irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Też bez zmian
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Muszę sprawdzić F 50/1.7 bo ten, jako jedyny, na 1.40 wymagał korekty.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Twoja radość jest naszą radością :-B
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
jedrus68 no i super, sposób może się przydać przy podobnych problemach po aktualizacji
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
To ja może nie o aktualizacji ale może komuś się przydać.
Jak część z Was wie, moja K1 w listopadzie upadła. front obudowy pryzmatu rozpadł się na kawałki i takie tam. Całość naprawy 2400 zł Bardzo sprawnie. Bardzo drogo :( Tak więc nie kalibrujcie astro-tracera z obiektywem tym bardziej na adatallu bo łatwo się może odkręcić po przypadkowym naciśnięciu blokady.

Równocześnie wcześniej wysłałem DFA 24-70 na przegląd bo mi się nie podobała lewa część obrazka. No i 60-250 bo coś nie ostrzył poprawnie. Mógł bo w końcu ma już 6 lat. Całość wróciła na początku grudnia i jakoś tak nie było okazji dobrze przestrzelać.
W końcu na początku marca pojechałem na jakąś wycieczkę po mieście z 24-70 i zdębiałem nic nie ostre. Masakra. Podszedłem do tematu metodycznie, zrobiłem cała serię zdjęć testowych i wysłałem całość na reklamacje prac. Polski serwis sprawdził i w tym samym tygodniu wysłał wszystko do niemieckiego serwisu.
Całość nie zaprzeczam trwała miesiąc.
Po wszystkim rozmawiałem z technikiem potwierdził że wszystko się rozsynchronizowało. I wymagało dokładnej kalibracji, Tak body jak i oba obiektywy.
Przyszło i co? działa fenomenalnie :) nie wiem co tam po zmieniali ale tak się składa że sprzęt trafił do mnie w połowie festiwalu więc mogłem sobie sprawić w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych.
Co ciekawe poprawiła się praca SR nie wiem jak ale teraz K1+grip + DFA 24-70 na 24mm zdjęcie z ręki 0,3s do 0,5s ostre oczywiście nie każde bo tu już od techniki fotografa dużo zależy ale jednak.
Tak więc drodzy forumowicze, jak Wam coś nie ten teges z AF to zróbcie sobie testów trochę opiszcie sprawę i ślijcie na serwis. Bo powinien AF działać naprawdę dobrze.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Podziwiam za cierpliwość, i gratuję (w końcu) z zadowolenia ze sprzętu.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
wanakamura a jak kultura pracy Jedynki w tandemie z DFA 24-70? ;-)
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
x4rd napisał/a:
wanakamura a jak kultura pracy Jedynki w tandemie z DFA 24-70? ;-)

teraz świetnie. wszystko w punkt :) nawet przy malej ilości światła. z gripem na 24mm uzyskałem nieruszone zdjęcie przy 0,5s :D ale to loteria zaś przy 0,3s to prawie pewnik. więc jeżeli tylko niewiele w kadrze może się ruszyć to działa świetnie.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
A ja go nadal nie mam :evil:
Szkła pod FF z AF od 28-500 czekają...
Jeszcze coś szerszego kupię i będę miał chyba raty do spłaty...
@wanakamura, ma w podpisie K1 +K5 , a ja chcę zatrzymać K-3.
Czy to niezdrowe?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
fanmario, to absolutnie zdrowe, zawsze warto mieć drugie body koło siebie :mrgreen:
 

wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
Ja chce przerobić K5 do IR to koszt ok 800 zł. Moje body trochę przeszło jest jest klejone, poobdzierane po prostu mocno używane przez te 7 lat. Bo K5 kupiłem za 4700 w 2010 roku potem miałem wymianę ze względu na koraliki. Więc wiecie, Takie body za ile pójdzie? za 1000zł? pewnie nie bo za tyle znajomy dorwał w świetnym stanie K5. Więc pewnie max 800 zł ktoś rzuci. To ja już wolę przerobić do IR i mieć coś nowego. Tylko waham się czy robi UV VIS IR czyli założyć od razu blokadę przez matrycą.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
wanakamura napisał/a:
Ja chce przerobić K5 do IR to koszt ok 800 zł. Moje body trochę przeszło jest jest klejone, poobdzierane po prostu mocno używane przez te 7 lat. Bo K5 kupiłem za 4700 w 2010 roku potem miałem wymianę ze względu na koraliki. Więc wiecie, Takie body za ile pójdzie? za 1000zł? pewnie nie bo za tyle znajomy dorwał w świetnym stanie K5. Więc pewnie max 800 zł ktoś rzuci. To ja już wolę przerobić do IR i mieć coś nowego. Tylko waham się czy robi UV VIS IR czyli założyć od razu blokadę przez matrycą.


Bardzo ciekawe zagadnienie. Również stoję przed problemem sprzedaży 5tki. Duży przebieg, a matryca nadal świetna. Przeróbka na IR może dać drugie życie :-?
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
fanmario napisał/a:
A ja go nadal nie mam :evil:
Szkła pod FF z AF od 28-500 czekają...
Jeszcze coś szerszego kupię i będę miał chyba raty do spłaty...
@wanakamura, ma w podpisie K1 +K5 , a ja chcę zatrzymać K-3.
Czy to niezdrowe?


Ja zatrzymałem K-5IIs bo grzechem byłoby go sprzedać.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
Tu robią to dobrze. http://www.irstudio.pl/irmod/index.html Najlepsze efekty to chyba pełne spektrum z filterkiem 760 nm


Kurcze... 280 i 830 wyglądają świetnie!
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
wanakamura UV wycialbym, chyba ze masz gdzies mozliwosc kupna filtrow przepuszczajacych UV - sa ekstremalnie rzadkie.
Mam jeden aparat przerobiony na pelne widmo - bez zadnego filtra obraz jest kompletnie nieostry - dyfrakcja absolutnie na wszystkich krawedziach.
Swego czasu Fotojoker mial wyprzedaz filtrow UV+IR cut co pozwolilo mi jeszcze wrocic do "normalnej" pracy aparatu i ew. zakladac filtr IR.

pz
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
foto napisał/a:

Ja zatrzymałem K-5IIs bo grzechem byłoby go sprzedać.

Przechodząc z k-5 na k-3 nadal mam poczucie , że przepłaciłem ;)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
fanmario napisał/a:
Przechodząc z k-5 na k-3 nadal mam poczucie , że przepłaciłem ;)


Dając tyle kasy za k-5? :-P
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Nie
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
I w taki sposób można wykorzystać K-1

http://pxp.ricoh-imaging....ikrofotografie/
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mamy na forum kolegę, który takie rzeczy Pentaksem robi od lat :)
Tylko się nie chwali :-(

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach