MaAstro  Dołączył: 07 Kwi 2016
poszukiwana konkurencja dla Panasonic Lumix DMC-LX7
Wypatrzyłem w jednym zagranicznym sklepie ostatnią sztukę nowego Panasonic Lumix DMC-LX7 (po przeliczeniach za około 1400 zł z wysyłką). Czy isnieje/istnialo coś (kompakt/bezlusterkowiec/lustrzanka/sredni format ;-) ) na rynku co mogło by konkurować z tym kompaktem w tej cenie. Najważniejsze kryteria to
1) rozmiary po złożeniu (waga jest mniej istotna)
2) jakość obrazka
3) ogniskowa obiektywu: im szerzej tym lepiej (ogniskowe większe niż 80mm po przeliczeniu na format małoobrazkowy absolutnie mnie nie interesują, z kolei od dołu 28mm to maksymalna akceptowalna ogniskowa - oczywiście 20 czy 24 mm były by lepsze),
4) im jaśniej tym lepiej (szczególnie w okolicach 50mm)
5) wbudowana lampa błyskowa, ewentualnie możliwość podpięcia małej zewnętrznej lampy
6) obsługa RAW
7) możliwość założenia filtrów (podobno da się domontować adapter do DMC-LX7)
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
MaAstro, w tej klasie i z tą wielkością matrycy był jeszcze Olympus XZ-2 . Miał częściowo dotykowy panel ( dotykowo wybór pola AF oraz wyzwolenie migawki ) , Obrazowanie tj zdjęcia jpg były w testach oceniane wyżej niż lx-7 , lepszy obiektyw . Tulejkę z filtrami założysz . Noego raczej nie kupisz . Ostatnio widziałem w sieci w PL tylko dwa . Bardzo ładny na olx i w średnim stanie na all... . Z trochę większą matrycą były fujiki x-10.x-20, x-30 . Nie wiem czy tam podepniesz podepniesz tulejkę filtrową . Możesz też zastanowić się nad starszym modelem Samsunga EX-1 , jest sporo dostępnych używek , jakość obrazka całkiem niezła , matryca wielkości jak te pierwsze co były wymienione . Do filmowania raczej nowsze modele .
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
MaAstro napisał/a:
Czy isnieje/istnialo coś (kompakt/bezlusterkowiec/lustrzanka/sredni format ) na rynku co mogło by konkurować z tym kompaktem w tej cenie.

Jeśli nie będzie dla Ciebie problemem stała ogniskowa to Nikon Coolpix A spełnia większość Twoich założeń a jakością obrazu zjada tego Panasonica na śniadanie (ta sama matryca co w Pentaksie K-5 i Ricohu GR).
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Trudno tu nie zgodzić się z Enzo, , jednak w grę wchodzą tylko używane aparaty ( zakładając że cena ma oscylować w granicach 1.4 K za nowy ) Jest wiele aparatów z poprzednich generacji które zapewne ,, zjedzą " jakością obrazka tego panasonica na śniadanie ( rozmiarowo już niekoniecznie ) Z aparatów nowych może sony RX100 w pierwszej wersji ( cena za nowy ok1.7 k ) Ale 24 mm na szerokim kącie nie będzie .
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Mam LX7 od lat i wciąż jestem zadowolony. Trudno o lepszy aparat z zoomem o takich gabarytach i osiągach i przy takiej cenie (choć to w sumie drogi aprat. Za dodatkowy wizjer płaciłem 800 PLN! na szczęście jest przyzwoitej jakości i mozna go odchylac do pionu.)
Do trudniejszych warunków mam bezlusterkowego Samsunga NX - też jest mały ma matrycę DX gorzej z zoomem chyba, że komuś wystarczy ciemny kit 16(f3,5)-50(F5,6) PZ.
W sumie gdybyś miał szczęście trafić na NX500 z takim zoomem to byłaby alternatywa dla LX7.
NX500 ma świetną matrycę 28 MP, bardzo dobry zakres tonalny i w połączeniu z tzw naleśnikami jest mały nawet w zestawie.
Ja mam 4 "naleśniki" 10 (rybie oko) ;16(24);30(46) i 45(70) mm.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pomyśl o bezlusterkowcu. Może Panas GM5 z 12-32? Nie wiem, jak jest w tym zestawie ze śniadaniem, ale zapewne za chwilę Enzo rozwinie menu.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Od sześciu lat mam siostrzanego olka XZ-1 i ciągle się przydaje. Moim zdaniem nie opłaca się inwestować w nowy sześcioletni model i lepiej kupić tańszy używany XZ-1, XZ-2 lub przedmiotowy LX-7. Fuji X10... 30 jest wyraźnie większy, chociaż z obrazu - lepszy. Najgorsze, że wybór wcale nie jest duży, bo "calówki" są dużo droższe, a słaba jakość optyczna jest nadrabiana programowo i np. makro odpada.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach