denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
berd napisał/a:
I sam X-trans sprawia wrażenie, iż od razu daje to co w C jest jeszcze do wyciągnięcia ALBO nie ma czego wyciągać bo dupna matryca z tego X-transa ;).

Faktycznie X-trans odbiera przyjemność zabawy z LR. Jak już to tylko balans bieli, predefinionane symulacje Fuji i drobne ruchy kontrastem itp. Co bym nie kombinował to i tak Fujkowi wychodzi lepiej. Pojedyncze fotki "obrabiam" w puszce. Tylko przy większych sesjach odpalam kompa.
Pora wrócić do lustrzanki bo mi się tablet z biedronki kurzy :-P
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
berd a nie tęsknisz za Pentaxem i jego dwoma kółkami? :-D
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
berd napisał/a:
niby działa ale dla mnie to przesiadka o 180 st., wszystko w druga stronę ;) od zooma po pierścień przysłony.
Kierunek zooma i kierunek przysłon jest jak najbardziej słuszny, czyli taki jak w Pentaksie. :evilsmile:
 

berd  Dołączył: 08 Sty 2010
Szanowne Pany :) ja tęsknie za kółkami w swych poprzednich FuFu (5DmkII oraz 6D), z Pentaxa wyszedłem kilka lat temu ;) x4rd obojętnie gdzie kółka to wypas, te gałki fudżikowe to jak na razie +1 do splendoru i tyle :mrgreen: .

W X-T1 są również kółka, ale nie wiem jak z nich korzystać, te górne na razie mam oba ustawione na A :) i kręcę gałką przysłony, a nawet gdy ustawię przełącznik przysłony na A, to zauważyłem, iż pucha przymyka bardzo "skąpo", a czasem nie przymyka. Nauka na nowo.

Pomijając już wspomniane gałki i ich odwrotność w kręceniu, to dla mnie inny world ;)

Z tą matrycą, to taka właśnie dziwna sprawa

albo ona jest taka super,

albo sam nie wiem.


Za dnia i z zacienionej sceny z elementami oświetlonych słońcem ścian w tle to z jasnych to już nic się nie wyciągnie bo one tam są ;), z ciemnych też już wpada w nicość, kontrastu troszkę ale też skąpo bo inaczej za bardzo obraz kontrastowy, lekko clarity bo lubię (ustawiam zdecydowanie mniej niż w 6D), kontrast to można w puszce, WB raczej OK - metering jest taki troszkę narowisty ;), potrafi zaskoczyć, czasem da lekko ciała, moje wnioski wyciągnięte ze skromnych 500 szotów. Jednak chyba po kręceniu w LR z 6D wychodziło to bardziej charakterystycznie, z XT1 to taki poprawny techniczny, czysty obraz - ładny ale bez tego czegoś.

Aha no i brak mi w LR (mam w chmurze) profili na 18-55, ogólnie te RAF to takie dziwne są, jakby na prawdę tam już dużo siedziało i sam wprowadzał wiele parametrów z automatu. Ale co ja tam wiem, swieżak jestem w tej materii.

Brakuje mi tylko "FuFowej" głębi, wiadomo to oczywiste, lecz po zanabyciu 23 lub 35/56/90 myślę, iż będzie już bliżej do FuFowej plastyki z przewagą większej głębi w pomieszeniach przy niższych przysłonach, co uważam za plus cropa.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
I jak ten X-T1 wypada po latach? B)
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
rey napisał/a:
I jak ten X-T1 wypada po latach? B)
Zależy jakie kto ma oczekiwania. AF, szczególnie śledzący do wybitnych podobno nie należy, ale na moje potrzeby jest wystarczający. Myślę że nie odbiega od tego w K-5, który był moją ostatnią lustrzanką. Obraz z matrycy x-trans mi odpowiada, choć są osoby z odmiennym zdaniem, niektórzy wolą tradycyjny filtr Bayera. Nie każdemu też pasuje specyfika pokręteł z manualnej lustrzanki, dla mnie to akurat zaleta. Trzeba też się przyzwyczaić do EVF. Początkowo nie jest łatwo, ale z czasem przestaje to robić różnicę. Niektórzy krytykują wysokie ceny obiektywów XF, szczególnie gdy się spogląda na ceny w pre-orderze. Faktycznie, tanio nie jest, ale są częste promocje i cashback-i, a ceny używanych obiektywów są znacznie niższe niż w sklepach. Ja nie narzekam na x-t1 i nie myślę o zmianie korpusu ani systemu. Trafiłem na kompromis gabarytowo-jakościowo-cenowy i tak na razie pozostanie. Matryce 24 mpx mnie nie zupełnie nie przyciagają.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
janek_wu napisał/a:
Zależy jakie kto ma oczekiwania. AF, szczególnie śledzący do wybitnych podobno nie należy, ale na moje potrzeby jest wystarczający.


A czy możesz proszę powiedzieć, mając na uwadze AF w K-5, czy AF-S różni są znacząco w porównaniu z X-T1, jeśli tak - co jest lepsze?
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
K-5 sprzedałem 5 lat temu a X-T1 posiadam od roku, trudno będzie więc obiektywnie porównać. Ale z ostrzeniem X-T1 statycznych obiektów w trudnych warunkach problemów nie miałem (dopóki da się robić zdjęcia z ręki przy ISO 6400). Nie fotografowałem zawodów sportowych ani dzieci biegajacych w nieprzewidywalnych kierunkach, nie wiem jak w takiej sytuacji AF sobie radzi. Na moje potrzeby wystarcza w zupełności i subiektywnie oceniam AF podobnie do K-5, ale mogą występować jakieś różnice na korzyść K-5 których nie zdołałem w praktyce uchwycić. Najlepiej gdy osoby zainteresowane same sprawdzą funkcjonowanie tego aparatu.
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Mam K-5lls i Fujifilm X-T10. T10 ma chyba ten AF jak T1. Uzywając AF-S nie widzę różnicy w celności i szybkości działania. Może w zoomach jest minimalny plus na korzyśc Pentaxa natomiast przy obiektywach stało ogniskowych nie da się tego zauwazyć. Do Fuji często podpinam XF27mm i ostrzy błyskawicznie, pomyłki praktycznie się nie zdarzają i w świetle dziennym i sztucznym. Natomiast wydaje mi się ze w Fuji Af-s działa szybciej i pewniej niż w Panasonicu.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Te jasne szkła kuszą w Fuji, szczególnie w erze drogich limitedów B)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
rey napisał/a:
Te jasne szkła kuszą w Fuji, szczególnie w erze drogich limitedów B)
A kiedy była era tanich limitedów? Bo jakoś nie pamiętam. :-)
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Benek napisał/a:
rey napisał/a:
Te jasne szkła kuszą w Fuji, szczególnie w erze drogich limitedów B)
A kiedy była era tanich limitedów? Bo jakoś nie pamiętam. :-)

Jak się pokazały na rynku.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
kojut napisał/a:
Jak się pokazały na rynku

Dokładnie.
Teraz używki potrafią być w wyższych cenach niż kiedyś nowe.

Taki X-T1 z 23/1.4 i 56/1.2 + jakiś standardowy kit mógłby być całkiem alternatywnym zestawem B)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach