matkus  Dołączył: 12.07.2016
powalos napisał/a:
matkus, a o jakim "fi" potrzebujesz to popatrzę w moich zapasach, Raczej nie używam już UV. Pzdr.

tak, jak pisałem, 95mm :)

Co do polaryzacyjnych - mam 2 tanie filtry, oba tej samej "żadnej" firmy, o której nigdy nigdzie nie słyszałem. Jeden działa naprawdę fajnie, drugi ... W sumie, to nawet, jako dekielek nie za bardzo się sprawdza.

fotonyf  Dołączył: 24.04.2006
rychu napisał/a:
miyako, jest tylko 2, może 3 producentów dobrych jakościowo filtrów i takich a Ali nie znajdziesz. Reszta to tylko namiastki. Tym bardziej polar - to dość "złożona" konstrukcja wymagająca dużej precyzji i materiałów. Kupisz tani filtr i zapewniam Cię po parokrotnym użyciu albo wyląduje pod obcasem w najlepszym wypadku będziesz mieć bardzo drogi dekiel.

Że tak powiem, popieram przedmówcę.
Zanim nauczyłem się, kilka razy sparzyłem się, że w niektórych dziedzinach fotografii, trzeba kupować dobre rzeczy (nie znaczy to, że drobie, ale często niestety tak jest). Dotyczy to między innym obiektywów i filtrów.
Kupowałem z uporem godnym lepszej sprawy filtry tanie. I wydałem więcej niż na dobre markowe. W końcu zainwestowałem raz w jakiś Marumi i... od tej pory nie robię eksperymentów z jakością. W bilansie wyjdzie taniej.

miyako  Dołączyła: 05.04.2014
Napisałam: nie upieram się. Z doświadczenia z innych dziedzin wiem, że na aliexpres są nie tylko słabej jakości podróbki, ale też rzeczy całkiem niezłej jakości oraz rzeczy markowe, które bez cła, vatu i marży sklepu w PL wychodzą taniej - stąd się wzięło pytanie. W sumie z czystej ciekawości ;)

Ale się nie upieram.

Wyceluję w coś markowego. Tu, na miejscu ;)

hitman1986  Dołączył: 17.03.2008
matkus napisał/a:
Czy ktoś kupował filtry tam?

Ja kupowalem zestaw filtrów Cokin. Sam oceń czy są warte kilkunastu złotych zamiast kilkuset, które zapłaciłbyś za oryginały - zdjęcia robione z nałożonymi filtrami (ale nie pytaj mnie którymi bo za cholerę sobie nie przypomnę, to zdjęcie z 2015 roku): http://galuszka.net.pl/2015/zachod-slonca/

Skocz do: