fanmario  Dołączył: 23.10.2007
Fujifilm GFX 50S to najlepsza propozycja dal wchodzących w MF.
Dotychczas coś miał do powiedzenia Pentax.

Ktoś kto chce porzucić system np. FF i się wyprzedać aby pójść krok dalej kupi Fuji.
Jak używa standardowych ogniskowych to może pozostać z resztą na dalsze zakupy.

Być może nie jestem obiektywny, bo Fuji GF670 to nadal dla mnie łakomy kąsek.

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Enzo napisał/a:
espresso, ale przyglądałeś się podlinkowanym porównaniom?
Większość podobnych porównań przerabiałem osobiście. Nawet w większym zakresie. Jednak kluczowa ocena to dopiero powiększenie w realu. Jak wiesz, postrzeganie koloru to kwestia wyjątkowo indywidualna. Mam wszelkie niezbędne narzędzia do zarządzania barwą. Nie mam żadnych zastrzeżeń do barwy czerwonej. Co więcej, w zasadzie nigdzie się nie spotkałem z opinią jakoby była to ranga problemu.
Enzo napisał/a:
Sprzęt do studia i krajobrazu który nie radzi sobie z oddaniem barw?
Zatem w tej kwestii mam zgoła odmienne zdanie. Ale zdaje się iż ewentualny problem oddawania barw jest jakby wtórny, bo zdaje się iż negowałeś jakby sens istnienia formatu większego niż FF. Ale może mi się zdawało....

fanmario napisał/a:
Fujifilm GFX 50S to najlepsza propozycja dal wchodzących w MF.
Dotychczas coś miał do powiedzenia Pentax.
Przynajmniej znam już takie dwa przypadki.

fanmario  Dołączył: 23.10.2007
Poczekajmy na odpowiedź Ricoh.

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
fanmario napisał/a:
Poczekajmy na odpowiedź Ricoh.

Wiadomo co pokażą - 100mpix w średnim formacie cyfrowym. Pytanie tylko kiedy i czy zdecydują się iść z trendem i zrobić z 645 bezlustro.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
x4rd napisał/a:
100mpix w średnim formacie cyfrowym
Masz może na myśli 645 bez cropa? Bo te dzisiejsze matryce w zasadzie nie łapią się nawet na najmniejszego "prawdziwego" średniaka. Na tym zaś można by budować marketingową przewagę i przeciwwagę (nomen-omen, zważywszy wielkość Pentaksa) dla przyciętych bezlusterkowców Fuji i Hassela.

Uwzględnij okoliczność iż najnowsze szkła 645 są optymalizowany pod "małe" matryce 645. O rozdzielczości już nie wspominam. Więc powstał by problem optyki.
Wielkość plików przy 100mpx też poraża. Nie mam najgorszego kompa, ale składanie panoramy chociaż z dwóch takich plików powoduje zadyszkę.
http://forum.optyczne.pl/...hp?pic_id=11369
Panorama z 3 plików (po 100mpx)

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
Ryszard napisał/a:
Masz może na myśli 645 bez cropa?

Niee, ten nasz cyfrowy ;-)

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
espresso, wszystko o czym piszesz ma mniejsze znaczenie niż strategia Ricoh/Pentax. Mam na myśli taką w większej skali, na kilka(naście) lat. Tylko czy Pentax zmieniający co kilka lat właściciela snuje w ogóle takie wizje?

Cytat
Tylko czy Pentax zmieniający co kilka lat właściciela snuje w ogóle takie wizje?
Pewnie to lepsze niż brak właściciela. Ale jak na tyle zawirowań, to pewnie i tak stabilnie.

Skocz do: