bocian77  Dołączył: 13.07.2008
Co sądzicie o tym BenQ PD2700Q - 1800pln.
Pzdr.

http://www.fotopolis.pl/n...la-wymagajacych

Bogdan  Dołączył: 07.07.2008
Stałem się posiadaczem EIZO s1921.
Przebieg 13,5 tys h.od osoby prywatnej wg EIZO to nie jest dużo.
ogólnie wszystko ok.
Zainstalowałem w PC profile dla niego dla 5 i 6,5k K.
Ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z takim monitorem, mam pytanie:
Można w nim ustawić temp. w 3 skokach: 5k, 6,5k i 9k K. Płynnie chyba nie można.
- Na 6,5K obraz nie jest biały np. w aplikacji WORD przykładając białą kartkę- obraz jest raczej żółtawy jak biały- czy to normalne?
W jaki sposób można skorzystać ze skali RGB? w ustawieniach jest Custom, SRGB i text?

Kot72  Dołączył: 15.10.2014
Może warto ściągnąć instrukcję do tego modelu i się z nią dokładnie zapoznać ? Jest dostępna po polsku w internecie . Aplikacja Screen Manager z Eizo.com chyba daje możliwości bardziej szczegółowej regulacji obrazu . Z uwagi na wiek , mogą być już rozjazdy z wb ( białe leci w żółte i jest typowe dla podświetlenia matrycy świetlówkami ) . Może być wymagana kalibracja zewnętrznym kalibratorem . W sieci masz sporo informacji na temat tego modelu .

Bogdan  Dołączył: 07.07.2008
Zainstalowałem Screen Managera- pomaga on w automatycznym przejściu ustawień wcześniej zaprogramowanych.
Temperatura tak samo jest ustawiana skokowo jak z menu monitora.
Instrukcje oglądałem ale ona mi nie odpowie na pytania co do koloru itp. stąd prośba na forum najlepiej do osoby (osób) które używają tego monitora.

Kot72  Dołączył: 15.10.2014
Bogdan, ja nie posiadam tego monitora ale kiedyś planowałem go kupić i sporo o nim czytałem . Jestem pewien że jest tam opcja zaawansowanej kalibracji ale ukryta . Musisz poszukać w sieci jak do tego zaawansowanego menu się wchodzi . Coś mi świta że trzeba było wcisnąć jednocześnie jakieś dwa klawisze w monitorze .

sergeant  Dołączył: 04.03.2009
Szukam coś budżetowego do obróbki zdjęć . Wyświetlacz w moim laptopie przekłamuje kolory . Budżet to ok. 1000 pln .Znalazłem coś takiego w necie:
1. Philips 276E6ADSS
2. ASUS PA238Q
Czy warto ?

Zdano  Dołączył: 23.10.2006
sergeant napisał/a:
ASUS PA238Q

Używam od paru lat, jak dla mnie wystarczająco dokładnie wyświetla kolory.

Czym różnią się te 2 monitory -ASUS PA238Q oraz ASUS PA238QR ? Ta sama matryca i funkcje ? Jednak jest różnica w cenie ?

plwk  Dołączył: 21.04.2006
W trzecim poście jest to wyjaśnione http://www.tomshardware.c...-pa238qr-pa238q

Jak sprawdzić w monitorach Asus z seri PA , ile "wyświeciły" godzin ? Czy jest to mozliwe ? Mam na oku ofertę używanego monitora ale nie chciał bym trafić na matrycę której żywot dobiega końca .

[ Dodano: 2017-06-04, 18:52 ]
Trafiłem jeszcze na propozycję monitora poleasingowego Dell Ultrasharp U2413f. Czy warto go kupić za około 700 złotych ? Czy można sprawdzić ile godzin wyświecił ? Czy to dobry monitor do obróbki zdjęć ?

Skocz do: