zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Nie bijcie, jeśli było:
Czy w androidzie można ustawić tak, żeby karta SIM korzystała wyłącznie z LTE?
Chciałbym używać kartę RedBulla w Dual Sim i nie płacić za dane w 3G.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zbyllu napisał/a:
Czy w androidzie można ustawić tak, żeby karta SIM korzystała wyłącznie z LTE?

Tak, dla każdej karty SIM ustawia się niezależnie preferowany typ sieci. Jeśli w danym miejscu nie będzie zasięgu LTE, karta skorzysta z 3G.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
plwk, dziękuję.
Chodzi mi jednak o to, żeby karta korzystała wyłącznie z LTE.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzeba sprawdzić w konkretnym telefonie, czy jest możliwość wybrania wyłącznie LTE lub brak łączności gdy niedostępne. W moim smartfonie przy braku zasięgu przełącza się na transmisję wolniejszą.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Dziękuję.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Można ustawić blokadę na ilość przesłanych danych, po przekroczeniu której wyłączy transmisję.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ale blokada działa zarówno na LTE jak i 3G.
 

zbyllu  Dołączył: 01 Mar 2008
Znalazłem kilka aplikacji powodujących, że LTE jest only, ale działają/nie działają na konkretnych modelach telefonów/androidów.
https://play.google.com/store/apps/details?id=switchmode.lteonly.lteonlyswitch&hl=pl
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tapbase.LTEswitcher&hl=pl

Miałem nadzieję, że przejście z BlackBerry z BIS-em na androidowy dual sim będzie łatwe a tu trzeba znaleźć konkretny telefon, z konkretnym dual simem i konkretnym androidem.
Na dodatek niedrogo :-/
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Szybkie pytanie: czy ktoś może polecić z własnego doświadczenia jakiegoś smartfona ze średniej półki (lub zeszłorocznej wyższej), który spełnia następujące wymagania:
- dual sim
- jeżeli nie ma osobnego gniazda na kartę pamięci, to przynajmniej 64GB pamięci
- dobry aparat

Ostatnio na urlopie jak robiłem zdjęcia, to Nokia Lumia 920 z 2012 bez problemu przebijała jakością zdjęć znacznie młodszy smatfron, czyli Honora 7 Lite (który ma tylko 16GB pamięci, z której i tak lwią część zabiera system, więc co chwila mam monity o tym, że brakuje miejsca).

Od razu mówię, że nie interesuje mnie bawienie się w instalację alternatywnego oprogramowania, flashowanie, custom romy i inne takie. Z konieczności bawiłem się w to z LG L65, żeby mieć coś nowszego niż Android 4.4.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Kytutr, mam dość krótko, ale bardzo mi przypasił - Xiaomi Mi A2 Lite
No więc tak:
- dual sim - posiada
- 64GB pamięci - posiada + miejsce na kartę microSD
- dobry aparat - tu już po prostu nie wiem, dla dokumentacji wystarczający, nie mam doświadczenia z aparatami w komórkach, rzadko robię nimi zdjęcia.
Dodatkowo na plus spora bateria i czysty Android bez nakładek producenta.
Więcej tu: https://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mia2lite/
A tutaj test: http://www.benchmark.pl/t...i-recenzja.html
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Lepszy aparat ma Mi A2 bez lite, ale ma również mniejsza baterię. Myślę nad którymś z nich jako następcy lumii.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr, Oneplus 5T/6/6T ?
W rankingach na jakość zdjęć wygrywa Huawei P20 Pro.

 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Trudno znaleźć w tym zakresie cenowym coś fajniejszego niż xiaomi mia2 :) sensor Sony
https://www.kimovil.com/p...aomi-mi-a2-64gb
Mam od kilku miesięcy wersję pierwszą
Modele podane przez Zbynia kosztują już ponad 2 tys.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Zbynio napisał/a:
Kytutr, Oneplus 5T/6/6T ?
W rankingach na jakość zdjęć wygrywa Huawei P20 Pro.


Zbyniu, Kytutr pisał że ważna dla Niego jest jakość zdjęć. Niestety, jest to według mnie jedyna kategoria w której One Plus nie błyszczy.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
lazar napisał/a:
Zbynio napisał/a:
Kytutr, Oneplus 5T/6/6T ?
W rankingach na jakość zdjęć wygrywa Huawei P20 Pro.


Zbyniu, Kytutr pisał że ważna dla Niego jest jakość zdjęć. Niestety, jest to według mnie jedyna kategoria w której One Plus nie błyszczy.
Jednocześnie prosił o opinie z własnego doświadczenia, a ja takowe mam z OnePlus. Akurat 6T ma całkiem dobry aparat choć do najlepszych mu daleko., za to spełnia z nawiązką inne kryteria. Tylko ta cena... :-/
 
mirekin  Dołączył: 03 Gru 2008
Ostatnio przeszedłem z xiaomi mi A1 na huwawey mate 20 lite. Ten drugi robi przyzwoite zdjęcia, a nie kosztuje fortuny.
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
Zbynio napisał/a:
lazar napisał/a:
Zbynio napisał/a:
Kytutr, Oneplus 5T/6/6T ?
W rankingach na jakość zdjęć wygrywa Huawei P20 Pro.


Zbyniu, Kytutr pisał że ważna dla Niego jest jakość zdjęć. Niestety, jest to według mnie jedyna kategoria w której One Plus nie błyszczy.
Jednocześnie prosił o opinie z własnego doświadczenia, a ja takowe mam z OnePlus. Akurat 6T ma całkiem dobry aparat choć do najlepszych mu daleko., za to spełnia z nawiązką inne kryteria. Tylko ta cena... :-/


Zbyniu, ja też mam OP, akurat 3. Mój brat ma 6. Zdjęcia przyzwoite (nie rewelacyjne), natomiast jeśli chodzi o odczucia z użytkowania to rewelacja. Jak będę miał wymieniać to na nic innego nie spojrzę jak OP. Myślałem, że Huawei robi sensowny sprzęt, ale niestety srogo się zawiodłem na topowym tablecie. Okazuje się, że jak używasz Wifi i Bluetooth w jednym czas to wydajność Wifi spada do takich wartości że nie jestem w stanie obejrzeć filmiku na Yt bez przerw na buforowanie.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Chłopaki, dzięki za odzew. Jakieś przykładowe zdjęcia macie może na podorędziu?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
lazar, widzę, że fanboyów Oneplusa jest więcej, a nie tylko ja, rodzynek. ;-) :-B
Czekam na Oneplus 7.

Huawei P20 bez Pro był w dobrej cenie 1 499,00 zł dzisiaj w X-kom.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Kytutr, na stronie, którą podałem wyżej :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach