kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
Tanie książki
książki w dobrych cenach, polecam http://selkar.pl/ksiazki-...dazy#sort:views
gdyby ceny się nie wyświetliły, odświeżcie stronkę

Mod edit:
Żeby nie było, że to spam - są tam fotograficzne
Przykład:
http://selkar.pl/ekspozycja?from=listing
Ekspozycja bez tajemnic za 18zł
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
kwantus napisał/a:
Żeby nie było, że to spam - są tam fotograficzne
Albo "Fotograficzna kamasutra". :mrgreen:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja wpisuję interesujący mnie tytuł w ceneo, albo w okazjeinfo. I wychodzi gdzie najtaniej.
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Korzystam z http://i-szop.pl/ do gier planszowych i tutaj się na prawdę sprawdza.
Jest też wersja dla książek właśnie http://k-szop.pl/ ale nie sprawdzone. Książki pożyczam lub wypożyczam.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
mygosia napisał/a:
Ja wpisuję interesujący mnie tytuł w ceneo, albo w okazjeinfo. I wychodzi gdzie najtaniej.
czyli nie widzisz ofert z ponad połowy Internetu- gratuluję metody, ale nie zachęcam do jej stosowania. Jeśli już, to jako metodę wspomagającą.

Zawsze pod narzutą takich portali jest narzut ceny, za którą klienci finalnie płacą i generalnie jest to psucie malych biznesów. Dlatego tępię takie inicjatywy zarobkowe cwaniaków, którzy niczego nie produkują, niczego nie sprzedają, niczego do życia i rozwoju nie wnoszą, a jako pośrednicy zarabiają kosztem rynku-klientów i wydawców.
Zawsze pod przykrywką portalu czai się mechanizm, który warto poznać.

A teraz o samych książkach:
Mnie, jako klientowi nie chodzi o to, żeby kupić książkę drogo, lecz o to, żeby kupić ją jak najtaniej uwzględniając konieczny dla wydawnictw zarobek. Inaczej wydawnictwo padnie i juz niczego nie wyda, a ja nie przeczytam.

Najgorsze są empik i matras. Omijać to należy szerokim łukiem. To wrzód na dupie polskiego rynku wydawniczego. Jeśli chcecie wiedzieć dlaczego książki są drogie, to zainteresujcie się ich polityką cenowo-dystrybucyjną. To właśnie takie ogniwo w łańcuchu, które niczego nie wnosi, a zarabia, narzuca marże i wykańcza dostawców. W zasadzie podcinają gałąź, nas której siedzą- stąd niedawne problemy finansowe tych spółek. Ale pal licho ich problemy, bodaj padły na zawsze. Ich działania wykańczają wydawnictwa i małe księgarnie, a to już dla rynku rzecz dramatyczna.

Może w ramach PPD zrobić warsztaty - dbaj o polskie produkty, bądź rynkowym patriotą, nie daj się wydymać dystrybutorowi?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
tref napisał/a:
Może w ramach PPD zrobić warsztaty - dbaj o polskie produkty, bądź rynkowym patriotą, nie daj się wydymać dystrybutorowi?

To nie będę mógł zorganizować czeskiego kramiku? :cry:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Kytutr, tylko nie mów, że nas dymasz na kramiku jako dystrybutor :evilsmile: ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zbyszek_ napisał/a:
Kytutr, tylko nie mów, że nas dymasz na kramiku jako dystrybutor :evilsmile: ;-)
No to dzięki trefowi skończy się dymanko, a ja zrobię manko. ;-)
Ostatecznie mogę zrobić czeski kramik z polskimi produktami w czeskich opakowaniach (np. ser królewski).

Co do czeskiego kramiku, to zawsze liczyłem wszystko po cenie zakupu i przeliczałem po kursie NBP. Jestem takim rekinem biznesu, że po prostu robiło mi się żal dymać jako wielki dystrybutor małe pentaksowe płotki i tylko dzięki mojej wielkoduszności mieliście dobre ceny. ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Zbyszek_ napisał/a:
Czyli kramik będzie? ;-)
Ze względu na odległość i pojemność auta pewnie będzie malutki. Musztarda się znajdzie w asortymencie na pewno :-)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Zapewnienie, że "Musztarda się znajdzie w asortymencie na pewno" w temacie pt. "Tanie książki" jest co najmniej intrygujące. :->
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Słodycze z Opavi się zmieszczą ?
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Kerebron napisał/a:
Zapewnienie, że "Musztarda się znajdzie w asortymencie na pewno" w temacie pt. "Tanie książki" jest co najmniej intrygujące. :->
Nic nie szkodzi, mogę też dodać do asortymentu jakieś tanie książki :-)

marfalc napisał/a:
Słodycze z Opavi się zmieszczą ?
Mogą się zmieścić, obawiam się tylko o stan polewy czekoladowej :-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kerebron napisał/a:
Zapewnienie, że "Musztarda się znajdzie w asortymencie na pewno" w temacie pt. "Tanie książki" jest co najmniej intrygujące. :->


"Proszę pana, to poleci w paśmie przedpołudniowym, dzieci mogą to oglądać, więc lepiej zamiast "napiłem się wódki" niech pan mówi "poczytałem książkę".
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Ciekawe, czy pawgra przywiezie rękopisy...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli Ela przywiezie jakiś swój tradycyjny wyrób to będzie nim częstować jedynie tych, którzy odwiedzą nas "na pokojach". :evilsmile:
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
tref napisał/a:
czyli nie widzisz ofert z ponad połowy Internetu- gratuluję metody, ale nie zachęcam do jej stosowania. Jeśli już, to jako metodę wspomagającą.


Aha - to znasz lepsze, równie szybkie metody? To podziel się nimi proszę, chętnie skorzystam.
Bo myślałam, że to wątek o tym gdzie kupić tanio książki.

tref napisał/a:
Zawsze pod narzutą takich portali jest narzut ceny, za którą klienci finalnie płacą i generalnie jest to psucie malych biznesów


Tzn, że wg Ciebie powinnam kupić książkę za 80pln, mimo, że gdzieś mogę ją kupić za 25 [z przesyłką]?
;-)

[ Dodano: 2017-04-20, 17:28 ]
Ja przywiozę lokalną literaturę pisaną przez ludzi lasu, do której dodam trochę spalonej słodyczy od siebie 8-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Ja jeszcze dodam, że mój czas jest zbyt cenny żeby szukać towaru po wszystkich możliwych sklepach, tym bardziej że ich nie znam po prostu.
Np potrzebuje kupić odpływ do prysznica - konkretny model. Wpisuję w porównywarce i mam wyniki że sklepów których w życiu bym nie znalazł inaczej.

Udowodnij mi że to się sklepom koniec końców nie opłaca. Nawet jeżeli musza oddać dOlę pośrednikowi to przecież jest to forma reklamy.

Do książek warto korzystać z
https://ebooki.swiatczytnikow.pl
Albo przez propozycje zakupowe na lubimyczytac
http://lubimyczytac.pl/ks...iezien-azkabanu
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Jest też j**.pl
Nie wiem dlaczego tak wstawia :-?
 

marfalc  Dołączył: 08 Sty 2010
Ja z reguły kupuję w merlinie , empik ma ten plus że do empiku książki dostarczają za darmo.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach