bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Gorna polka to bedzie raczej B+W (Schneider Kreuznach), Lee i takie inne dziwne ;)

Zmienne raczej sobie odpusc - to sa dwa polaryzacyjne obracane wzgledem siebie.

pz
 
Grzenio  Dołączył: 02 Kwi 2015
dexdorma310878, kupiłeś może już ten filtr fader? Próbowałeś jak to wychodzi? Stoję przed podobnym dylematem zakupowym ale natknąłem się na taki artykuł i raczej autor odradza filtry fader: https://jonasraskphotography.com/2014/05/12/nd-filter-dont-go-variable/
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
Cytat
Nie kupiłem , bo opinie tez są nie zaciekawe


Kiedyś chciałem kupić fader. Z tego co się dowiedziałem to są one najbardziej przydatne przy filmowaniu. Kupiłem "zwykły" filtr szary ND1000.
Ciekawą ofertę miała firma NISI. Zrobili fader z ogranicznikami żeby uniknąć degradacji obrazu. Nie wiem jaka jest teraz oferta na rynku.
 
Jacek-aj  Dołączył: 11 Gru 2006
Mam Fader ND mark II firmy Light Craft Workshop i filtr szary 8 krotny też w/w firmy.
Rzeczywiście fader polecany jest do filmowania - aparatem.
Używałem obu i to naraz w słoneczny wietrzny dzień, by fotografować falujące morze traw nad Pilicą.
Oczywiście statyw i próby znalezienia czasu naświetlania (empirycznie).

Fader bardzo przekłamuje i "oszukuje" system pomiaru światła, jak każdy polar. A tu mamy aż dwa.
Generalnie cały taki zestaw służy do zadań specjalnych, a jest niestety drogi... , a nawet bardzo drogi.
Do jednego zadania fotograficznego raczej nie opłacalne, bo raczej trzeba inwestować w solidne firmy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach