Głosujemy na 5 najlepszych fotografii edycji
01
10% Complete
15 (10%)
02
0% Complete
1 (0%)
03
2% Complete
3 (2%)
04
8% Complete
13 (8%)
05
5% Complete
8 (5%)
06
3% Complete
5 (3%)
07
4% Complete
6 (4%)
08
7% Complete
11 (7%)
09
2% Complete
4 (2%)
10
1% Complete
2 (1%)
11
0% Complete
1 (0%)
12
11% Complete
17 (11%)
13
3% Complete
5 (3%)
14
2% Complete
3 (2%)
15
0% Complete
1 (0%)
16
5% Complete
8 (5%)
17
4% Complete
6 (4%)
18
10% Complete
16 (10%)
19
0% Complete
1 (0%)
20
10% Complete
16 (10%)
21
3% Complete
5 (3%)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Cytat
Też tę pracę wyróżniłem w głosowaniu.

Myślę, że i ja. Z premedytacją nie głosowałem na oczywistego leadera. Postawiłem na inną kreację, bezbąbelkową.
Brawo proszę państwa, gratulacje.
Ja nie miałem tu nic do pokazania.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Bardzo dziękuje za oddane głosy. Jak widzę nie tylko ja jestem fanem bąbelkowych obrazków. ;-)

Jednocześnie jest mi niezmiernie przykro, że moje zdjęcia u niektórych Kolegów wywołamy tyle niezdrowych emocji. Zapewniam iż na pewno nie to było moją intencją. W związku z powyższym poważnie zastanowię się nad zamieszczaniem na forum jakichkolwiek zdjęć. :roll:

I tak jeszcze mała uwaga na marginesie odnośnie wypasionych szkieł: zdjęcie numer 18 wykonane obiektywem Domiplan 50/2.8 (zakupionym za astronomiczną kwotę 25zł), natomiast zdjęcie numer 20 jak się domyślam wykonane Heliosem o równie astronomicznej wartości rynkowej. :roll:

 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
ADestroyer, Tylko niech nie przyjdzie Ci do głowy, że Twoje prace pominąłem w głosowaniu :->
Gratuluję tak wyraźnej wygranej, a jednocześnie nie wyobrażam sobie, byś spoczął na laurach, a już pomysł, by nie pokazywać na forum zdjęć jest tak kuriozalny, że od razu wybij go sobie z głowy :evilsmile:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
ADestroyer po prostu masz swój styl, nie wstydź się go ;-)
Mnie tym razem najbardziej przypadły maczki.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Kuba Nowak napisał/a:
Mnie tym razem najbardziej przypadły maczki.

Hmm... maczki to moim skromnym zdaniem jedno ze słabszych zdjęć w tym rozdaniu i to pod każdym względem - kadr, bokeh, ostrość, kolory, ale... o gustach się nie dyskutuje więc :-B
 

Andy_X  Dołączył: 09 Sie 2012
No to, albo zdjęcia na które głosowałem są bardzo, bardzo dobre :-B , albo mam bardzo powszechne na tym formu poczucie estetyki :evilsmile: - 4 z pięciu znalazło się w czołówce.
Zarówno pierwsze jak i drugie bezsprzecznie potwierdza wysoki poziom zaprezentowanych fotek.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
kerad napisał/a:
Hmm... maczki to moim skromnym zdaniem jedno ze słabszych zdjęć w tym rozdaniu i to pod każdym względem


... a mimo to dostały sporo głosów.
Gdyby modraszki były tak sfotografowane, to pewnie bym na nie nie zagłosował, ale te maczki, mimo sporej odległości od ideału, mają w sobie coś zaskakującego.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
kerad napisał/a:
... o gustach się nie dyskutuje


Nie będziemy w takim razie rozprawiać o gustach, ale Twoja opinia wyraźnie pokazuje, jak różnie postrzegamy to, co nam się tu przedstawia.
Bo moim zdaniem owe maki to jeden z najbardziej malarskich obrazków, jakie się ostatnio na tym forum pojawiły. I również ode mnie brawa dla autora, choć - jak widać - sukcesu nie osiągnął. Zapewne z powodu takiego sposobu postrzegania, jak Ty to przedstawiłeś.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Maczki były również moim faworytem, właśnie za ich malarskość.Po ilości głosów uzyskanych przez to zdjęcie widziałam, że znów jestem w mniejszości. A błędów to na razie nie dostrzegam, bo jeszcze za mało umiem.
ADestroyer - od początku byłeś faworytem i wygrałeś . Jeszcze raz gratuluję. Z przyjemnością oglądam twoje zdjęcia i czekam na następne.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Penteusz napisał/a:
Bo moim zdaniem owe maki to jeden z najbardziej malarskich obrazków, jakie się ostatnio na tym forum pojawiły.

Zapewne masz rację i rozumiem to, że Tobie się taka fotografia podoba. Malarskie to prawie jak plastyczne. Jaki nurt malarstwa skojarzył się Tobie z tym zdjęciem? Ja niestety odczuwam pewien niedosyt. Sam staram się czasem coś upolować w kadrze i wiem, że ciekawe zdjęcie maków czy ogólnie kwiatów wymaga trochę pracy, odpowiednich warunków, światła a to wygląda jak zwykły pstryk jpg prosto z aparatu z ostrością ustawioną gdzieś przez głównym obiektem. Tylko co to znaczy ciekawe zdjęcie, prawda? Sam bokeh (temat tej edycji) też niczym specjalnym się tutaj nie wyróżnia. Jaki to obiektyw? Tyle że to nadal jest tylko dyskusja o gustach a te jak widać są różne i bardzo dobrze, świat przez to jest dużo ciekawszy ;-)
 

aparat  Dołączył: 25 Paź 2013
kerad napisał/a:
Hmm... maczki to moim skromnym zdaniem jedno ze słabszych zdjęć w tym rozdaniu i to pod każdym względem - kadr, bokeh, ostrość, kolory, ale... o gustach się nie dyskutuje więc :-B
Moja praca jest dużo słabsza (uzyskała 1 głos), ale następnym razem postaram się wypaść lepiej. Zamiast negować, może zamieścić swoje prace, nawet jeżeli brakuje im do ideału.
Prace z 3 pierwszych miejsc naprawdę są świetne, dlatego było widać że są faworytami. :-B :-B :-B :-B .
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
Wielkie dzięki wszystkim za głosy oddane na moją nieśmiałą próbę bokehu, uzbierało się 8 głosów :shock: :-D :-B
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
Maczki powstały w trakcie przedwieczornej przejażdżki w poszukiwaniu kwiatków. Światło z pory bliskiej złotej godzinie. Sprawdzałem CZ Planar 50/1.4 T* + HD DA 1.4x AW AF stąd dziwne dane w EXIF. Do Oczka ośmieliłem się wysłać wynik obróbki RAW wg reguł RC (poza małym przekadrowaniem o ile pamiętam) właśnie dlatego, że różnił się od bąbelków i standardowego żyletkowego motywu na budyniowym tle (gdzie w obrazie olejnym jest punkt ostrości?). Z pokorą przyjmuję wszystkie opinie: przychylne i nieprzychylne.
Gratulacje dla autorów najlepszych prac. :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
ADestroyer napisał/a:
przykro, że moje zdjęcia u niektórych Kolegów wywołamy tyle niezdrowych emocji

Nic z tych rzeczy. Twoja fotografia jest klasą na tym forum samą sobie w najlepszym znaczeniu ma się rozumieć. Ja do szkieł nic nie mam, a u Ciebie (już znany) kunszt od dawna podziwiam. Przyznałem się do oddania głosów na inne, godne tego zdjęcia, by dać też szansę zaistnienia pozostałym uczestnikom. Z poważaniem :-B
 

mr.ra66it  Dołączył: 03 Wrz 2011
rychu napisał/a:
ADestroyer napisał/a:
przykro, że moje zdjęcia u niektórych Kolegów wywołamy tyle niezdrowych emocji
u Ciebie (już znany) kunszt od dawna podziwiam.

Podpisuję się obiema łapkami.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
W konkursach w których biorę udział nie głosuję, ani nie wypowiadam się na temat zamieszczonych prac ze względów nazwijmy to etycznych. W tym wypadku jest podobnie. ;-)
Dziękuje w każdym razie wszystkim za udział, za opinie i głosy. Bardzo szanuję i doceniam tych którym się po prostu chce. ;-)
Przy okazji, uważam, że bardzo dobrym pomysłem jest możliwość głosowania na pięć zdjęć, nie jak do tej pory było tylko na trzy. Daje to zdecydowanie większą szansę na zwycięstwo czy wyróżnienie szerszej grupie uczestników. ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Penteusz napisał/a:
Fenol, myślę o czwórce. To chyba oczywiste.


Tak, do autorstwa pracy 4 się przyznaję ;-) jestem zadziwiony tak dużą liczbą głosów. Przyznam, że nie miałem zamiaru wysyłać zdjęć na tę edycję, bo wiem, że z ekspertami w tej materii nie mam co walczyć :mrgreen: zostałem jednak przywołany przez pinkmana, to cóż mi pozostało? Wybrałem coś i podesłałem.

Bokeh sponsorowany przed D-FA 24-70 ;-)

Poza tą, moimi pracami są także: 13 (DA*55) i 19 (ponownie D-FA 24-70).

Gratuluję zwycięzcom, od pojawiania się zdjęć wiedziałem, że te prace wygrają :-B
 

pinkman  Dołączył: 31 Paź 2013
Fenol możesz już podesłać zdjęcia do V edycji :-P
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
pinkman, już, tak szybko? :mrgreen:
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
ADestroyer napisał/a:
poważnie zastanowię się nad zamieszczaniem na forum jakichkolwiek zdjęć

... a jak się już zastanowisz i Ci wyjdzie, żeby nie zamieszczać, to daj znać - przyjadę i osobiście wybiję Ci to z głowy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach