popo76  Dołączył: 05.02.2008
Tokina AT-X 828AF PRO 80-200mm F2.8 Cytuj
Witam,

Idzie to szkiełko gdzieś jeszcze kupić? Oczywiście nie nowe, to wiem ;-)
Albo to jest mega biały kruk do Pentaksa albo ja nie umiem szukać. Przeglądam co jakiś czas portale aukcyjne i nie ma :-D
Ktoś coś? Ktoś ma do sprzedania? Ktoś wie, gdzie leży?
Może jakaś podpowiedź ile takie szkiełko jest warte, żeby za mocno nie przepłacić?
 

Michu  Dołączył: 18.04.2006
Cytuj
Miałem (od Fafniaka). Parę lat temu wymieniłem na korpus MZ-S. Nie żałuję, choć od dawne nie fotografuję na filmie. Szkło ostre (na 10MPxl matrycy), ale pojawiała się aberracja. Dla mnie jednak nie do używania ze względu na rozmiar i wagę. Z tego względu prawie przez cały czas posiadania Tokina leżała i jedynie ładnie pachniała. Szkło pod względem budowy jest pancerne (jak to Tokina AT-X). Ile jest obecnie warta? Nie mam pojęcia - to w dużej mierze kwestia tego, na ile jest Tobie potrzebny taki zakres ogniskowych i czy jesteś w stanie przymknąć oko na jej rozmiary i wagę.
 

modrzew  Dołączył: 07.12.2008
Cytuj
Czemu akurat to szkło?
Imho dużo szybciej znajdziesz którąś z Sigm czy Tamrona 70-200 niż tę Tokinę.
 

irek83  Dołączył: 11.10.2014
Cytuj
popo76, Na Facebookowej Pentax Ricoh Exchange Group wisi jeszcze od listopada za 450 euro
 

popo76  Dołączył: 05.02.2008
Cytuj
modrzew, Czemu to szkło? Myślałem, że jest po prostu znacznie tańsze od Tamrona czy Sigmy, jednak z tego co napisał irek83, znacznie taniej nie ma :-)
Fotografuję sport, szczególnie rajdy samochodowe i właśnie taki zakres mi najbardziej pasuje (no może czasem przydało by się coś dłuższego). Wiem, że Tokina ma gorszy AF od Tamrona, czy Sigmy, ale jak da się fotografować Sigmami 70-300 czy podobnymi to i taka Tokina dałaby radę. Do tego duże lepsze światło.
Chyba jednak dozbieram coś i zapoluję na Sigmę lub Tamrona.
Aktualnie w tym zakresie ogniskowych fotografuję szkiełkiem F70-210/4-5.6 :-D Na K10 było lepiej ale i na K-5II całkiem dobrze. Jedynie trochę ciemny.
 

PiotrR  Dołączył: 03.05.2006
Cytuj
Mam takową Tokinę. Jest ciężka, sprawia wrażenie pancernej, ma przyjemną plastykę, ale aberracja na bardzo kontrastowych liniach jest taka, że AF w K30 tego nie ogarnia. Nie wiem, jak AF w wyższych modelach. Ijon kiedyś nim samoloty focił i nie stwierdził nietrafiania af-u, ale robił na wysokich przysłonach, więc może głębia go ratowała.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach