M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
powalos, kupiłem tamiego pierwszej generacji. Nie wytrzymałem. Nie mam takich ogniskowych, a najdłuższa jaką posiadam to 135. Będę próbował sił w przyrodniczej. Może przy okazji trochę krajobraz, ale do szerokiego mam arsenał. Muszę "rozwinąć skrzydła" ;)
A Ty jak z 300? Zaprzyjaźniony czy musisz ją wyczyścić jak pisze Grzechotnik?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.K, na razie z braku czasu i kiepskiej pogody nie robiłem więcej prób. Zresztą zmieniam puszkę. Dodaję jej "IIs" i dlatego wstrzymałem się z kalibracją AF w mojej K-5 (pójdzie w ludzi, prawie nówka, tylko 3tys.pstryków). Co do czystości obiektywu to raczej nie mam zastrzeżeń, choć może oczy już nie te. Gdy dojdzie K-5IIs to zapewne pójdę na kolejne testowe fotki w teren. Gratuluję nowego nabytku. Pzdr.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
powalos, ktoś będzie szczęśliwy z k5. Przebieg 3000 to nie jest przebieg. Można by rzec - nie dotarta jeszcze! Co do czystości 300 w środku i Twoich oczu - nie przesadzaj! Ale wymyślasz. Nie mogę.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
powalos, jeśli z K5 było średnio to z IIs może być już całkiem kiepsko . Brak filtra wyciągnie wszystkie wady na wierzch . Może wstrzymaj się ze sprzedażą pierwszej K5 . Majątku za to nie weźmiesz a jako backup warto coś mieć .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kot72, pomyślę. Chociaż pozostały mi wieloletnie nawyki z "biedniejszych lat" i jakoś nie potrafię się "ogarnąć" i częściej pstrykać, wykorzystując możliwości "filmu" w cyfrówce. ;-) Pzdr.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
powalos, rozumiem , jasna sprawa . Zmiana body na pewno będzie na plus . IIs ma jednak lepszy/celniejszy Af . Miej tylko świadomość że zdjęcia z IIs będą już inne niż ze starej piątki . Nie lepsze/gorsze ale inne .... Ale w razie czego w DxO podstawisz sobie profile z pierwszej K5 ;-)
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Kot72 napisał/a:
jeśli z K5 było średnio to z IIs może być już całkiem kiepsko
Nie koniecznie, mam K-5 i K-5II i uważam że filtr AA "psuje" ostrość niezależnie od obiektywu. Oczywiście słabsze obiektywy mniej zyskują ale zawsze będzie lepiej.
Kot72 napisał/a:
Miej tylko świadomość że zdjęcia z IIs będą już inne niż ze starej piątki .
Oczywiście moja opinia jest subiektywna ale uważam K-5IIs "produkuje" znacznie obrazki niż K-5. K-5 zostawiłem jako backup ale po czasie okazało się że praktycznie nie robię nim zdjęć i właśnie podjąłem decyzję o sprzedaży. :-P
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
U mnie , z IIs niektóre szkła zyskały ( miedzy innymi seria F ze starym 28-80 nie smc włącznie ) ale z zoomami Da było już gorzej . Z kolei część obiektywów manualnych też zaczęła być ,, gorsza " niż wcześniej . Generalnie wyzbyłem się szkieł które zaczęły być znacząco gorsze . Starą K5 jeszcze trzymam bo jest w niezłym stanie a w granicach 1 k szkoda sprzedawać bo nic sensownego się za to nie kupi .
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Kot72 napisał/a:
Starą K5 jeszcze trzymam bo jest w niezłym stanie a w granicach 1 k szkoda sprzedawać bo nic sensownego się za to nie kupi .
Niby tak ale wolę dostać 1k niż trzymać sprzęt w szufladzie. Przyjdzie taki czas że to K-5IIs będzie backupem. Może nawet w tym roku gdy następca K-3II będzie miał matrycę z KP. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach