nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Przy K3 takich nieprzyjemności nie miałem :-P
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Może dlatego, że matryca w K-3 jest mniejsza, a może coś zważyli czyli kolejny raz strzelili sobie w kolano. ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Se zaktualizuję oprogramowanie a potem pomieszam kartami :)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
nemo jedynka raczej nie jest przeznaczona do seryjnych zdjęć, więc i bufor pewnie ma taki sobie :-P
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Czy próbował ktoś obiektywów średnioformatowych 645 lub 67 z K-1
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
foto napisał/a:
Czy próbował ktoś obiektywów średnioformatowych 645 lub 67 z K-1
Ja mam adapter do 645 i szkła, w Chabówce na pewno będzie ktoś z K-1, mogę podpiąć. Co konkretnie chciałbyś przetestować?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Kytutr napisał/a:
w Chabówce na pewno będzie ktoś z K-1

I to nie jeden.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Z 67 200/4 i 45/4 bardzo fajnie ale 105/2,4 jakoś mnie nie zachwycił w porównaniu do tego co produkuje na dedykowanym formacie. Myślałem nawet że coś się z Takumarową 105 porobiło ale po powrocie na 67 czar wrócił;)
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Pytanko - czy ktoś już poradził sobie z prążkami z migawki elektronicznej ? Nie widzę by była nowsza wersja Firmware niż 1,40

 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
MAX581, U mnie jest ok.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
irek83, Która wersja programu?
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
MAX581, nie mam przy sobie puszki, ale ostatni soft mam wgrany.
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
Czyli 1,40 - to ciekawe że przy normalnej migawce prążki nie występują a przy elektronicznej tak. I to tym silniejsze im krótszy czas. Co do żarowego światła - niestety stosowane jest coraz rzadziej i nawet w salach gdzie spodziewał bym się go pojawiają się ładne zamienniki ledowe... A tak liczyłem na migawkę elektroniczną... Swoją drogą liczyłem też że będzie bezgłośna... Niestety nie jest dużo cichsza od normalnej...
:-/
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
MAX581, u mnie pojawiają się z czasami krótszymi niż 1/200 a migawka jest cicha. Z tego co pamiętam to migawka elektroniczna działa w LV z wyłącznym SR do zwiększenia IQ. W jakich sytuacjach chcesz używać elektronicznej migawki ?
 

MAX581  Dołączył: 18 Mar 2010
irek83, Do zwiększenia IQ? ?? Robię zdjęcia na koncertach kameralnych z instrumentami akustycznymi grającymi muzykę klasyczną. Coś wyłączasz? SR? Po co? Faktycznie SR się wyłącza sam.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
MAX581, ok ja też się teraz trochę pogubiłem, elektroniczna migawka w K-1 działa tylko w LV i do 1/100 a nie jak wcześniej pisałem. Ten w K-1 zaimplementowany do fotografowania raczej ze statywu dla uzyskania lepszej jakości, dzięki elektronicznej migawce zostają zmniejszone wibracje wywoływane przez mechaniczną migawkę. Działa też z dłuższymi czasami, jestem ciekaw czy działa z nią bracketing.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Mam pytanie czy jest możliwości wyboru na którą kartę maja być zapisywane zdjęcia.? Dla przykładu: miałem wyciągnięte kartę nr 1 i aparat zapisywał zdjęcia na 2. Wkładam 1 i chciałbym zmienić żeby zapisywał na 1 a nie na 2. Oczywiście jeżeli wyciągnę kartę nr 2 aparat zacznie zapisywać na 1.
Chodzi mi o to czy jest taka opcja żeby dokonywać wyboru ma która kartę ma aparat zapisywać. Jeżeli jest to gdzie ja mogę znaleźć?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie, menu nie udostępnia takiego wyboru.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
plwk dzięki za odpowiedź, chociaż spodziewałem się innej :-/ :-/
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To tylko czytanie instrukcji. Sam też próbowałem czy się nie da jakoś oszukać, ale to jedynie przez wyjęcie jednej z kart i rozpoczęcie robienia zdjęć. Po włożeniu wyjętej karty kontynuuje zapis na tej na której zaczął.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach