Czy Twój aparat miał problem z przysłoną (solenoidem)?
Nie, przebieg do 10 tys.
25% Complete
21 (25%)
Nie, przebieg do 15 tys.
12% Complete
10 (12%)
Nie, przebieg do 20 tys.
7% Complete
6 (7%)
Nie, przebieg do 30 tys.
11% Complete
9 (11%)
Nie, przebieg do 50 tys.
3% Complete
3 (3%)
Nie, przebieg do 100 tys.
4% Complete
4 (4%)
Tak, przebieg do 10 tys.
16% Complete
13 (16%)
Tak, przebieg do 15 tys.
4% Complete
4 (4%)
Tak, przebieg do 20 tys.
6% Complete
5 (6%)
Tak, przebieg do 30 tys.
3% Complete
3 (3%)
Tak, przebieg do 50 tys.
3% Complete
3 (3%)
Tak, przebieg do 100 tys.
0% Complete
0 (0%)
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
tomek_j napisał/a:
Jeżeli awaria przydarzy się tobie, to awaryjność wynosi 100 %

A jeżeli ma backup?
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
tomek_j napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Łatwo policzyć, że średnia awaryjność modułu przysłony wyniesie 2,52% co jest wartością realną.

Jeżeli awaria przydarzy się tobie, to awaryjność wynosi 100 %, i jest to wartość realna . Możesz to sobie policzyć dowolną ilość razy ale i tak nie wyjdzie inaczej.
Więc mogę spać spokojnie, bo prawdopodobieństwo awaryjności 100% wynosi 0%. :-B
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
WaldekW napisał/a:
Więc mogę spać spokojnie, bo prawdopodobieństwo awaryjności 100% wynosi 0%. :-B

No niezupełnie, bo z dwóch użytkowników przyznających się, tu na forum, do posiadania k-s1, jednemu mechanizm sterowania przysłoną nawalił, więc to prawdopodobieństwo wzrasta do 50% ;-)
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Podoba mi się ten statystyczny wątek.
Ale nawet jak we dwóch wyrzucimy reszkę, to prawdopodobieństwo wyrzucenia orła będzie wynosić 50%.
Chyba że monety trefne jak blok przysłony :-)
Pzdr.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Słyszałem o gościu, który uwierzył w rachunek prawdopodobieństwa i przez to trafił do więzienia. Bał się latać samolotami z powodu zagrożenia wybuchu bomby. Gdzieś wyczytał, że prawdopodobieństwo bomby w samolocie jest jak 1:10000. Prawdopodobieństwo, że w samolocie podłożone zostaną dwie bomby (chodzi o zdarzenia niezależne) jest jak 1:100000000. By zmniejszyć prawdopodobieństwo wybuchu bomby próbował wnieść bombę w bagażu podręcznym ale go złapali.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Ja słyszałem o takim, co to wbrew opiniom wielu uwierzył, że posiada aparat fotograficzny, który nie podlega uszkodzeniom, a już na pewno nie tym, które opisywane są w internetach. W końcu internet przyjmie każdą opinię, nawet taką, w której rzeczony aparat zajął niesłusznie pierwsze miejsce wśród najgorszych na rynku lustrzanek.
Wszystkie ankiety, artykuły, poparte statystykami, wykresami na największym forum fotograficznym tego producenta są napisane przez nieżyczliwe osoby. No i oczywiście zmanipulowane, bo jakaś tam usterka może przydarzyć się każdemu i w każdym aparacie.
Filmy instruktażowe na yt, opisy rosyjskich kolegów, którzy chyba najszybciej odkryli sposób jak poradzić sobie z problemem, wreszcie reklamy usług naprawy na stronach www profesjonalnych serwisów foto to czysty przypadek, który w żaden sposób nie odnosi się do przedmiotu niniejszej dyskusji.

:-B

 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
No to co - czekamy na K-90 (?) w którym problem zostanie rozwiązany przez zastosowanie silniczka jak w KP? ;-)
Kurza twarz - ta numeracja jest bez sensu. Zaraz znów się skończy. Bo potem co? K-110? :-D
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
komtur napisał/a:
K-110


K110d już był ;-)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Jeszcze można wykorzystać liczby parzyste, np. K-2, K-4, K-6, K-40, K-20 :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Color napisał/a:
K-4, K-40


Te odpadają - 4 w Japonii jest uznawane za pechowe.

Color napisał/a:
K-20


Zbyt podobne do K20d

:mrgreen:
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Fenol napisał/a:
K110d już był

Właśnie dlatego pisałem, że znów kończy się numeracja (w modelach "poważniejszych" K-5, K-3, K-1 też dobili do oporu). ;-)
Ale, poza tym, K110D był bez "-". Nowe, budżetowe Pentaksy mają kreseczkę w nazwie. Naprawdę - ta numeracja jest niesamowita w naszym systemie :-D

Mam tylko nadzieję, że w następcy K-70 to feralne rozwiązanie z solenoidem odejdzie w niepamięć. Chyba, że wrócą solenoidy o jakości takiej jak choćby te z K110D ;-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Może w końcu nastały czasy, że Pentax wyjdzie na + :evilsmile:
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
A dlaczego "K"?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
KoPytko.
 

fanmario  Dołączył: 22 Paź 2007
Sid Gotama napisał/a:
A dlaczego "K"?

Fakt, jest M(x),L(x),Z(x) a nawet Super :)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Z tym K chodzi o nawiązanie do słynnej serii K z K1000 na czele popularności. Jednocześnie obecnie podkreśla to K kompatybilność bagnetu.

KP jest linią trochę z boku, ale też ma to nawiązanie.
Myślę, ze nie lada problem stoi przed pracownikami R-I jeśli chodzi o symbole i nazewnictwo nowości.
Chyba, że będą robić K-1, K-1 Gold, K-1 2020, K-1 Titanium, K-1 Limited.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Nie no, jak już doszli do zera, to teraz mogą jechać w drugą stronę: K+1, K+3, K+5...
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Kto narzeka na naszą numerację, niech najpierw przebije się przez serię "Kiss" Canona :evilsmile:

[ Dodano: 2017-05-18, 13:06 ]
Historycznie, po Pentaksach serii K nastała seria M ;-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Color napisał/a:
Ja słyszałem o takim, co to wbrew opiniom wielu uwierzył, że posiada aparat fotograficzny, który nie podlega uszkodzeniom, a już na pewno nie tym, które opisywane są w internetach...
Domyślam się, że o mnie chodzi. Moja opinia jest taka, że uszkodzić można wszystko czego pewnie Twój korpus jest przykładem. Tylko nie o uszkodzenia chodzi w tym wątku tylko o wadę fabryczną modułu przysłony. Wada pewnie występuje, tylko nie w skali 30%. Dlaczego mój K-S1 po 2 latach użytkowania jeszcze się nie zepsuł? Czyżbym był tym szczęśliwcem 70%. W końcu 70% to nie tak mało. :-D

 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
WaldekW napisał/a:
Dlaczego mój K1 po 2 latach użytkowania jeszcze się nie zepsuł?


Ale to chyba nie tego modelu dotyczy problem?
:-o

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach