mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Moi drodzy. Od 3 latek używam Samsung mini 2. W sumie głównie jako telefon i czasem nawigacja. W sumie wystarcza ale net mieli [choć rzadko używam] i wyświetlacz mógłby być większy.. Planuję małe zmiany.

Chętnie zostanę przy tej firmie ale nie koniecznie. Do Sama przekonuje mnie jego w sumie chyba niezła niezawodność i to że nie będę musiał uczyć się nowego draństwa.

Zależy mi coby to miało LTE, niezłą baterię, nie było ogromne [max.5 cali] i może jakieś przyzwoite zdjęcia? Właśnie - warto już nastawiać się na telefon pod kątem zdjęć na co dzień? Cena ok. 500 czy przesadzam? :)

Pomożecie? :->
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
mcgyver, tu masz kilka tematow w podobnej cenie:
-> http://forum.android.com....C4%87-telefony/
 

Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
mcgyver, ostatnio testowałem LTE w plusie, na zmianę z 3G i prędkości transmisji w 3G były od 8 do 10 razy wyższe niż w LTE, dla LTE to był zakres 3-5,5 Mbits, a 3G 25-35 Mbits.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Wydaje mi się, że niestety okoliczności zmuszają mnie do kupienia nowego smartfona. A nawet trzech :/
CO mnie interesuje:
- jeden na androidzie, który mi zastąpi Amazona Fire Phone. Szybki (w granicach rozsądku), sprawny, ze sprawnym wifi, oczywiście LTE, GPS i sam nie wiem co jeszcze. Czasem telefonu używam do rozmów, więc wskazane, żeby nie rwał połączeń, nie gubił zasięgu, było słychać co ktoś mówi i żeby ktoś słyszał co ja mówię. W cenie ok. 1000zł.
- no i jeszcze dwa tanie, też na androidzie (bo się Windows na komórki skończył :/), ale tanie (ok. 500zł?). Fajnie, żeby były jakieś szybki pancerne, bo dzieciaki lubią je potłuc :P i Zey ze dwa lata posłużył.
Tak sobie myślę, że w chinach może robią ciekawe produkty. Tylko nie wiem, czy są one naprawdę warte uwagi ze względu na jakość, trwałość (w sensie - że padnie po pół roku i jest problem) i takie tam. Z tych tanich to Xiaomi Redmi 4A wydawał się w miarę sensowny, ale może lepiej nie iść tą drogą?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb napisał/a:
Xiaomi Redmi 4A

Mój szkodnik to ma i jak na razie działa. Do tego dokupił szkło hartowane i silikonowe etui. Ja mam z kolei Xiaomi Redmi Note 3 Pro plus takie same zabezpieczenia - to ten z grupy 1000 zł.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
matb napisał/a:
- jeden na androidzie, który mi zastąpi Amazona Fire Phone. Szybki (w granicach rozsądku), sprawny, ze sprawnym wifi, oczywiście LTE, GPS i sam nie wiem co jeszcze. Czasem telefonu używam do rozmów, więc wskazane, żeby nie rwał połączeń, nie gubił zasięgu, było słychać co ktoś mówi i żeby ktoś słyszał co ja mówię. W cenie ok. 1000zł.
Ja pół roku temu kupiłem Honor 7 Lite, z którego jestem bardzo zadowolony. Szczególnie z wielofunkcyjnego czytnika linii papilarnych. Można nim odblokować telefon (dziwnym nie jest), a także przewijać zdjęcia w albumie oraz rozwijać belkę podręcznego menu. Do tego robi przyzwoite zdjęcia.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
matb, zerknij na red mi4 pro prime (5 cali) u Goldwaya
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
Chciałbym coś mądrego napisać, ale ja się nie znam, bo używam Blackberry :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kytutr, a ty nie powinieneś Windows Phone używać? ;-)
 

birdm  Dołączył: 16 Mar 2010
Jakiś czas temu też miałem podobny dylemat. Z resztą gdzieś pisałem na forum o tym. Zakupiłem w końcu Xiaomi Mi5. Za ok 1000 jesteś w stanie kupić od Chińczyka. Telefon spisuje się cudnie. Jeśli chodzi i tańszy model to 4A będzie dobrą alternatywą. W Pl można go kupić za 600pln.
Co do windows phone to android ma kilka ciekawych launcherów, które całkiem fajnie udają windowsa. Ja osobiście używam Square Home 2 i bardzo chwalę.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
Kytutr, a ty nie powinieneś Windows Phone używać? ;-)
A kto mówił, że nie używam? Moja Nokia Lumia 1020 jest cały czas w użyciu, choć po 2,5 roku bateria nie trzyma zbyt długo (dlatego pozostaje ciągle w trybie oszczędzania baterii). Na telefonie z Androidem używam za to launchera Arrow od Microsoftu, plus kilka wersji klienta Skype.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Kytutr, a ty nie powinieneś Windows Phone używać?

To ja powinienem na nowe Nokie czekać? ;-)
A Ty możesz mieć konto w takim PKO na ten przykład?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti, oni tego nie sprawdzają ;-)

A na poważnie to konto u mojego obecnego pracodawcy mam od 15 lat. Zawsze było podstawowym. A pracuje trochę krócej. :-P

Już mi ciebie żal przez tą nokie. Dostaniesz nowa 3310 :evilsmile:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
opiszon napisał/a:
Dostaniesz nowa 3310 :evilsmile:
Nowa Nokia 3310 to jest profanacja! To jest policzek w twarz dla całej ekipy!

Najpierw szumne zapowiedzi, że Nokia wraca, i to wraca w wielkim, pieprzonym stylu, a potem światu ukazała się popierdułka zaledwie.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
Dostaniesz nowa 3310

A wiesz, że nie miałem nigdy?
Ciekawe jestem tej nowej 6stki. Ale dostać nie dostanę... ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Arti, ja też nie miałem.
W czasach szału na nokie miałem Siemensa M35 a potem MC60

Moja pierwsza Nokia to 6020 a potem 5310.
I w sumie to jedyne Nokie bo nawet Lumię miałem od Microsoftu ;-)
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
matb napisał/a:
Tak sobie myślę, że w chinach może robią ciekawe produkty. Tylko nie wiem, czy są one naprawdę warte uwagi ze względu na jakość, trwałość (w sensie - że padnie po pół roku i jest problem) i takie tam.

Masz złudzenie, że cokolwiek z elektroniki użytkowej jest jeszcze produkowane poza Chinami [w szerokim rozumieniu, czyli z Taiwanem] i ogólnie Azją południowo-wschodnią :?:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Penteusz napisał/a:
ale ja się nie znam, bo używam Blackberry
a pochwalisz się jaki model ? bo wiesz, że wszystko powyżej Z30 to nie jest już BB :evilsmile: sam mile wspominam Z10 (teraz w ręku połowicy, bo zbiła swoją Lumię, a nowe to poza Xperią Compact i Japcem SE za wielkie dla niej), z perspektywy czasu szkoda, że mobilny QNX nie wypalił - system bardzo przemyślany

[ Dodano: 2017-04-08, 22:55 ]
Kytutr napisał/a:
Moja Nokia Lumia 1020 jest cały czas w użyciu, choć po 2,5 roku bateria nie trzyma zbyt długo (dlatego pozostaje ciągle w trybie oszczędzania baterii)
a nie myślaleś nad wymianą? pod kartą SIM w gnieździe masz 1 srubkę, wydobywasz body, 1 łączeniówka do odpięcia, odkręcasz bodajże 5 kolejnych, wypinasz bakterię i składasz ;-)
 

Penteusz  Dołączył: 28 Mar 2012
arQ, BlackBerry Torch 9810.
Ten mi w zupełności wystarcza i nie wysilałem się na nowsze (i droższe) modele, tym bardziej, że są one coraz bardziej chińskie :->

arQ napisał/a:
bo wiesz, że wszystko powyżej Z30 to nie jest już BB :evilsmile:


Pełna zgoda.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Penteusz napisał/a:
są one coraz bardziej chińskie

Mój Z30 jest meksykański. ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach