plwk  Dołączył: 21.04.2006
Raz kozie śmierć, zaktualizowałem. Na Sigmie 24-60/2.8 i Pentaksie 70-200 działa jak działał.

ebelbeb  Dołączył: 04.07.2007
Moja koza przeżyła update. F24-50/4 zdaje się ostrzyć równie celnie, jak z firmware 1.40.

Zdano  Dołączył: 23.10.2006
U mnie aktualizacja nic nie popsuła, wszystkie obiektywy ostrzą poprawnie.

irek83  Dołączył: 11.10.2014
Też bez zmian

Muszę sprawdzić F 50/1.7 bo ten, jako jedyny, na 1.40 wymagał korekty.

jedrus68  Dołączył: 03.07.2008
No nie wiem o co kaman, ale jeszcze raz zresetowałem wszystko i ponownie wgrałem (nadpisałem) aktualizację i teraz jest super :-)

Twoja radość jest naszą radością :-B

unbreakable  Dołączył: 16.10.2012
jedrus68 no i super, sposób może się przydać przy podobnych problemach po aktualizacji

wanakamura  Dołączył: 03.07.2009
To ja może nie o aktualizacji ale może komuś się przydać.
Jak część z Was wie, moja K1 w listopadzie upadła. front obudowy pryzmatu rozpadł się na kawałki i takie tam. Całość naprawy 2400 zł Bardzo sprawnie. Bardzo drogo :( Tak więc nie kalibrujcie astro-tracera z obiektywem tym bardziej na adatallu bo łatwo się może odkręcić po przypadkowym naciśnięciu blokady.

Równocześnie wcześniej wysłałem DFA 24-70 na przegląd bo mi się nie podobała lewa część obrazka. No i 60-250 bo coś nie ostrzył poprawnie. Mógł bo w końcu ma już 6 lat. Całość wróciła na początku grudnia i jakoś tak nie było okazji dobrze przestrzelać.
W końcu na początku marca pojechałem na jakąś wycieczkę po mieście z 24-70 i zdębiałem nic nie ostre. Masakra. Podszedłem do tematu metodycznie, zrobiłem cała serię zdjęć testowych i wysłałem całość na reklamacje prac. Polski serwis sprawdził i w tym samym tygodniu wysłał wszystko do niemieckiego serwisu.
Całość nie zaprzeczam trwała miesiąc.
Po wszystkim rozmawiałem z technikiem potwierdził że wszystko się rozsynchronizowało. I wymagało dokładnej kalibracji, Tak body jak i oba obiektywy.
Przyszło i co? działa fenomenalnie :) nie wiem co tam po zmieniali ale tak się składa że sprzęt trafił do mnie w połowie festiwalu więc mogłem sobie sprawić w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.
Co ciekawe poprawiła się praca SR nie wiem jak ale teraz K1+grip + DFA 24-70 na 24mm zdjęcie z ręki 0,3s do 0,5s ostre oczywiście nie każde bo tu już od techniki fotografa dużo zależy ale jednak.
Tak więc drodzy forumowicze, jak Wam coś nie ten teges z AF to zróbcie sobie testów trochę opiszcie sprawę i ślijcie na serwis. Bo powinien AF działać naprawdę dobrze.

dybon  Dołączył: 05.12.2007
Podziwiam za cierpliwość, i gratuję (w końcu) z zadowolenia ze sprzętu.

Skocz do: