M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Papierów używam od papier....do....zdjęć. Różne mają. Bardzo fajnie wypada cena do jakości dla papieru SCC 240. Jest gruby, sztywny, przyjemnie połyskliwy, ma delikatny zielonkawy zafarb, przyjemny w dotyku. Jak tego nie mają, to biorę PE RC 240, w porównaniu do SCC wpada w magentę a jego wykończenie jest nieco lepsze z jednej i drugiej strony. Więc jest lepszy, ale o 25% droższy. Papiery klasy MCC - raczej średnie jakościowo. Tekturowe bym powiedział. Kiedyś mieli wspaniały papier na PE RC - nazywał się raster - który idealnie imitował stary papier foto. Niestety z powodu nieco wyższej ceny i braku zainteresowania wycofali.

 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Zrobił się całkiem ciekawy wątek, tak zamieszaliście , że zacząłem się zastanawiać nad powrotem do samodzielnego druku :mrgreen:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Moim zdaniem jedyne czego brakuje 7250 to tuszu szarego a nie dodatkowych light. Canon ma modele które mają konfiguracje ymck plus lk. I to jest fajna konfiguracja.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Od czegoś trzeba zacząć. Kupiłem przed kwadransem Epsona L310 z błogosławieństwem małżonki :-D . Czekam na dostawę.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Gratuluję!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak jak przypuszczałem decydujący u mnie jest brak miejsca. Z miarką w ręku rozważaliśmy gdzie co można przestawić i gdzie jakaś dodatkowa półeczka się zmieści.
Znalazłem te papiery, o których napisałeś. Ceny bardzo zachęcające. Muszę coś wybrać i zamówić.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Drukowanie na innym papierze niz epsonowskie odbywa sie poprzez wybór w sterowniku opcji : inne papiery fotograficzne typu inkjet. W razie problemów śmiało pytaj, będziemy działać, żebyś był zadowolniony!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie wiem czy w L310 jest taka opcja (w L1300 nie zauważyłem), czy też trzeba będzie zrobić profil, albo pobawić się i samemu stworzyć jakieś zdefiniowane ustawienia.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, musi byc. Dobra znajomość sterownika to bardzo ważna sprawa. Wyboru dokonuje sie w rodzajach papieru.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na stronach 15 i 16 instrukcji jest wykaz papierów dostępnych w sterowniku i nie ma tam opcji
M.K napisał/a:
inne papiery fotograficzne typu inkjet

Przeglądałem też w naturze opcje sterownika L1300 i nic takiego tam nie było.

W opcjach zaawansowanych są między innymi drukowanie z użyciem profilu oraz ustawienia dla koloru, jasności, kontrastu itp, które można zapisać jako ustawienie zdefiniowane.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Epson photo -
To będzie opcja ogólna dla innych papierów. Niewykluczone, że przy oryginalnym tuszu efekty będą dobre dla większości wyborów. Przy profilowaniu to nie ma znaczenia, który wybierzesz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na takim ustawieniu drukowałem w pracy na jakimś nieznanym mi z nazwy papierze i wyszło zadziwiająco dobrze.

Zakładam, że dla wybranego papieru zamówię profil, albo metodą prób i błędów dojdę do satysfakcjonujących mnie ustawień.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Orzeł wylądował :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
No to teraz sama przyjemność - ustawianie, żeby drukowała jak chcesz.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzisiaj niestety po południu czasu zbyt wiele nie mam. Kupiłem trochę papieru PE RC 24 w różnych formatach, żeby na początek było się na czym bawić.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Aha, zapomniałem Tobie podpowiedzieć, że papier zmienia kolor, gdy jest na nim tusz mokry i tusz suchy. Zanim zaczniesz coś zmieniać w sterowniku po prostu pozwól wydrukom wyschnąć. Możesz użyć kaloryfera lub suszarki do włosów. ;)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To ja wiem, że trzeba odczekać minimum 10 minut a są też papiery, dla których zaleca się odczekanie, przed oceną, 48 godzin.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Troszkę dziś powalczyłem. Na razie doszedłem do ustawień: magenta -8, jasność +7, kontrast -3. Kolory regulowałem na suwakach, jutro sprawdzę jak wyjdzie na kole barw. Powinienem jeszcze trochę zjechać z magentą, ale wtedy wchodzi niebieski.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Papier przyjemny prawda?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To moje pierwsze kroki z drukowaniem zdjęć więc nie mam żadnych porównań i trudno mi coś sensownego odpowiedzieć.

Spróbowałem też automatycznego dopasowania zdjęcia przez sterownik. Jasność i kontrast były w porządku, ale wszystkie ocieplał i dawał ciut za dużo magenty.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach