Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
[K-1] Lustro nie zawsze podnosi się przy przełączaniu na LV
Cześć,

to co, problemy z K-1 czas zacząć? ;-)

Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, w której po przełączeniu na LV aparat nie podnosi lustra? Migawkę otwiera, ale lustro pozostaje na dole.

U mnie to czasem występuje. Wystarczy ponownie wyłączyć i włączyć LV i zazwyczaj wszystko wraca do normy. Zdarza się to różnie - co kilkanaście, kilkadziesiąt przełączeń. Przy robieniu zdjęć lustro podnosi się zawsze i problemu nie ma (niezależnie czy w LV czy normalnie). Zastanawiam się, czy to problem sprzętowy, czy softwareowy. Mogę wysłać w prawdzie puszkę na gwarancję, ale nie uśmiecha mi się tracić aparatu na kilka miesięcy, jeśli miałby pofrunąć do Francji ;-) A może ktoś miał taki objaw? Może gdzieś się Wam o uszy obiło?

Pozdrawiam ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W moim egzemplarzu nie było a robiłem dużo na LV. Wszystkie składowe zdjęcia do profili obiektywów to było LV.
 
Kot72  Dołączył: 15 Paź 2014
Cytat
to co, problemy z K-1 czas zacząć? ;-)


Fenol, przeczytaj swojego posta z dnia 20.02.2016 ( temat K-1 ) i wyciągnij wnioski ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Fenol napisał/a:
Czy ktoś z Was spotkał się z sytuacją, w której po przełączeniu na LV aparat nie podnosi lustra? Migawkę otwiera, ale lustro pozostaje na dole.


A zaktualizowałeś firmware?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Kot72 napisał/a:
Fenol, przeczytaj swojego posta z dnia 20.02.2016 ( temat K-1 ) i wyciągnij wnioski


Wszystko się zgadza: kupiłem ponad pół roku po premierze i nie jest to raczej standardowa przypadłość korpusu :mrgreen:

x4rd napisał/a:
A zaktualizowałeś firmware?


Tak, do 1.40. Widzę, że jest dostępna teraz aktualizacja do 1.41, na razie wgrywał nie będę, ale pomyślę nad tym w najbliższej przyszłości.

Problem dalej występuje, ale na tyle sporadycznie, że na razie uznałem go za nieistotny ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach