Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Co do obiektywu na zdjęciu
- Pierścień ostrości to gumowa okleina i krzywo wycięta a więc łatana - więc tym bym się nie sugerował ale wiemy że to model z okleiną.
- czerwoną kropkę miały także obiektywy pod Pentaxa, nie wszystkie miały znacznik na bagnecie niektóre miały też na korpusie, jak np Porst 135mm F1,8
- raczej nie jest to szkło pod M42 nie widać przełącznika auto/manual choć nie wszystkie szkła taki miały no i kropka wskazuje na bagnet,
- nie jest to Minolta MD, tam skala przysłon jest odwrotnie F2,8 byłoby po lewej,
- Canony FD też mają skalę przysłony odwrotnie,
- Yashica Contax też ma wartości przysłony odwrotnie,
- Konica AR też od lewej,
- Nie jest to Nikon bo tam pierścień przysłony ma występ od strony bagnetu,

Pozostaje nam
- Olympus on by pasował, jest na obiektywach kropka, ale powinny być dwa przyciski przy bagnecie
- i Fujica też ma skalę jak w Pentaxie,

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na dole, na pierścieniu przysłon, to nie przełącznik auto/manual?
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Stare Olki odpadają, mają inne pierścienie ostrości. Najbardziej pasuje mi Yashica.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Grzechotnik napisał/a:
- raczej nie jest to szkło pod M42 nie widać przełącznika auto/manual choć nie wszystkie szkła taki miały no i kropka wskazuje na bagnet,


niektóre M42 kropkę też miały np. revuenon special 35/2.8. Przełącznik - wiadomo - nie zawsze był.

Porst 135/1.8 to na pewno nie jest ;-) choć fakt, że kilka szkieł pod PK kropkę miało.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Pentagram napisał/a:
Stare Olki odpadają, mają inne pierścienie ostrości.

A ile tych olków widziałeś :mrgreen: skalę miał każdy a guma widać, że przeklejana więc jej faktura to zły trop - no i brak tych przycisków a powinny być gdzieś w okolicy F22 - więc raczej odpada.
Pentagram napisał/a:
Najbardziej pasuje mi Yashica.

Yashica ma odwrotnie wartości na pierścieniu przysłon więc też odpada,
Fenol napisał/a:
niektóre M42 kropkę też miały np. revuenon special 35/2.8. Przełącznik - wiadomo - nie zawsze był.

O przełączniku już pisałem ale przełącznika nie miały wczesne wersje a wczesne wersje w większości to jeszcze metalowe karbowane pierścienie ostrości a tu mamy już gumową okleinę. Co do kropki masz rację - niektóre miały.
Kilka tysięcy M42 masz sfoconych na mojej stronie możesz szukać :evilsmile: , ja sobie powoli przeglądam.

ale 90 stopni na lewo od kropki widać przy krawędzi coś jak biały znacznik - refleks światła? a może to właściwy trop, coś jak wcięcie blokady bagnetu?
Widoczna rozpiętość skali ostrości wskazuje na szkła tak od 100 mm w górę, choć oczywiście 90 się łapią - wątpliwe jednak by to było coś krótszego.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Grzechotnik napisał/a:
Yashica ma odwrotnie wartości na pierścieniu przysłon więc też odpada
Tak, przyjrzałem się dokładnie i zgadzam się z Tobą.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Jeśli chodzi o jakiś trop to mam coś takiego:

Oczywiście to nie ta ogniskowa, ale podejrzewam że ten sam producent. Pytanie tylko kto zrobił tego Revienona:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Może w sobotę będzie okazja się zapytać kamerzystów [czy jak ich tam zwą] :-P
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Makler napisał/a:
Pytanie tylko kto zrobił tego Revienona:

Akurat tego to zdaje się Mamiya-Sekor ale musiałbym sprawdzić.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
mygosia napisał/a:
Może w sobotę będzie okazja się zapytać kamerzystów [czy jak ich tam zwą] :-P

Kamerdynerów ?
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Grzechotnik napisał/a:
Akurat tego to zdaje się Mamiya-Sekor ale musiałbym sprawdzić.
Wygląda że Mitake.
Znalazłem taki wątek:
http://forum.mflenses.com...ake-t64648.html
I jest tam, jak myślę, ten obiektyw. Rzeczywiście ma inną okładzinę na pierścieniu ostrości, ale grawerowanie to samo.
Tu jest pod nazwą: Photax-Paragon 2.8/100mm.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Przed chwilą widziałem K1000 w TVP1 film o piesie a Pentax był zaklejony taśmą.
http://www.filmweb.pl/fil...sem-2014-729262
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Niczego bardziej głupiego niż to zaklejanie nazw nie widziałem.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Grzechotnik napisał/a:
Niczego bardziej głupiego niż to zaklejanie nazw nie widziałem

Szczególnie głupie jest to w rodzimym "Ojcu Mateuszu" na markach aut. Każdy widzi jakie to auto a tam ponaklejane jakieś wydumane loga. Kupa śmiechu. Pzdr.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
powalos napisał/a:
ponaklejane jakieś wydumane loga

To kara dla firmy, która nie chciała zapłacić za lokowanie produktu ;)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
"Jak poznałem Waszą matkę" sezon 3 odc.2. Ted i Barney udają turystów w Nowym Jorku z jakimś korpusem z serii Z na szyji. Wprawdzie literki P i T na pasku są zamaskowane i wyglądają jak I no ale...
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
Może nie w filmie, ale w książce "Bez skrupułów" Toma Clancy pojawia się wysłużony Pentax Honeywell, którego pewien fotoreporter zastępuje aparatem Nikon z zestawem teleobiektywów, które to dostał za darmo od producenta - cytat z książki: "Nikon był na rynku nową marką, toteż producentowi zależało na tym, by szybko zaskarbić sobie względy zawodowców z agencji prasowych" ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
W filmie Starbuck, na zjeździe dzieci tytułowego Starbucka - dawcy nasienia, jeden z jego synów robił fotkę grupową pętakiem z serii k-m/x/r.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
seawolf688 napisał/a:
Może nie w filmie, ale w książce "Bez skrupułów" Toma Clancy pojawia się wysłużony Pentax Honeywell, którego pewien fotoreporter zastępuje aparatem Nikon z zestawem teleobiektywów, które to dostał za darmo od producenta - cytat z książki: "Nikon był na rynku nową marką, toteż producentowi zależało na tym, by szybko zaskarbić sobie względy zawodowców z agencji prasowych" ;-)

3 lata temu popełniłem takie foto.
Co ciekawsze było to świeżo po zakupie Nikona (jakoś tydzień).
Nieźle się zaskoczyłem koincydencją.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Zapomniałem fotę strzelić, ale niedawno oglądałem oryginał Bezsenności (moim zdaniem o wiele gorszy od wersji amerykańskiej z Alem Pacino i Robinem Williamsem) i Pentax był w użyciu.

[ Dodano: 2017-05-16, 22:18 ]
A Stranger Things już było?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach