plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem jaki jest mechanizm zatykania się ich. Sądzę, że zatkanie ich jest potocznie nazywane spiekaniem. Pewnie nazwa została przejęta z głowic Canona i HP, mimo, że tu jest inna zasada działania i mechanizm zatykania, w związku z tym, inny.
Z doświadczenia wiem, że bardzo często pseudotechniczny żargon nie ma związku z faktycznymi mechanizmami zdarzeń.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Tzn ja zawsze wiedziałem o tym że Canon ma piezo. Tylko HP uważałem za termiczne. W każdym razie brak tuszu w epsonie kończy się tak samo jak wszędzie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z tego co czytam to tylko Epson ma piezo. W każdym razie w tym porównaniu Canona G1400 do Epsona L130 napisali, że Canon ma termiczne a Epson piezo.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
plwk faktycznie warto inwestować w drukarkę dla kilku wydruków w miesiącu?

Ceny w Tychach

No. 10x15 - 0,79 zł/szt (powyżej 100 szt. 0,29).

Nie wiem, nie znam się. Miałem kiedyś epsona, głowica się zatkała, od tego czasu nie lubię takich modeli..
Od tamtego czasu używam ekonomicznych modeli HP (kombajnów) - głowica w kartridżu, świetne rozwiązanie.
Gdy po kilku latach padła mi 209 (komplet tuszy ~60 zł) musiałem się przesiąść na 2130 (tutaj komplet oryginałów ok 80zł).
Tusz się kończy, wymieniam kardridź, i jadę dalej, szkoda mi czasu na szukanie i tak nie wiele tańszych zamienników.
No ale jak tylko do domowych zastosowań potrzebuję. A do fotografii wystarcza mi fotolab,.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tu nie chodzi o 5 groszy w tą lub w tą stronę. Najbliższy lab mam kilkaset metrów od domu. Zdjęcia do wywołania wysyłam przez internet, więc układ jest bardzo wygodny. Ceny za 10x15 to chyba 60 groszy, więc jeszcze niższe niż koło Ciebie.
W fotografii analogowej cały urok jest w samodzielnym babraniu się w chemii. Tutaj tą namiastką może być samodzielne drukowanie zdjęć, możliwość wprowadzenia natychmiastowych korekt, gdy coś się nie podoba. Nawet jeśli jest dłużej i drożej, ale robię to sam.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Możliwe że gdybym miał taką drukarkę to częściej robiłbym odbitki.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Ja rozumiem plwk.
Sam zaczynalem od 4-kolorowego Epsona, potem nic, potem L800, L1800, potem przeskok na pimentowki Epsona: najpierw Sc-P600, teraz SC-P800 :mrgreen:
Ekonomicznie sie nie oplaca, ale : ja pocztowek nie drukuje, najmniesze sa13x18cm, mam radoche ja po odwiedzinach wnuczki moge pyknac troche odbitek dla siebie i dla syna.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk napisał/a:
Tutaj tą namiastką może być samodzielne drukowanie zdjęć, możliwość wprowadzenia natychmiastowych korekt, gdy coś się nie podoba

Podoba mi się to podejście. Parę godzin temu wypełzłem z ciemni. Coś muszę zmienić, nie wiem jeszcze co - dosypiam.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Muszę kupić drukarkę małą do zastosowań plenerowo/przenośnych i ewentualnie w wolnych chwilach domowych. Wybór padł na canona 7250 bo jest tańszy od ip1400, ma lepszą głowicę - tę samą co ip 4500 dającą rozdzielczość 9600x2400. Jakość z niej była bardzo wysoka, prędkość druku wyższa niż w ustawieniach takich samych w epsonie.
Można wyrwać za około 260-270. Do tego wieczne kartridże za 16zł/szt - czyli 80 komplet. Tusz od epsonów się nadaje bardzo ładnie. Jak dojdzie to ją oprofiluję(po mojemu skalibruję :evilsmile: ) i opowiem co nieco o niej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Do tego wieczne kartridże za 16zł/szt - czyli 80 komplet.

W Inksystem komplet 135 zł.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
http://www.tusze.info/can...CFRRlGQodUwkP1Q

[ Dodano: 2017-04-26, 15:14 ]
Po majówce kupię, bo teraz szykuję się na majówkę - będzie pogoda - będzie dziki kemping! Jupi!

[ Dodano: 2017-04-26, 15:19 ]
I wezmę tamrona...;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
I wezmę tamrona...;)

70-200?

Jak ktoś chciałby tę drukarkę jako stacjonarną to jest też do niej CISS https://atramentowka.com/CISS-Canon-Pixma-IP7250
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, a pamiętasz jak mi załatwiłeś do wglądu kilka ze 150-600? Kupiłem pierwsza wersje w świetnej cenie 4100 na 20 rat bez odsetek.
A jak mi sie coś uda popełnić to zarutko w czwartek wrzucę. Ale sie powycwierzam.

[ Dodano: 2017-04-26, 17:23 ]
Coś Wam powiem chłopaki. Chyba wiem dlaczego ludziom po zmianie z oryginalnych tuszy na zamienniki padają głowice. W przypadku canona tak moze byc. I winny nie jest tusz. Ani użytkownik. Chodzi o to, ze oryginalne pojemniki sa idealnie spasowane, siedzą ciasno. W ten sposob układają uszczelkę wokół dyszy pobierającej. Wszelkie zamienniki czy zestawy ciss zawsze sa produkowane z zapasem luzu. I tu pojawia sie problem. Wyciśnięte uszczelnienie, którego zamiennik nie potrafi juz docisnąć. Przypomniałem sobie o tym w związku z canonem. Przy lepszych cissach sa dostępne dodatkowe uszczelki minimalizujące efekt zaciągania powietrza bokiem.
Epson inaczej jest zbudowany i tutaj uszczelki sa w katridzach. Jesli taka uszczelka jest trefna to niestety epson tez uziemiony zostaje przez użytkownika, ktory chcąc napełnić dysze tuszem wykonuje komendę czyszczenia raz za razem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
kilka ze 150-600

Właściciel tego wrzuca, od czasu do czasu, trochę ptaszków, nim ustrzelonych, na fb.

Umknęło mi, że to Tobie wrzucałem.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Na tusz.info ciss bez tuszu do ip7250 jest za 120pln.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ta cena jest znacznie przyjemniejsza. Jakiego typu głowice są w tym Canonie?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Juz sam nie wiem. Konfiguracja i parametry sa takie same jak w ip4500. Myśle ze kupie przed Tobą to Ci napisze kilka słów. Generalnie mam ta mała epsona ale z pojemnikami napelnialnymi - kurcze to jest najwieksza pomyłka na świecie! Ja wiem, ze te co maja ciss sa szybsze, ale wykonanie tego epsona wola o pomstę do nieba. Jak wspomne duplex w canonie, jak wspomnę ciszę pracy, szybkość - canony wspaniałe sa. Miałem tez ip9000 ale zniszczyłem ja. Wtedy jeszcze nie było tuszy do nich, i w ogóle byłem bardzo niedoświadczony. 9000 to była bestia w stosunku do epsona 1400 czy 1500. Dużo droższa. Powiedzmy r3000 to jest poziom wykonania ip9000.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pytanie miało być podchwytliwe ;-) . Pisałeś wcześniej, że tusze z Epsona pasują do tego Canona, czyli powinny być głowice piezo.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, eksperyment mi podpowiedział, ze głowice sa takie same, ale tak nie musi byc. Jak miałem canony i przeszedłem na epsona to został mi tusz po canonie, ktory przelałem przez epsona. W domu ostał sie jeden IP 4500, przez ktory przelewalem tusz epsona. I nie było żadnych niespodzianek. Raz miałem niespodziankę jak mi sprzedali czarny tusz pigmentowy do epsona zamiast barwnikowego - pomylili etykiety. No i wszędzie piszą, ze sie zrobią jakieś zlogi i inne czary mary. Generalnie przytkala sie głowica, ale bez problemu ja udrożniłam.
Nadal nie wiem jakie sa na 100 procent głowice w canonie. Tusze stosowałem zamiennie.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Wszelkie zamienniki czy zestawy ciss zawsze sa produkowane z zapasem luzu. I tu pojawia sie problem. Wyciśnięte uszczelnienie, którego zamiennik nie potrafi juz docisnąć.

Oglądałem wczoraj filmik z wkładania CISSa do Canona iP7250 i pierwszą czynnością była wymiana uszczelek pod kartridżami na grubsze i o większej powierzchni.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach