tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
ZAŁĄCZNIKI
Szanowni moi i drodzy!
Nie wiem ilu z Was czytało FAQ, a w szczególności fragment o załącznikach [obrazkach], ale ponieważ od kilku dni ciągle muszę się tym zajmować napiszę otwarcie:

proszę o nie umieszczanie zdjęć, obrazków, itp. jako załączniki do postów! Error 503 nie jest najmilszym widokiem przed oczyma naszymi, zatem nie powodujmy, by się tak często pojawiał. Wprawdzie admini ustawili możliwość dodawania załączników [limit 300kB] jednakże przy obecnych warunkach chciałbym nieco zaostrzyć rygory. Załączniki do postów będą usuwane. Jeśli chcesz pokazać nam jakiś obrazek wrzuć go na jakiś darmowy serwer (jest ich teraz mnóstwo).
Jeśli moja sugestia będzie nagminnie łamana informuję, że wyłączę możliwość dodawania załączników.

Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi.
Z przyjacielskim pozdrowieniem
-zawsze oddany forum
tref
:-B :-B :-B

 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
tref napisał/a:
Załączniki do postów będą usuwane. Jeśli chcesz pokazać nam jakiś obrazek wrzuć go na jakiś darmowy serwer (jest ich teraz mnóstwo).



Yeah! Nie ma to jak złapać za **** i potrząsnąć ;) - podziała otrzeźwiająco!
Ale co racja to racja - w niektórych wątkach czuję się czasem jak w forumowej galerii...
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
w niektórych wątkach czuję się czasem jak w forumowej galerii...

Ale to się chyba nie zmieni - tyle, że obrazki będą się ładowały z innych serwerów a nie z forumowego.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref, a nie lepiej po prostu od razu wyłączyć? :roll: skoro i tak nie można albo raczej lepiej nie używać to raz wyłączyć i będzie spokój :roll: :->
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jestem za tym zeby zalaczniki mogly byc do wielkosci 60kb i rozmiaru 600x400 - takie informacyjne..... wieksze - WYLACZYC !!!!!!!
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
przy obecnych warunkach

aa mógłbyś tak w dwóch słowach napisać co miałeś na myśli? :-P ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Jestem za tym zeby zalaczniki mogly byc do wielkosci 60kb i rozmiaru 600x400 - takie informacyjne..... wieksze - WYLACZYC !!!!!!!

Popieram! W przypadku gdy się dyskutuje np. o sprzęcie i chce pokazać jakąś duperelkę to jest to najszybsze i najprostsze.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
sołtys, przy obecnych warunkach:
60kB [mały załącznik] * 50 osób, które go ściągnęły = 3000kB
jeśli ktoś wrzuca załącznik 240kB *50 osób ściągających = 12000kB
transfer takich ilości danych niepotrzebnie nas zżera. Jeśli możemy to wyeliminować, należy tak postąpić. Obecnie, gdy coraz więcej mamy użytkowników, a statystyki mówią same za siebie [niespodziewanie szybki rozwój] musimy wprowadzić w życie te rygory, które kiedyś w FAQ ustalili admini.

Ja nie mam nic przeciwko linkowaniu w postach obrazków spoza serwera poprzez [img][/img], do czego zachęcam.
Na razie możliwość dodawania załączników pozostawiam, ale ostrzegam o moim radykalnym postępowaniu wobec osób nie stosujących się do powyższego zalecenia.
[a funkcję dodawania załączników pozostawiam ze względów wspomnianych przez Fafniaka]
:mrgreen:
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Z kolei na innych forach nie dopuszcza się linkowania. O co w tym chodzi od strony technicznej lub bezpieczeństwa?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pobierają opłaty za umieszczenie zdjęcia na serwerze w cenie 35gr + VAT oraz 23gr + VAT za każdy kolejny tydzień przechowania zdjęcia.
W umowie drobnym druczkiem napisane jest, że okres przechowywania zdjęcia to minimum 50 lat i opłata pobierana jest z góry.
 

Mały  Dołączył: 05 Mar 2007
Załączniki...
Przed chwilą w wątku dla bokehowych ekspresjonistów powtórzyła sie sytuacja z załącznikami, potem pouczanie, zniechęcenie w końcu czyszczenie...
Piszę tu, bo już posprzątane i nie chcę znów śmiecić tam...

Otóż jestem zwolennikiem całkowitego zablokowania możliwości załączania plików w sytuacji istnienia WYRAŹNEJ SUGESTII by tego nie robić (co zrozumiałe w świetle "error 503")!
Zwyczajnie więcej z tego szkody niż pożytku. No bo ileż to razy - tak statystycznie - załącza się coś innego niż właśnie te "niepożądane" zdjęcia?

A jednak dla wielu opcja "załącznik" to może być po prostu pułapka. Jeszcze nie raz ktoś niechcący "przejdzie przez te otwarte drzwi od kuchni mimo, że wyraźny napis
na tabliczce w rogu piwnicy mówi, że przechodzić nie wypada" :-P
(no... czyż to nie pachnie Douglasem Adamsem?) ;-)
Zwracam uwagę, że ktoś kto rzetelnie kliknie w FAQ w menu i poczyta o załącznikach nie dowie się, że ma jeszcze pooglądać inne faq... w wątku... Więc wcale nie tak trudno wpaść w ten dołek - nes pa?

IMHO lepiej wyłączyć.
Ostatecznie jak ktoś 100x poradzi sobie ze zdjęciami to i jakiś inny drobiazg raz na jakiś czas da radę podłączyć zewnętrznie (a w końcu to forum głównie o piwie i fotografii a nie o drobiazgach ;-) )
:-B
Pozdrawiam,
Mały
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Mały, widzisz - ja Cię popieram. Parę (sporo) innych forumowiczów też. Nawet Balbinka z Sątopów-Samulewa też popiera, co napisała mi osobiście w przepełnionym emocjami i tryskającym erudycją liście (nie mogę zacytować - wiecie, prywatna korespondencja). Ale to nic nie znaczy. Gdyż rozwiązanie to jest najwyraźniej zbyt proste dla Sz.P. Adminów. Lub czerpią z walki z załącznikami jakąś perwersyjną przyjemność, to też jest możliwe.

Wiem, szkoda, ale lajf is brutal. Musimy z tym żyć.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
bEEf, może lepiej żeby się wyżywali na biednych początkujących [taki mocny kop na 'dzień dobry' - oczywiście dla ich dobra], a nie włazili na starych wyjadaczy np. za OTowanie ;-)

W sumie to ONI się użerają... Oni tracą czas. Więc po co się mamy tym ekscytować...
Może to ich hobby?

Ps. Chociaż Trefelek kiedyś pisał czemu zał. nie są wyłączone - ale widać powody musiały być błache, bo już ich nie pamiętam ;-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Łomatko :roll:

- za oty nikt na nikogo nie włazi :mrgreen:

- oni nie tracą czasu, tylko się poświęcają :evilsmile:

- gdybym mógł zablokować dodawanie załączników, to bym to dawno zarobił :-(

PS. Załączam pozdrowienia dla Balbinki :-B
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
zorzyk napisał/a:
PS. Załączam pozdrowienia dla Balbinki


Przecież Tref prosił, żadnych załączników. :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Niniejszym uroczyście informuję, że od dnia dzisiejszego, godziny 21:58 sekund kilka załączniki nie istnieją. Dotyczy to zarówno pisania postów [co było powyżej szeroko komentowane] jak i PW [o czym była mowa kieeeedyś].
Wyłączyłem możliwość dodawania załączników.

Jeśli stwierdzimy po jakimś czasie, że jednak chcemy te załączniki, to może tylko ograniczę ich wielkość do np.: 100KB. Zobaczymy.

Stało się zatem to, o co wiele osób prosiło. Mam nadzieję, że burzy nie będzie. Na oklaski też specjalnie nie czekam :-P , bo nie ma za co.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
tref napisał/a:
Wyłączyłem możliwość dodawania załączników.

Trzeba to uczcić. Idę po kawę :mrgreen:

Dzięki ;-)
 

mumonzan  Dołączył: 23 Kwi 2007
O właśnie, nie wiedziałem jak to wyrazić, bEEf, :-B znaczy kawa....
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
tref napisał/a:
Na oklaski też specjalnie nie czekam
nawet nie ma stosownej emotikonki
 

Mały  Dołączył: 05 Mar 2007
piotr_luk, ba - i nie można jej kurka załączyć ;-D

tref, dzięki!

--
Pozdrawiam
Mały

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach