M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, ha! Wiedziałem! A w pl mało jest takich zestawów z uszczelkami w gratisie i w ogóle ludki nie wiedzą o takim czymś. Powiem inaczej - jeśli ciss czy napełnialne kartridże instalujemy od nowa, na nową drukarkę to niepotrzebne są w 95 procentach te dodatkowe uszczelki. Ale jak ktoś przechodzi z oryginałów to niestety musi je wymienić. A jak znam życie nikt tego nie robi. I nazywa się, że tusz do kitu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ta instrukcja https://www.youtube.com/watch?v=3i9AJdDHuiI

Inny poradnik dorwałem i też zaczyna od wymiany uszczelek.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
A tutaj jest ciss założony profesjonalnie. Ja bym poprzestał na wycięciu z prawej strony nad karetką plastiku, żeby węże ładnie się układały(zawsze tak robiłem)

https://www.youtube.com/watch?v=Cagk9XW74i0

[ Dodano: 2017-04-27, 10:40 ]
Jak miałem problemy z 9000 pro to kupiłem zestaw uszczelek, ale i tak już nie pomogłem drukarce. Na plus dla canona jest to, że cena głowicy jest stosunkowo niska i że można ją wymienić samemu - myślę o 9000pro. W Epsonie tez można samemu, ale to dużo więcej zabawy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Porównuję dane ze stron producentów. Epson L310 drukuje zdjęcie 15x10 w 69 sekund a Canon iP7250 w 21 sekund, do tego Canon drukuje bez marginesów.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
plwk napisał/a:
Porównuję dane ze stron producentów. Epson L310 drukuje zdjęcie 15x10 w 69 sekund a Canon iP7250 w 21 sekund, do tego Canon drukuje bez marginesów.

mam tego Canona i jakoś nie udało mi się go zmusić do druku bez marginesów (możliwe, że nie potrafię, a też większego parcia nie miałem), te 21s to pewnie nie w trybie foto, a i czasami rozruch trwa kilka minut... Z drugiej strony patrząc to i tak najlepsza drukarka jaką miałem/mam ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W opiniach na stronie Canona też pisali o bardzo długim rozruchu. W pracy mam Epsona L1300 i on, jak na razie, nie ma problemów ze startem.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
zuka68, wejdź w sterownik i zaznacz opcję drukuj bez marginesów. Druga sprawa, weź stoper i zmierz wydruk fotografii w jakości foto. Zdziwisz się. Z tym czasem włączenia to jest zawsze, czy jak jej czyszczenie serwisowe się włączy? Być może odznaczenie jakichś opcji w sterowniku spowoduje, że będzie się zachowywała normalnie, ale Tobie tego nie polecam.
Jakież było moje zdziwienie, jak przeczytałem, że epson L810 drukuje fotografię 10x15 w 12 sekund! P50 była szybsza od 1400, ale wolniejsza od canona 4500. Ładnie poszli z prędkością zadruku.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W Epsonie L805 też piszą o 12-tu sekundach. Niewykluczone, że właśnie to będzie mój wybór. Czas pokaże. ;-)

U mnie, z uwagi na warunki lokalowe, dużym problemem jest miejsce, czyli wielkość drukarki ma bardzo istotne znaczenie. Gdy kupowałem laserówkę dla dokumentów to wybrałem najmniejszą dostępną.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, moim zdaniem L805 cenowo jest bardzo niekorzystna. 700zł byłoby ceną optymalną.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W L310 brakuje mi tylko dwóch atramentów i WiFi. Te funkcje dodaje L805. Dodatków z L810 nie potrzebuję, tym bardziej, że to dodatkowe złotówki i wzrost wagi.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
L805 to nowy produkt, dopiero dzisiaj pojawiła się instrukcja obsługi po polsku. Może cena trochę spadnie, ale do 700 to raczej nie.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, jak wrócę, jesli wrócę, i o ile gdziekolwiek pojadę - w czwartek zamówię canona, zrobię mu profil, na nowo oprofiluje epsona i zrobię wydruki. Potem zeskanuje i tu wrzucę. Będziesz miał odpowiedz czy warto wydać 800 zł więcej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie 800 lecz trochę mniej. Epson to 1080 na gotowo a Canon to 280+120+tusze(?).

O ile pamiętam chcesz to zalać tuszami Epsona. Czy może pigmentowymi?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja kupię za 260 plus wieczne za 80. Rozważam też wydruki na zamiennikach gotowych. Jednak można w białych rękawiczkach wymienić tusz,a tam gdzie będę jej używał to jest ważne. Więc albo będę miał w zamiennikach, albo zaleje to tuszem do Epsona od ukraińskiej Barvy
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jakbym ją brał to z CISSem i taką cenę rozważam. Nie znalazłem nigdzie za 260. Tusze od Barvy są chwalone, nie wiem jak to wygląda cenowo bo się nie przyglądałem.

Zostaje jeszcze pytanie o papiery, na których drukujesz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdziłem najniższe, dostępne dla mnie, ceny. Z kosztami dostawy wygląda to tak:
Canon PIXMA iP7250 - 282
CISS - 135 (120+15)
Tusz Barva - 101 (69CMYK+15K+17)
Razem - 518

Inne:
Epson L130 - 429 (399+30 benzyna na dojazd)
Epson L310 - 471
Tusz w zestawach

Czas drukowania zdjęcia 15x10
Canon - 61 sekund (wg testu na youtube)
Epsony - 69 sekund (wg producenta)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Canon ip7250 drukuje wg testu 61 sekund? Daj film jak możesz bo nie wierzę! No chyba, że mu włączyli 9600 na 2400, a epsona puścili w normalnej foto czyli 2400x1200
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To był test z jakiejś rosyjskiej strony, od kliknięcia drukuj do zakończenia druku. Wszystko pokazane na filmie. Nie pamiętam w tym momencie jak na nią trafiłem, szukam, na razie bez skutku.
Jeśli chodzi o Epsona zastrzegłem, że to dane producenta. Mogę w czwartek zmierzyć na L1300, która, wg producenta jest około 10% szybsza od L310 (dla wydruków biurowych).

 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, ten canon 7250 z CISSEM to chyba nie jest szczyt marzeń. Canony bardzo blisko pokrywy prowadzą karekę, często przychaczają się wężyki. Trzeba to zrobić wycinając część obudowy - więc masz po gwarancji. Pytanie jak bardzo są tuszożerne, bo może calkiem fajnie sobie radzą z zamiennikami. One nie są drogie. Oczywiście droższe niż tusz z butli.

[ Dodano: 2017-04-29, 09:23 ]
Tu jest film jak drukuje ip4700, czyli to samo co 4500 i to samo jeśli chodzi o konfigurację dysz co 7250. Czasu do startu nie licz, bo za to jest odpowiedzialny po większości komputer i typ pliku, a nie drukarka. Wydruk trwa około 20 sekund jak pochłonie kartkę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wracam do źródeł, pamiętając również o księgowej :mrgreen: . Założenia początkowe miałem trochę inne i wolę chyba zestaw fabryczny na gwarancji.
CISS z takimi przeróbkami brałbym pod uwagę, kupując tanio jakiegoś używanego Epsona R285 lub coś podobnego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach