wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Nie wiem. :D
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Aż tak źle Panie, czy to tylko takie twoje narzekanie Wojtku?

No i jak to w ciemnościach działa?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Radku, źle. Fotografia czegokolowiek co się rusza tym jest w zasadzie niemożiwa, chyba, że dobry jesteś w ocenianiu na oko i jedziesz mf. Tak zresztą robiłem, ale to wrzód na d. W warunkach ciemniejszych też nietęgo. Naprawdę, mimo całego uwielbienia dla sensora, nie polecam. XE-1-2 to dużo lepsza opcja, a i szkło se wymienisz.

Gdybym teraz szukał czegoś małego to wziąłbym Nexa 6000 czy jak on się tam nazywa - jest w pytę. Ziomal ma i zadowolony, sensor fajoski jak w Fuji a prędkość AF nieporównywalna.

[ Dodano: 2015-03-30, 14:31 ]
Znaczy się, możliwa to jest, ale robiłem tym dwa śluby i przyjemność to nie była żadna.
 

tofik  Dołączył: 19 Lut 2007
Jeszcze jest lx100 tam autofocus wymiata z tego co widzę ale nie wiem jak czujnik.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
wojtekk napisał/a:
Radku, źle. Fotografia czegokolowiek co się rusza tym jest w zasadzie niemożiwa, chyba, że dobry jesteś w ocenianiu na oko i jedziesz mf. Tak zresztą robiłem, ale to wrzód na d. W warunkach ciemniejszych też nietęgo. Naprawdę, mimo całego uwielbienia dla sensora, nie polecam. XE-1-2 to dużo lepsza opcja, a i szkło se wymienisz.

Gdybym teraz szukał czegoś małego to wziąłbym Nexa 6000 czy jak on się tam nazywa - jest w pytę. Ziomal ma i zadowolony, sensor fajoski jak w Fuji a prędkość AF nieporównywalna.



Czym teraz robisz?
 

wojtekk  Dołączył: 17 Lip 2006
Jeżdżę z Olkiem EM-5 z naleśnikiem 12-42 i Ricohem, którego coraz mniej używam. I telefonem.

W studiu D610 i parę słoików, głównie Tamron 28-75 przez wygodę.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Witam.
Mam pytanie do użytkowników Fuji X100 (black edition)
Otóż w wizjerze optycznym widnieje ramka kadrowania, a poza nią świeci się jeszcze info o ekspozycji i przysłonie. Po zrobieniu zdjęcia wymienione wcześniej elementy wizjera optycznego pozostają niezmienne, ale pojawia się hiper wkur&^$%ce mnie podświetlenie całego obszaru który wyznacza ramka. Po wciśnięciu spustu do połowy, af coś tam prze-ostrzy, podświetlenie znika. Co to jest, po co to jest i jak to wyłączyć? Firmware mam 2.10.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
O kurde, nigdy czegoś takiego nie miałem, nie mam pojęcia co to może być. Zerknę po południu do instrukcji, gdzieś ją w miarę na wierzchu powinienem mieć.

[ Dodano: 2016-12-28, 15:24 ]
Na szybko nie widzę w instrukcji nic, co powodowałoby efekt, który opisałeś.
Może to Funkcja Wielce Specjalna "black edition" ;-)

[ Dodano: 2016-12-28, 15:30 ]
Jeszcze jedno: aparat masz ustawiony na działanie z AF, czy MF z funkcją doostrzania przyciskiem AE/L?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
karmazyniello, jesteś?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Problem rozwiązany: w ustawieniach aparatu na 3 stronie
tryb. oszcz. mocy cel. był włączony. po wyłączeniu ramka gaśnie.


[ Dodano: 2016-12-28, 23:47 ]
Skoro już wszystko ok, to podzielę się wrażeniami.
Pięć minut przed zakupem powtarzałem sobie " po co Ci to, przecież ten aparat został już dwukrotnie wznowiony w wersjach S i T, a Ty się pchasz w taki nieudany model ze wszystkimi przypadłościami wieku dziecięcego". Mimo to jak zobaczyłem wielkie czarne pudełko, a w nim lśniący czarny mały aparacik, wymiękłem.
Wersja Black Limited.
Mam go od wczoraj. Zrobiłem ok. 200 zdjęć z czego ze 150 na ulicy testując na wszystkie sposoby jakie mi przyszły do głowy, w tym kilka zdjęć które chciałem zdobyć bo sytuacja sprzyjała i zdobyłem bez trudu. Pomyślałem sobie, o co chodziło tym wszystkim hejterom tego modelu???
I wiecie co, zdałem sobie sprawę ze wszystkie aparaty które dotychczas posiadałem przez dłuższy czas, były idealne. Począwszy od:
Canon Prima Mini 35/3.5
Canon 300 V
Canon 50E
Konica Hexar AF
Zorki 4
Ricoh GR 28
Yashica T4
Yashica Mat 124G
Contax G2
Hasselblad 500CM
Mamyia RB 67
Polaroid Landcamera 195
Fuji Instax Wide/Mini
iPhone 4s
Pentax K10D
Pentax MZ5N - SNECZKU, dzięki wielkie za ten aparat!
Pentax ME Super
Pentax 67
Nikon F75
Nikon F80 - zajechałem 3 sztuki, w tym jedną od Wojtkka, ale sztukę od Alkosa mam do dziś :-)
Nikon F100
Nikon F6
Nikon F3
Nikon D3200
Nikon D700
Nikon D750
Nikon 1
Globica 5x7"
Leica MiniLux Zoom
Leica M6
Leica MP-4P
a skończywszy na ostatniej przygodzie z
Leica M9

To tak z grubsza sprzęt którym zrobiłem całkiem sporo zdjęć.
Wstępnie Nikon D750 (bestia) dał mi lekcje pokory, a mianowicie żeby przestać wymagać od sprzętu, a zacząć wymagać od siebie, bo jeśli coś mi nie wychodziło to najłatwiej było zwalić winę na aparat, a to po prostu Ja nie potrafiłem danym narzędziem posłużyć się według możliwości które dawało. Dlatego nie boję się tych wszystkich wpadek które X100 ma w repertuarze. Skupiam się na możliwościach jakie mi ten aparat daje, a nie na tym w jaki sposób mnie ogranicza.
Wybaczycie że zaśmiecam, ale musiałem sobie to napisać, chyba tak sam dla siebie. A, tak na marginesie, to życie jest ciekawsze niż fotografowanie, fotografia to tylko dodatek.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Uff, to chyba najdłuższy post Twojego autorstwa jaki widziałem :-)
Czytało się z przyjemnością, więc następnym razem też się nie ograniczaj.
Cieszę się, że sprawa sprzętu się wyjaśniła no i czekam na zdjęcia. Czuwaj!

[ Dodano: 2017-02-17, 22:08 ]
karmazyniello, i jak tam Twoja x-setka?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
karmazyniello, i jak tam Twoja x-setka?
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Setka wrosła mi w dłoń . Nie tylko mnie się aparat na tyle spodobał - mój syn (5lat) - chętnie sięga po niego, ze względu na odpowiadające mu gabaryty, łatwość obsługi i tryb macro. Dogadaliśmy się, kiedy leży na komodzie nieużywany, może nim robić zdjęcia do woli, także na wspólnych spacerach :-)
Ja natomiast zacząłem sobie zadawać pytanie czy jak się wkręci chłopak dość, nie przekazać mu go, a samemu nie spojrzeć w stronę modelu "F". Byłby to niezły wypas podczas ślubów.
Tymczasem obecnym x100 zrobiłem kilka fajnych zdjęć przez te 6 tygodni:










 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Ale fajne fotki :-D , rozumiem, że ostatnie to autoportret :mrgreen:

Też na Xsetkę jakiś czas chorowałem. Na razie skończyło się na Ricoh'u GRII. Tylko teraz muszę gdzieś kupić trochę talentu.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Talent widziałem na wagę w Euro-RTV-AGD, jest nawet w ratach 40x0%.
Dobre foty karmazyniello. Jak zwykle.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
karmazyniello super zdjęcia! x100 idealnie nadaje się do streetu. Czy ktoś z W. W. Forumowiczów ma doświadczenie z wersją "S"? Najlepiej w oparciu o doświadczenia z oryginalnej setki.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
x4rd, ja mam doświadczenia z S i ostatnio z T. Obrazowanie z pierwszej wersji aparatu z matrycą bayerowską jest dla mnie the best! S i T to ta sama matryca i nie podeszła mi wcale, zbyt bliska oddaniu rzeczywistości. AF w T dopiero znacząco robi różnicę, reszta mi nie przeszkadza. Tak więc zostaje przy X100 black edition - dla mnie obok Nikona D700 to jest aparat dekady!
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
karmazyniello, część z tych zdjęć, które pokazałeś wyżej, masz też na blogu i są otagowane jako pochodzące z... Leiki M9.

Pozdrawiam,
czujnyparowoz
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
szybkiparowoz, to dlatego że w tym czasie robiłem też m9 i wrzucając foty lista tagów wyskakiwała z tego co już wrzucałem i coś tam zawsze kliknąłem byle szybciej. To są zdjęcia z x100
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Można wiedzieć na jakim blogu? Strona ze stopki to zaledwie parę zdjęć z Barcelony.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach