Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Co się stało temu kotku w oko ? Taką plamę ma jeden z dzikich kocurów które dokarmiam na działce . Wydaje się że gorzej widzi na to właśnie oko . Czy to wynik urazu czy jakaś choroba oka ?
 

ArtD  Dołączył: 02 Sty 2017
Ma tę plamkę od lat ( jak była młodym kociakiem plamki nie było) - choroba oka to raczej nie jest i wydaje mi się że na jakość widzenia nie wpływa. Najprawdopodobniej to od urazu oka ( chyba za młodu wpadła na jakiś krzak) - w młodości przez pewien czas miała jakby dodatkową błonę na tym oku ( takie zgrubienie /pęknięcie , które się przemieszczało na gałce ocznej) a w rogówce od czasu do czasu spływała wydzielina a później zauważyliśmy tą plamkę . Z czasem się powiększyła ale chyba na komfort negatywnie nie wpływa :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
 

ArtD  Dołączył: 02 Sty 2017
Opiszon, dzięki za linka - rzeczywiście, opis pasuje więc na bank był uraz oka..
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Tym razem wnętrze bunkra było zajęte. ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ach ten Pimpeusz...
Widzę że geny te same co u Pana Kitki - tyle że mój akurat na pralce nie może się wylegiwać, bo na niej stoi suszarka.
Ale zasadniczo każde miejsce i każdy moment jest dobry do spania :-D
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Przed psem miałam kota-persa, żył 20 latek, spał w najróżniejszych miejscach, a najbardziej lubił stoły, no cóż wolno mu było...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
opiszon napisał/a:
Widzę że geny te same co u Pana Kitki - tyle że mój akurat na pralce nie może się wylegiwać, bo na niej stoi suszarka.

To bardzo dobre geny :-D A ta lokalizacja legowiska jest bardzo tymczasowa. Leży tam, kiedy nie ma wyjścia. Zdecydowanie wnętrze pralki - to jest to!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Pan Kitka w swoim naturalnym otoczeniu.
Poniższe zdjęcie pokazuje rutynową aktywność domowego kota. :-)

czytałem, że koty nie widzą koloru czerwonego; muszę zadać kłam - nie ważne na czym się kładzie, ważne żeby było czerwone...


 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mietek nauczył się robić selfie.

 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
opiszon napisał/a:
czytałem, że koty nie widzą koloru czerwonego; muszę zadać kłam - nie ważne na czym się kładzie, ważne żeby było czerwone...

Kładzie się po prostu na niewidzialnych rzeczach. To nie byle co - tak sobie leżeć na czymś niewidocznym.
To podkładanie łapki pod podbródek też znam. Super kocurek :-) Rutynowo to on zacznie leżeć za jakiś rok albo dwa. Dopiero będzie leżenie i zataczanie bawolim wzrokiem.

BTW, sprawdź czy też "nie widzi" czerwonej kropki z laserka! ;-)

[ Dodano: 2017-03-21, 20:20 ]
Enzo napisał/a:
Mietek nauczył się robić selfie.

Jakimś kocim Pentaksem? ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
komtur napisał/a:
Jakimś kocim Pentaksem?

Bogać tam! Telefonem jak wszyscy na dzielni.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
komtur napisał/a:

Kładzie się po prostu na niewidzialnych rzeczach. To nie byle co - tak sobie leżeć na czymś niewidocznym.
O tym nie pomyślałem. To ma sens!

komtur napisał/a:
Super kocurek
dziękuję
Choć żadna w tym moja zasługa ;-)
No i od tygodnia już nie kocurek ;-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
opiszon napisał/a:
No i od tygodnia już nie kocurek

E tam. Kocurek. Nie zmieni się od tego. Grunt, żeby był zdrowy i rósł na wielką, groźną (przynajmniej w jego pojęciu) bestię. :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Morfologię miau miał lepszą niż ja ;-)
Przy okazji usłyszał komplement od veta że ma wyjątkowo duże klejnoty. Tzn miał :-P
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
opiszon napisał/a:
wyjątkowo duże klejnoty. Tzn miał

To może i dobrze, że już nie ma. Strach pomyśleć, co by z niego wyrosło... :mrgreen:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Enzo, rewelka :-B
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
Przyczajony tygrys :)

IMGP0703 by Tomasz Misztal, on Flickr
 

unum  Dołączył: 03 Kwi 2012
Ale fajne oko :-B pokaż też dwa naraz :shock:
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
unum napisał/a:
Ale fajne oko :-B pokaż też dwa naraz :shock:

O tutaj na przykład: http://pentax.org.pl/view...1263505#1263505

Ciekawostka: przez mniej więcej pierwszy rok oczy były brązowe.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach