Znajoma posiada i bardzo chwali za programy dla niefotografow [zielony i zloty]

MarWoj napisał/a:
czy AF w tym canonie można porównać z z np. AFem pentaxa K 10 ?

Można. Ale co komu wyjdzie z takiego porównania to sprawa indywidualna.
Ja np nie widziałem różnicy nawet w stosunku do K5 :-)

slanko napisał/a:
sony rx 100 MK I

Bardzo fajny poręczny aparacik o świetnych parametrach. Przymierzałem się do niego jakiś czas temu.
Ostatecznie wybrałem wtedy używanego Samsunga NX300 bo szkła wymienne i matryca APS-C.
Choć nie wiem po co mi większa matryca skoro i tak najwięcej fotografuję "komurkom" :-P

slanko napisał/a:
Troszke drozej bo cos kolo 1700pln sony rx 100 MK I

O, i to może być ta właściwa propozycja. Dziękuję za pomoc.

rychu  Dołączył: 08.10.2006
A może jakaś hybryda Fuji lub Panasonic?

rychu napisał/a:
A może jakaś hybryda Fuji lub Panasonic?

rychu, gdyby był dla mnie , to pewnie zgłębiałbym sprawę aż...do rezygnacji z zakupu. ;-) Teraz chodzi mi, by zaproponować coś,co spełni oczekiwania sprzętowe i finansowe, co można "pomacać" w Sony Center już jutro i kupić, nim nowonarodzona córka pójdzie do szkoły, a mopsy zdechną ze starości. :mrgreen: Przy typowych rozważaniach, jakie często toczą się na naszym forum przy takich pytaniach, nim pytacz się zdecyduje po kolejnych radach podpowiadaczy, to zwykla firma wypuszcza kolejny model. :evilsmile:

parmezan  Dołączył: 01.08.2016
Cytat
to zwykla firma wypuszcza kolejny model

I to jest najlepszy moment na zakup, cena spada do rozsądnego poziomu ;-)

rychu  Dołączył: 08.10.2006
MarWoj napisał/a:
gdyby był dla mnie , to pewnie zgłębiałbym sprawę aż...do rezygnacji z zakupu

dobre :mrgreen: też tak mam :-D

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
Wiadomo, każda pliszka swój ogonek... ;-) ale skoro pojawia się temat Sonego RX100 Mk1 to warto go postawić obok Canona G9X Mk1. Cena praktycznie identyczna. Mnie Canon przekonał tym, że nowszy (tak rzadko mogę sobie pozwolić na aparat ze sklepu, że nie chciałem nowego 4-letniego :lol: ). Co mi się najbardziej podoba, to poręczność. Największe zaś zaskoczenie "in plus" to dotykowy ekran i AF z wykrywaniem i śledzeniem po całym kadrze wszystkiego co mu się pokaże albo co sam znajdzie. Fajne. I nie ma co porównywać do starych lustrzanek. K20d kontra G9X to zupełnie inne podejście do używania AF. W K20d ważny jest wybierak i możliwość szybkiego przełączania punktów. Canon sam znajdzie co potrzeba, a jak nie to wystarczy pyknąć paluszkiem na ekranie i sprawa załatwiona. Może nawet wyzwolić migawkę zaraz po wyostrzeniu. To jest bardzo szybkie i wygodne :idea:

Ryszard, zachowam w pamięci Twoją podpowiedż, choć nie wiem jak szybko może być pomocna. ;-)

piotrek0001  Dołączył: 05.01.2009
A ja bym kupił 4 lampy z dobrymi żarówkami minimim 1000 lumentów każda i kompakt.
Światło jest najważniejsze ( i duży na biało pomalowany pokój z kocem na środku) :P

Enzo  Dołączył: 20.12.2006
piotrek0001 napisał/a:
4 lampy z dobrymi żarówkami minimim 1000 lumentów każda

W plenerze jak znalazł.

piotrek0001  Dołączył: 05.01.2009
Dobra dobra nie doczytałem o "plenerze" :0

Skocz do: