karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
rychu, tam gdzie kilka zdjęć z Barcelony jest jeszcze z grubsza pół tysiąca zdjęć, wystarczy kliknąć w older post lub archiwum ;-)

[ Dodano: 2017-04-09, 21:22 ]
espresso, D810 mega matryca, ale za dużo pikseli jak dla mnie, upierdliwe w obróbce. D7200 to apsc jak i K5IIs. D700 mam trzecią sztukę i nadal nie wykorzystuje jego możliwości w 100%. Leży mi ten aparat jak nic innego. D750 miałem rok, ale zaczął się sypać - badziewny Chińczyk
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
karmazyniello napisał/a:
older post lub archiwum

coś te opcje u mnie dziwne rzeczy wyświetlają, ale poradzę sobie :-D
Zapisałem do obserwacji - świetne fotki.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
espresso, komp mi hula nawet, choć wyraźnie wolniej w porównaniu do 12mpix plików, więc zadaje sobie pytanie po co mi takie duże zdjęcia, kiedy w 99% przypadków wykorzystuje max 6mpix do powiększeń? Nie robię w reklamie, a ten slurczybyk D810 kosztuje tyle co 3x D700.

Jeśli idzie o apsc to tylko pije do głębi ostrości w ogniskowej 50mm. Reszta bez znaczenia, mógłbym robić apsc, dlatego sprzedałem 35mm do D700 i używam na ślubach x100, a na FF tylko 24/50/85/105.
Hmmm, kupiłbym zooma 24-105 od Sigmy albo nikkora na to samo by wyszło :-/
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Jak na ślubach używasz x100 to respect :). Mam ten aparat już jakiś czas. Uwielbiam ten design. Jedyna wada to jest bardzo powolny. Długi zapis Raw. Reszta jest Ok
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
shaper, nigdy w D700 nie używałem trybu seryjnego, więc wolny zapis Raw w x100 nigdy nie dał mi się odczuć, ale to może dlatego ze jpeg robię. Jestem z tych co polują na ujęcie. Zwykle zamykam się w tysiącu zdjęć ze ślubu.
 

shaper  Dołączył: 01 Maj 2010
Ale te jpg obrabiasz potem? Czy używasz jakiś specjalnych ustawień w aparacie? Bo po mimo zachwytów w sieci na kolorami prosto z x100 mnie one jakoś nie porwały. I jak do tej pory rzadko widzę gołe jpg w sieci z tej puszki. Kiedyś robiłem jednocześnie jpg i raw i zawsze raw po obróbce bardziej mi się podobały. A chwile jakie łapiesz to coś pięknego, prawdziwa fotografia. Możesz dać link do swojego bloga proszę bo nie umiem się dokopać :oops:
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
shaper, link do bloga: http://karmazyniello.tumblr.com/
Foty obrabiam podstawowymi narzędziami, żadnych cudów, a w aparacie mam trochę namieszane, przyznaję, także jpeg już na starcie jest podrasowany.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
Cytat
I wiecie co, zdałem sobie sprawę ze wszystkie aparaty które dotychczas posiadałem przez dłuższy czas, były idealne. Począwszy od:
Canon Prima Mini 35/3.5
Canon 300 V
Canon 50E
Konica Hexar AF
Zorki 4
Ricoh GR 28
Yashica T4
Yashica Mat 124G
Contax G2
Hasselblad 500CM
Mamyia RB 67
Polaroid Landcamera 195
Fuji Instax Wide/Mini
iPhone 4s
Pentax K10D
Pentax MZ5N - SNECZKU, dzięki wielkie za ten aparat!
Pentax ME Super
Pentax 67
Nikon F75
Nikon F80 - zajechałem 3 sztuki, w tym jedną od Wojtkka, ale sztukę od Alkosa mam do dziś :-)
Nikon F100
Nikon F6
Nikon F3
Nikon D3200
Nikon D700
Nikon D750
Nikon 1
Globica 5x7"
Leica MiniLux Zoom
Leica M6
Leica MP-4P
a skończywszy na ostatniej przygodzie z
Leica M9

To tak z grubsza sprzęt którym zrobiłem całkiem sporo zdjęć.
Ojej :shock: karmazyniello to ja przy tobie, to jak mały pikuś :oops:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach