szybkiparowoz  Dołączył: 20.02.2011
karmazyniello, część z tych zdjęć, które pokazałeś wyżej, masz też na blogu i są otagowane jako pochodzące z... Leiki M9.

Pozdrawiam,
czujnyparowoz

karmazyniello  Dołączył: 05.02.2008
szybkiparowoz, to dlatego że w tym czasie robiłem też m9 i wrzucając foty lista tagów wyskakiwała z tego co już wrzucałem i coś tam zawsze kliknąłem byle szybciej. To są zdjęcia z x100

rychu  Dołączył: 08.10.2006
Można wiedzieć na jakim blogu? Strona ze stopki to zaledwie parę zdjęć z Barcelony.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
karmazyniello napisał/a:
Tak więc zostaje przy X100 black edition - dla mnie obok Nikona D700 to jest aparat dekady!
O ile z pierwszym się zgadzam, to z drugim stwierdzeniem już nie bardzo. Bo jak już to wolę obrazki z K5IIs, a w Nikosiu to jednak D810 lub nawet D7200. Owszem, D700 ma miłe cechy, ale czy zasługują na miano aparatu dekady?

ps.
sorki, napisałeś przecież że "dla mnie" to znaczy iż dla innych niekoniecznie....

rychu, tam gdzie kilka zdjęć z Barcelony jest jeszcze z grubsza pół tysiąca zdjęć, wystarczy kliknąć w older post lub archiwum ;-)

[ Dodano: 2017-04-09, 21:22 ]
espresso, D810 mega matryca, ale za dużo pikseli jak dla mnie, upierdliwe w obróbce. D7200 to apsc jak i K5IIs. D700 mam trzecią sztukę i nadal nie wykorzystuje jego możliwości w 100%. Leży mi ten aparat jak nic innego. D750 miałem rok, ale zaczął się sypać - badziewny Chińczyk

rychu  Dołączył: 08.10.2006
karmazyniello napisał/a:
older post lub archiwum

coś te opcje u mnie dziwne rzeczy wyświetlają, ale poradzę sobie :-D
Zapisałem do obserwacji - świetne fotki.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
karmazyniello napisał/a:
za dużo pikseli jak dla mnie
średni kompek daje radę bez problemu, przynajmniej przy Lr.
karmazyniello napisał/a:
D7200 to apsc jak i K5IIs.
Oczywiście, aczkolwiek w ogromnej większości obrazków nie ma to większego znaczenia.
karmazyniello napisał/a:
Leży mi ten aparat jak nic innego.
To najważniejsze.

espresso, komp mi hula nawet, choć wyraźnie wolniej w porównaniu do 12mpix plików, więc zadaje sobie pytanie po co mi takie duże zdjęcia, kiedy w 99% przypadków wykorzystuje max 6mpix do powiększeń? Nie robię w reklamie, a ten slurczybyk D810 kosztuje tyle co 3x D700.

Jeśli idzie o apsc to tylko pije do głębi ostrości w ogniskowej 50mm. Reszta bez znaczenia, mógłbym robić apsc, dlatego sprzedałem 35mm do D700 i używam na ślubach x100, a na FF tylko 24/50/85/105.
Hmmm, kupiłbym zooma 24-105 od Sigmy albo nikkora na to samo by wyszło :-/

shaper  Dołączył: 01.05.2010
Jak na ślubach używasz x100 to respect :). Mam ten aparat już jakiś czas. Uwielbiam ten design. Jedyna wada to jest bardzo powolny. Długi zapis Raw. Reszta jest Ok

shaper, nigdy w D700 nie używałem trybu seryjnego, więc wolny zapis Raw w x100 nigdy nie dał mi się odczuć, ale to może dlatego ze jpeg robię. Jestem z tych co polują na ujęcie. Zwykle zamykam się w tysiącu zdjęć ze ślubu.

shaper  Dołączył: 01.05.2010
Ale te jpg obrabiasz potem? Czy używasz jakiś specjalnych ustawień w aparacie? Bo po mimo zachwytów w sieci na kolorami prosto z x100 mnie one jakoś nie porwały. I jak do tej pory rzadko widzę gołe jpg w sieci z tej puszki. Kiedyś robiłem jednocześnie jpg i raw i zawsze raw po obróbce bardziej mi się podobały. A chwile jakie łapiesz to coś pięknego, prawdziwa fotografia. Możesz dać link do swojego bloga proszę bo nie umiem się dokopać :oops:

shaper, link do bloga: http://karmazyniello.tumblr.com/
Foty obrabiam podstawowymi narzędziami, żadnych cudów, a w aparacie mam trochę namieszane, przyznaję, także jpeg już na starcie jest podrasowany.

Skocz do: