Najlepszy Fotograf Jednego Aparatu 2016
jorge.martinez
9% Complete
8 (9%)
Fenol
11% Complete
10 (11%)
karmazyniello
31% Complete
27 (31%)
Erczu
0% Complete
0 (0%)
powalos
1% Complete
1 (1%)
JacekK
18% Complete
16 (18%)
milewski01
19% Complete
17 (19%)
Mirek
1% Complete
1 (1%)
bakulik
6% Complete
6 (6%)
 
Erczu  Dołączył: 12 Sty 2015
spacja, wzruszyłem się! Dziękuję w imieniu swoim i modelki o imieniu Sniki, która właśnie siedzi obok mnie :-) . I na pewno nie moknie ;-)
 

pyciar  Dołączył: 29 Cze 2007
Jak to się stało że przegapiłem głosowanie? Chociaż z 2 strony wiele bym nie wniósł: jeden z głosów poszedł by na faworyta, pozostałe nie zmieniły by klasyfikacji
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
pyciar napisał/a:
Jak to się stało że przegapiłem głosowanie?
To proste. 12 tygodni czekania na ankietę, potem znienacka 12 dni na głosowanie :evilsmile:
Wszystkie głosy są ważne. Ja też przegapiłem, chociaż kręciłem się w pobliżu, no i teraz pluję na siebie w lustrze :-(
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge.martinez, na kiedy planujesz podsumowanie wypracowań uczestników?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Halo! Jest tu kto? Co tu tak cicho? :-?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Czy już wiadomo, kiedy ukaże się podsumowanie głosowania uczestników? :-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
bakulik, no właśnie, Ty też się nad tym zastanawiasz? ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Halo, halo? Bo JA3.0 już się kończy ;-)
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
A nawet już się skończył… :->
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Będzie podsumowanie w formie tryptyku... :mrgreen:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Memeneto z banalnym? ;)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Tak zagłosowali Użytkownicy:

1. miejsce - karmazyniello - tu galeria: http://pentax.org.pl/view...t=50234&start=0
2. miejsce - milewski01 - tu galeria: http://pentax.org.pl/view...t=50229&start=0
3. miejsce - JacekK - tu galeria: http://pentax.org.pl/view...t=50230&start=0

A uczestnicy? Niemal identycznie, tylko na 2 i 3 miejscu roszada:
1. miejsce - karmazyniello - 15 punktów - tu galeria: http://pentax.org.pl/view...t=50234&start=0
2. miejsce - JacekK - 12 punktów - tu galeria: http://pentax.org.pl/view...t=50230&start=0
3. miejsce - milewski01 - 10 punktów - tu galeria: http://pentax.org.pl/view...t=50229&start=0

Pozostałe lokaty:

4. miejsce - Fenol - 5 punktów
5 miejsce - bakulik i jorge.martinez - po 1 punkcie

Die Hardzi którzy z powodzeniem ukończyli JA2.O - irek83, Erczu, powalos, Mirek.

Dziękuję wszystkim za udział, aktywność, głosy i wsparcie.

A poniżej cytaty podsumowujące uzasadnienia dla 3 pierwszych miejsc:

karmazyniello
Cytat
karmazyniello za super portrety i super oko do wypatrzenia intrygujących sytuacji. Bardzo podoba mi się również obróbka zdjęć. Niby bardzo kontrastowo, a jednak wiele widać w tych cieniach i światłach. No i oczywiście refleks, aby ujrzaną sytuację uwiecznić. Ja właśnie z tym mam osobiście największy problem.

karmazyniello – za niezłe oko i refleks oraz pokazywanie emocji,

Najlepszy moim zdaniem był karmazyniello.
To już bardzo dojrzała fotografia, na tyle dojrzała, że - znając nieco "backstage" i wiedząc, czym się autor na co dzień zajmuje - trudno ją nazwać amatorską. Sam zresztą gdzieś napisał: ponad 50 000 zdjęć cyfrą i ok. 3000 klatek na filmie tylko w jednym, 2016, roku. Cieszę się, że chce mu się brać udział w jednoaparatowych zmaganiach, bo na pewno działa to mobilizująco na wielu z nas i podnosi ogólną jakość tego przedsięwzięcia.
Za co lubię zdjęcia Kamila i dlaczego to on - wg mnie - zwyciężył w JA2.0? Wspomniana wyżej dojrzałość, ciekawe, ciągle poszukujące kadry i własna, specyficzna , moim zdaniem odważna obróbka - te głębokie, dramatyczne momentami czernie są nie do pomylenia z żadnym innym uczestnikiem Jednego.

karmazyniello, wysoko forma nie opuściła go od pierwszego Jednego Aparatu. Wprawdzie wtedy postanowiłem nie oddawać na niego mojego głosu (jest świadomym fotografem, który stanowi swoiste odniesienie chyba dla nas wszystkich w JA), jednak w tym roku jego pełne emocji portrety przeważyły, by mój głos powędrował do niego. Jestem pełen podziwu, jak niezauważony kradnie sytuacje. Tak jakby chował się za lustrem weneckim – on widzi wszystko, a jego nie zauważa nikt.


JacekK
Cytat
Ekstra kontrastowe, rozświetlone, mięsiste kadry. Gdzie wiele się dzieje, są ludzie, relacje, obserwacje. Jeden z moich ulubionych setów.

Za komplet zdjęć, na których pięknie pokazał ludzi. Bardzo lubię oglądać te kadry, tak wiele w nich radości, pasji i zaangażowania. Takie zdjęcia można by dołączyć do kosmicznych sond Voyager, jako zaproszenie do odwiedzenia naszej planety. Podziwiam też stronę techniczną czyli równy, wysoki poziom, a w szczególności bogactwo półtonów. Brawo! Gratuluję!

Na pierwszy rzut oka niepozorne. W dodatku jest to rodzaj zdjęć, który z mojej strony nie cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Lubię zdjęcia, które mają np. kompozycję poddającą się analizie, idące delikatnie w kierunku abstrakcji, przeważnie bez sztafażu. Ale mimo, że od strony moich preferencji zdjęcia JacekK-a nie powinny zwracać mojej uwagi, to od początku mi się podobały. Teraz po przejrzeniu całości zrobiły na mnie duże wrażenie. Powiedziałbym nawet, że po ponownym przejrzeniu zdjęć, już w komplecie z całego roku, zestaw JacekK-a był dla mnie, napiszę nieco górnolotnie – odkryciem tej edycji JA. Pierwszą rzeczą, która mnie ujęła, to osoby na zdjęciach. A właściwie stosunek fotografa do nich. Widzę ludzi w zwykłych sytuacjach, ale jednocześnie coś przykuwa moją uwagę. Mam wrażenie, że te zdjęcia to nie tylko efekt umiejętności fotograficznych, ale także rezultat spojrzenia przefiltrowanego przez osobistą życzliwość fotografa do otaczającej nas rzeczywistości i miejsca, jakie w niej zajmuje „zwykły” człowiek. Oglądałem te zdjęcia z wielką przyjemnością, i może zabrzmi to dziwnie, odpoczywałem przy nich. I chyba moje spojrzenie na taką fotografię nieco uległo zmianie. Przy okazji gratuluję warsztatu i oka.

Ps. Jeśli miałbym wybrać trzy zdjęcia autora, to byłyby zdjęcia z kwietnia, września i października. I chyba dodatkowo jeszcze z listopada. I w tym wyborze zapewne widać moje fotograficzne preferencje. Jest tam sporo do analizowania – kompozycja, perspektywa, itd. Po po prostu, można więcej pogłówkować: czy tak, czy inaczej? :)

JacekK – za „ludzkie” zdjęcia, przy czym nie chodzi mi tylko o osoby
na nich przedstawione, a bardziej o sytuacje, w których zostały
uwiecznione; również za stronę techniczną – ładną tonację utrzymaną
przez cały okres zabawy,


milewski01
Cytat
Świetne kadry tworzące spójną opowieść do tego każde z nich mnie intryguje, gratuluję. Uwielbiam Marzec i Listopad

Za wytrwałość w drodze, która ostatecznie zaprowadziła do sukcesu. Niełatwe to było zadanie i pewnie nie raz towarzyszyło mu znudzenie albo zwątpienie, czy jedna brama wystarczy na cały rok fotografowania. I wystarczyła! Chociaż to nie bramę należy chwalić - milewskiemu01 wystarczyła, bo umiał ją wpleść w różne historie. A "zdjęcie z jedną nogą" to już majstersztyk i smaczek na skalę całego JA2.0. Super!

milewski01 za wytrwanie w obranej na początku konwencji, która w miarę trwania zabawy stawała się coraz bardzie intrygująca. Również tu obróbka bardzo dobra. Patrząc na te fotki to często myślałem: to skan negatywu czy odbitki. Brawo.


I na koniec jakże piękne testimoniale:

Cytat
(...) Chyba więcej nauczyłem się z oglądania zdjęć innych uczestników, niż z robienia własnych. Ale wykonywanie fotografii w ramach JA zmuszało do uważniejszego oglądania zdjęć pozostałych fotografujących. A więc udział był ważny. Bez tego udziału nie oglądałbym zdjęć z takim zainteresowaniem. A teraz do rzeczy.

Z przyjemnością brałem udział w tej zabawie. Jako uczestnik czułem się zmobilizowany do w miarę stałego fotografowania. A wiadomo, ćwiczenie czyni mistrzem. Jako widz z niecierpliwością oczekiwałem kolejnych odsłon, a później z przyjemnością oglądałem prezentacje. I jak to zazwyczaj w takich zabawach bywa, praktycznie każdy z uczestników (łącznie z tymi, którzy nie ukończyli „regulaminowo”) może się pochwalić ujęciami które są co najmniej dobre.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach