galex  Dołączył: 02.06.2006
Znowu ciekawa wystawa w toruńskim CSW, tym razem Krzysztof Gierałtowki

plwk  Dołączył: 21.04.2006
12 kwietnia 2015 o godzinie 18-tej w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku nastąpi otwarcie wystawy Grupy Entuzjastów Fotografii Mobilnej "Mobilni", zatytułowanej "Mobilny Tydzień". Wystawa będzie trwała do 18-go maja 2015.

Aspius  Dołączył: 18.09.2006
Coś tak ucichliście tutaj.. a ja właśnie zamierzam uroczo spędzić przyszły tydzień w Bydgoszczy. Jakbyście się przypadkiem organizowali, chętnie podłączę się na małego browarka ;)

Arti  Dołączył: 20.04.2006
A żeś se termin wybrał... akurat cały tydzień siedzę pod Krakowem... Dam znać Michowi.

Aspius  Dołączył: 18.09.2006
pewnie od czasu do czasu bedę się pojawiał jeszcze w najbliższych miesiącach, więc jak coś to może nadarzyć się kolejna okazja;)

udate, będę w Bydgoszczy 2 tygodnie najbliższe ;)

Arti  Dołączył: 20.04.2006
Aspius, o widzisz! A w listopadzie już będę, to coś skombinujemy.

[ Dodano: 2015-11-04, 11:09 ]
Aspius, jesteś jeszcze w naszym mieście wojewódzkim?

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Śpiąca Sroczka w Bydgoszczy...

...sprzed pół godziny.

Toście ja strasznie zanudzili ;-)

Dzisiaj w Centrum Kultury BROWAR B we Włocławku, w galerii "Suszarnia", odbył się wernisaż wystawy "Metamorfoza - magia w obrazie". Jest to wystawa polskiego realizmu magicznego poświęcona pamięci Zdzisława Beksińskiego. Ze zbiorów Małgorzaty i Adama Krużyckich. Prezentowane są prace 48 autorów.

Galeria Sztuki „Antresola” w Centrum Kultury BROWAR B we Włocławku, zaprasza 6 kwietnia 2017 r. na wernisaż wystawy Toulouse-Lautreca „Litografie”.

Odwiedziłem wczoraj wernisaż wystawy Toulouse-Lautrec - litografie. Na wystawie prezentowanych jest 48 prac artysty.

Byliśmy dzisiaj z Elą w Galerii Sztuki "Suszarnia" CK "Browar B." , na wernisażu wystawy "Beksiński - grafiki komputerowe". Prezentowanych jest 31 prac z kolekcji Dariusza Matyjasa, wszystkie prace sygnowane przez autora. Wystawa będzie prezentowana do 25-go czerwca.

BEATAB  Dołączyła: 09.04.2015
Nie wiem czy wiecie :

GALERIA WIEŻY CIŚNIEŃ MUZEUM WODOCIĄGÓW w Bydgoszczy przy ulicy Filareckiej 1 zaprasza 02.06. 2017 roku o godzinie 18.00 na wystawę fotografii Zbigniewa Mroczka pt. „Przenikliwość myśli”. Będzie to ekspozycja 75 portretów z podróży do wielu zakątków świata.

Portrety Zbigniewa Mroczka to ŻYWE ŚWIADECTWA RÓŻNYCH KULTUR. Każdy PORTRET-OBRAZ jest przepełniony napięciem. Fascynuje bogactwo osobowości, barw (dostrzegalnych nawet w fotografii czarno-białej) i atrybutów przynależności społecznych (etnicznych). W wyrazie każdej twarzy odnajdujemy znajome emocje i o b e c n o ś ć; świadczy to o szczerym traktowaniu przez artystę, spotkanych ludzi. Jest w nich powaga, godność, są jak posągi- a przy tym nie ma w nich sztuczności. Kompozycja każdej fotografii jest dziełem malarskim. Duży format z pewnością potęguje czytelność obrazu oraz wrażenia odbiorcy, podkreślając profesjonalizm fotograficzny Zbigniewa Mroczka. Podróż i fotografowanie to działania symultaniczne, przy czym robienie portretów autor uznał za najbardziej osobisty sposób fotograficznej kreacji .

Zbigniew Mroczek podróżuje od 40 lat. Był na wszystkich kontynentach, także w Zelandii- niedawno ogłoszonej ósmym kontynentem. Zawsze najważniejsze są spotkania z ludźmi i kulturą. Najchętniej wraca do krajów afrykańskich oraz do Indii.

Wystawiał w Łodzi i Bydgoszczy, dwukrotnie, w 2007 i 2011 roku, odbierał statuetkę- Nagrodę Główną w kategorii fotografia Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów MEDIATRAVEL, który w Łodzi od 2001 roku propaguje odkrywanie kultur i szacunek dla nich.

Czyżbym tylko ja tam był?
Ostentacyjnie prezentowałem pasek z logo 'P', ale nikt nie zwracał na mnie :-) uwagi.
A wernisaż fajny, tłum gości, napitki, poczęstunek. No i zdjęcia: piękne, wyraziste portrety.

Ba, czasowo mi nie pasowało. W najbliższy czwartek o 19-tej będę miał otwarcie wystawy znajomego i mimo, że na miejscu nie wiem czy znajdę czas.
Cytat
Galeria Fotografii "Migawka" CK "Browar B." zaprasza miłośników i pasjonatów fotografii 8 czerwca o godz.19.00 na wernisaż wystawy fotografii pt. "Materia".
To debiutancka ekspozycja włocławianina Dariusza Sompolskiego ,od momentu powstania - członka grupy FotoObiektywni. Galeria zaprezentuje jego zdjęcia architektury m.in. z Amsterdamu, Rodos, Lindos, a także Włocławka.

Czesław śpiewał wczoraj we Włocławku na inauguracji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

BEATAB  Dołączyła: 09.04.2015
galex, Też byłam i widziałam jednego pentaxa :) Ja tym razem miałam przy sobie małego fujika :)

JedYnego ;-)

Dzisiaj w Galerii "Migawka" odbył się wernisaż wystawy fotografii Dariusza Sompolskiego - "Materia".

Z dzisiejszego spaceru po Włocławku ze spacją i Markiem (mam nadzieję, że nie pomyliłem nicka).

Skocz do: