bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Oni są wśród nas, będą też fizycznie obecni na PPD, więc chętni będą mogli się im zwierzyć ze swoich snów i marzeń o nowej puszcze. ;-)
 

pazuzu88  Dołączył: 14 Kwi 2011
pazuzu88 napisał/a:
Tak z ciekawości: czego brakuje K-3II ?


Mi natomiast brakuje uchylnego ekranu i trybu nocnego z KP.
 
arekzg  Dołączył: 30 Wrz 2015
Galus81 napisał/a:
Mi naprzyklad brakuje mozliwosc podpiecia Sigm A 20/50/85mm )

A mi 20 i 85

[ Dodano: 2017-05-12, 21:39 ]
idzi napisał/a:
czegoś dłuższego niż 300mm w cenie i jakości obrazka Tamrona 150-600


[ Dodano: 2017-05-12, 21:42 ]
Mi też.
Brak w K3, K3 II, K1

Zamierzałem zakupić K1 II, pod warunkiem jednak takowym, że pozbawiony będzie braków powyższych.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Tak sobie pomyślałem, że Ricoh powinien przy premierze następcy K-3II (o ile do tego dojdzie...) odświeżyć część linii obiektywów APS-C i zastąpić ten felerny SDM nowym PLM. Plus elektroniczna przysłona. Przy okazji zmiana bagnetu na KAF4 wymusi stopniowo migrację ze starszych body - firmie się to długofalowo opłaci. Ale technicznie taka zmiana napędu pewnie nie zawsze jest wykonalna/opłacalna... Ale jaka to piękna idea ;-) Tyle się naczytałem o awariach tych SDM-ów, że bałbym się kupować takie szkło. Z kolei testy AF z 55-300 napędzanego PLM na youtube robią ogromne wrażenie. Dać nowy napęd AF, zmienić kolor paska na platynowy i biznes się kręci ;-)
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
zidam napisał/a:
Tak sobie pomyślałem, że Ricoh powinien przy premierze następcy K-3II (o ile do tego dojdzie...) odświeżyć część linii obiektywów APS-C i zastąpić ten felerny SDM nowym PLM. Plus elektroniczna przysłona. Przy okazji zmiana bagnetu na KAF4 wymusi stopniowo migrację ze starszych body - firmie się to długofalowo opłaci. Ale technicznie taka zmiana napędu pewnie nie zawsze jest wykonalna/opłacalna... Ale jaka to piękna idea Tyle się naczytałem o awariach tych SDM-ów, że bałbym się kupować takie szkło. Z kolei testy AF z 55-300 napędzanego PLM na youtube robią ogromne wrażenie. Dać nowy napęd AF, zmienić kolor paska na platynowy i biznes się kręci


Kłopot z PLM jest tego rodzaju, że z cięższymi grupami szkieł ten napęd sobie po prostu nie radzi. Wolałbym już sprawdzone i bardzo dobrze działający napę DC, który jest np w DFA* 70-200.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Masz rację, może być i DC, zupełnie zapomniałem o nim. W każdym razie nie obraziłbym się, gdyby zmodernizowali w ten sposób starsze szkła z SDM. Byle AF był szybki, celny i niezawodny...
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
zidam napisał/a:
Masz rację, może być i DC, zupełnie zapomniałem o nim. W każdym razie nie obraziłbym się, gdyby zmodernizowali w ten sposób starsze szkła z SDM. Byle AF był szybki, celny i niezawodny...


Modernizacja jest potrzebna, jednakże myślę, że obecnie cała para idzie w kierunku szkieł DFA i na odświeżenie linii pod aps-c będziemy musieli jeszcze z dekadę poczekać :roll:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
espresso napisał/a:
Sony próbuje pokazać pazura

Może tak być, że za kilka lat Sony zadepcze wszystkich, jeśli chodzi o zaawansowanie sprzętu. Mam takie wrażenie, że dopiero się rozpędzają, a pozostali (głównie pozostali wielcy - Nikon i Canon) wyraźnie przestają "wyrabiać", a przynajmniej rozwój i innowacyjność im się przytkały... Już teraz wygląda na to, że tym nowym A9 mocno kopną w kostkę konkurentów DSLR-owych. Jeszcze pewnie nie teraz, zaraz, ale ten kierunek wydaje się przez nich dobrze wybrany. Będzie ciekawie. ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Jeśli K-1 się postarzał, to Nikona610, 750 i 810 powinni wyjmować z gabloty w dziale archeo w celu przeniesienia do gabloty w dziale zapomniane.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Jak już jest o Pentaksach i Nikonach, to co gorsze - odstający AF, czy odstające gumy?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jak odstaje guma to może się okazać że po 36 klatkach masz kilka małych aparacików...
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Ryszard, dobrze powiedziane :mrgreen: :mrgreen:
:-B
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
opiszon napisał/a:
jak odstaje guma to może się okazać że po 36 klatkach masz kilka małych aparacików...

Jak podrosną, to może się okaże, że im AF już nie odstaje.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
opiszon napisał/a:
po 36 klatkach
A co to jest 36 klatek? ;-)

Color, :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Za to K-1 jest z roku 1929. Pamięta chwałę dni sprzed kryzysu i dni po kryzysie. Czas mu staruszkowi umierać, bo potem jeszcze kilka wojen było, w tym kilka systemowych...

Obiektywnie patrząc przez obiektyw - staroć, rupieć i zdjęć się nim robić nie da, a gawiedź czeka na nowości i juz nawet nie srebrne. Zgadzam się, ze program 12 korpusów na 12 miesięcy w roku jest programem słusznym, koncepcją zadowalającą i tylko nieporadna firma w XXI wielu nie wdraża tej idei nowinkomanii. Wspominając dyskusję o sytuacji finansowej NiC trzeba stwierdzić, ze ktoś ich wydmuchał jak jajko.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
Korpus się postarzał, AF dalej odstaje, Sony próbuje pokazać pazura.


Trudno mi się zgodzić z tym stwierdzeniem ze względu na to, że Jedynka to sprzęt przeznaczony dla portrecistów i pejzażystów / ewentualnie do studia i architektury. Tutaj AF nie jest zbyt potrzebny, a największa siła - matryca, dalej radzi sobie wyśmienicie i moim zdaniem długo jeszcze będzie dawała radę.

Użytkownik, w którego celuje Sony nie jest moim zdaniem użytkownikiem P...
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Myślę, że jeszcze spokojnie dwa modele FF miały by swój target. Taki KP z 24Mpix FF tańszy od K1 dla tych co jednak K1 za drogi oraz drugi model droższy co zakryje lukę pomiędzy MF a K1 do repo. Moim zdaniem budżetowe foto to telefony i ceny będą rosnąć czego dowodem jest KP, K1 oraz premiery konkurencji Sony A7iiR A9, Canon 5d mark4, Nikon D500 . K-70, który na starcie jest za około 3000PLN a w sumie to najniżej spozycjonowany model od pewnego czasu. Na następcę K-500, KS1, KS2 bym nie liczył...
drugie body FF dodało by myślę spokoju, że system będzie dalej rozwijany. Ja przychylniejszym okiem bym patrzył na zakup K1 gdyby system rósł. Wystarczyła by jeszcze premiera jednego "minimum porządnego" obiektywu rocznie i system stanie się bardzo konkurencyjny...
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Target powiadasz... Cudownie że znalazłoby się zastosowanie dla takiej ilości tzw. "FF". Tylko po co? Jakoś nie zauważyłem wysypu lepszych zdjęć po wejściu na rynek mitycznej pełnej klatki. Tak samo, jak nie zauważyłem, by Espresso po zakupie 645D publikował o wiele lepsze zdjęcia, niż te, którymi raczył nas z K-5.
Fotografia to pomysł, światło, umiejętności a nie wielkość matrycy.
Oraz Sebix ze swoją Sigmą.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
"Jakoś nie zauważyłem wysypu lepszych zdjęć po wejściu na rynek mitycznej pełnej klatki" no cóż myślę, że wydruk A3, A2 z k-30 a z K1 będzie miał różnicę. W 1024x648 ciężko znaleźć szybko przewagę większego formatu. Nie chce jednak robić dyskusji o wyższości świąt ... Generalnie nie wierzę w mityczność FF a chodzi mi, że chyba dobrą drogą jest FF dla rynku foto w dobie coraz lepszych zdjęć z smartfonów. Ja nie jestem z środowiska foto, zdjęć robić nie umiem, od trzech lat uczę się od zera po kupnie pierwszego aparatu. Chciałbym Ci opowiedzieć pewną historię. Wśród znajomych zobaczyłem 4 przypadki przejścia z APSC na Smartfony. Jednym z nich była koleżanka co kupiła D90 z kitem 18-1XX i po dwóch latach stwierdziła, że nie będzie tego targać po górach i sprzedaje a kupuje top telefon. Jak tłumaczyła "różnica zdjęcia nie aż tak duża" Osoba ta przeszła kurs foto w pewnej szkole i w tym momencie wydawała się technicznie lepsza ode mnie. O przejsciu z APSC Pentaxa do innych systemów z FF nie wspominam bo każdy penie taki przypadek zna. A co do samego FF. Po prostu to mój pomysł na kierunek rozwoju. Ilość lepszych technicznie zdjęć nie wzrośnie po dojściu 2 body FF ale obrót Pentaxa może wzrosnąć... a jak ktoś się chce na uczyć to i z 1/2,3 wyciągnie coś fajnego...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
stx napisał/a:
myślę, że wydruk A3, A2 z k-30 a z K1 będzie miał różnicę.

Wpadnij kiedyś do Bielska na wystawę fotografii dzikiej przyrody. Jak wskażesz mi różnicę między m4/3, APS-C, FF i MF to stawiam lody w Delicjach.

stx napisał/a:
Osoba ta przeszła kurs foto w pewnej szkole

Chyba wiem co to za szkoła.

Michu napisał/a:
Oraz Sebix ze swoją Sigmą.

Poczułem się jak Janusz ze smartfonem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach