Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Dysk zewnetrzny
Mam kłopot, spadł mi na podłoge dysk zewnętrzny (Touro) no i po podpieciu do komputera go nie widać. Żaden komputer go nie "widzi". Czy mozna jeszcze coś zrobić? Mam tam wiele zdjęć i chciałbym jakoś to odzyskać. Ma ktos moze jakis pomysł?
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Rozebrać, zobaczyć może tylko luty, styki puściły.
 

miromatys  Dołączył: 22 Lis 2010
Nic nie zobaczy. To jest montaż powierzchniowy, miniaturowe elementy. Jak spadł na podłogę to jest raczej uszkodzenie mechaniczne głowicy. Jedyny ratunek to fachowe rozmontowanie i odczyt talerzy przez firmę specjalizującą się w odzyskiwaniu danych np. http://www.odzyskiwanie-d...mechaniczne.php . Ale to są już spore koszty.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Skoro nie widzi go komputer po USB to może pękły luty do gniazda USB, gdyby fizycznie padł dysk to byłby widoczny, ale nieczytelny. Jeśli spadł gdy nie pracował to głowica jest zaparkowana poza sektorami z danymi. Wyjmij go z obudowy i podłącz do desktopa przez sata ( Sata pasuje a do zasilania są przejściówki).
 
Goran  Dołączył: 10 Gru 2011
Wielkie dzieki ale chyba nic z tego nie wyjdzie. Dysk jest widoczny ale nieczytelny. Spadł mi kiedy nie pracował.
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Goran napisał/a:
Dysk jest widoczny ale nieczytelny.

Mówisz że np. Windows nie widzi partycji i danych?
Słychać że się kręci i głowica chodzi? to sprawdź programami do odzyskiwania danych.
PhotoRec, GetDataBack...
Pzdr.
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Goran napisał/a:
Wielkie dzieki ale chyba nic z tego nie wyjdzie. Dysk jest widoczny ale nieczytelny. Spadł mi kiedy nie pracował.

Czyli system widzi dysk ale nie widzisz zawartości?
Masz tam kopie czy bardzo ważne dane?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach