plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dobry do fotografii otworkowej.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
I nie trzeba nosić, bo ma wygodny statyw samobieżny.

Same plusy. Ciekawe, czy bagnet pasuje.

[ Dodano: 2017-05-22, 10:33 ]
Eee, nieważne, najwyżej się przejściówkę założy, a potwierdzenie i tak zadziała :-P
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
zidam, nie przejmuj się, na tym forum to normalka :-)
Ten czołg ;-) trzyma cenę niestety. Mało kto chce się go pozbywać, a jeśli już to zazwyczaj dość mocno wyeksploatowany. Ceny używanych raczej nie niskie.
Gdy szukałem swojego nie widziałem nigdzie żadnych promocji, w każdym razie nie takich, które zaważyłyby na decyzji o zakupie. Po prostu jak już uzbierałem, rozbiłem świnkę i wybrałem najtańszą ofertę na alle... ;-)
Nie do przecenienia przy zakupie nowego sprzętu jest możliwość darmowej rejestracji na 5-letnią gwarancję.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
galex napisał/a:
I ciekawe tele 125 mm

Ale to zdaje się jest średnica "soczewki". Ogniskowej (a tym samym światłosiły) nie znamy. ;-)

tref napisał/a:
Ciekawe, czy bagnet pasuje.

Nie wiem jak ma się sprawa z bagnetem, ale informacje o tym jakoby szabla ułańska do niego pasowała są wyssane z palca i podsycane przez antypolską propagandę. :-)
 
plis  Dołączył: 12 Paź 2011
galex napisał/a:
I ciekawe tele 125 mm

I ma wbudowaną stabilizację.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Color napisał/a:
zidam, nie przejmuj się, na tym forum to normalka :-)

Spoko, zdążyłem to zauważyć ;-) Choć na mnie padło pierwszy raz...

Color napisał/a:
jak już uzbierałem, rozbiłem świnkę i wybrałem najtańszą ofertę na alle... ;-)

Właśnie to wczoraj zrobiłem :-)

Color napisał/a:
Nie do przecenienia przy zakupie nowego sprzętu jest możliwość darmowej rejestracji na 5-letnią gwarancję.

O tym samym myślałem i dlatego kupiłem najtańszą dostępną nówkę. Tylko już po zakupie trochę strach mnie obleciał, czy uda się uzyskać tą gwarancję, bo nie kupiłem w żadnym autoryzowanym sklepie. Ale sprzedawca twierdzi, że obiektyw jest nowy i od polskiego dystrybutora, prosiłem też o fakturę, więc mam nadzieję, że będzie dobrze. Zobaczymy, na razie czekam na kuriera...

[ Dodano: 2017-05-24, 19:14 ]
Żeby zakończyć offtopic wrzucam coś dla miłośników broni pancernej z tego forum ;-)



Obiektyw odebrany, na razie działa ;-) Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Z gwarancją też wszystko ok, więc jak pogoda się poprawi zabieram go na testy w terenie.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
zidam, gratulacje! Też Ci tnie ekran jak gorący nóż masło? ;-)
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Tak patrze na kurs Dolca i przecieram oczy, gdyż w 5 miesięcy traci 45gr do złotówki. BTW tak patrze na BH Pentax 35mm f2.0 po 271$, to około 1000PLN a u nas ponad 2k ...
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Doliczyć trzeba by jeszcze cło i VAT (nie biorąc oczywiście pod uwagę przemytu). Mam wrażenie, że teraz naliczają co się da, na co się da. Mi naliczyli nawet na używany kilkuletni statyw i 23-letni obiektyw. Około 33-34%. Wyszłoby około 1333 PLN. Wciąż atrakcyjnie.
 

zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Color napisał/a:
zidam, gratulacje! Też Ci tnie ekran jak gorący nóż masło? ;-)


Sorry, że pisze po takim czasie, ale tak się wkręciłem w testowanie Tamrona, że zapomniałem o tym wątku ;-) Tnie, tnie, jak sam może zauważyłeś w wątku o macro ;-) A myślałem, że mój smc A 50mm 1.7 jest ostry...


W temacie wątku: chyba nikt tutaj nie wspominał, że obecnie Ricoh wprowadził na naszym rynku dwie promocje - do KP dorzucają DA 35mm f2.4 AL za złotówkę, a do K-70 w tej samej cenie DA 50MM F1.8 AL. Brzmi dobrze! Szczegóły w linkach:

KP + 35mm f 2.4

K-70 + 50mm f 1.8
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
espresso, trochę to nie wątek tym, ale plastyka fotografii to takie yeti, podobno istnieje, podobno ktoś go widział, ale nikt nie jest w stanie go dokładnie opisać ;-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Wątek jest: "Dobra cena na Pentaxa" w dziale Korpusy cyfrowe. Tak więc już dawno wątek jest nie na temat. Właściwość fotografii: "plastyka" jest znana i zdefiniowana, podobnie "bokeh". Ale sam fakt, że wiemy co to jest nie oznacza, że każdy tak samo to widzi. Jeżeli uznać bokeh budyniowaty jako dobry w przypadku portretów to makroobiektywy mają kiepski bokeh. Plastykę też mają średnią. Chociaż podobno niektóre makroobiektywy mają ładny bokeh (Sigma 2.8/70), to Tamron 2,8/90 do nich nie należy.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
WaldekW napisał/a:
Wątek jest: "Dobra cena na Pentaxa" w dziale Korpusy cyfrowe. Tak więc już dawno wątek jest nie na temat.

ale mimo to kontynuujesz go tutaj :mrgreen:

WaldekW napisał/a:
Właściwość fotografii: "plastyka" jest znana i zdefiniowana, podobnie "bokeh".

podaj mi więc tę definicję, niech i ja ją poznam

WaldekW napisał/a:
Ale sam fakt, że wiemy co to jest nie oznacza, że każdy tak samo to widzi.

jak wszystko, co w mniejszym bądź większym stopniu związane jest ze sztuką, przedstawianiem świata, itp.
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Color napisał/a:
WaldekW napisał/a:
Wątek jest: "Dobra cena na Pentaxa" w dziale Korpusy cyfrowe. Tak więc już dawno wątek jest nie na temat.

ale mimo to kontynuujesz go tutaj :mrgreen: ..
Bo uważam, że nie jestem gorszy.
Color napisał/a:

WaldekW napisał/a:
Właściwość fotografii: "plastyka" jest znana i zdefiniowana, podobnie "bokeh".

podaj mi więc tę definicję, niech i ja ją poznam...

Bokeh - wygląd nieostrych fragmentów (obszarów) zdjęcia.
Plastyka - wrażenie trójwymiarowości zdjęcia.
Tak więc w obu przypadkach chodzi o wygląd, przy czym bokeh może być ładny lub brzydki a plastyka większa lub mniejsza. Zwykle ludzie piszą odwrotnie, o większym lub mniejszym bokeh i ładnej lub brzydkiej plastyce.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Słowem-kluczem jest tutaj "wrażenie"
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Oczywiście, że chodzi o wrażenie, bo zdjęcie jest płaskie, a oglądający go nie ma założonych okularów 3D. Zresztą same okulary 3D nic nie dadzą bo prawdziwy efekt trójwymiaru składa się z dwóch różnych obrazów widzianych lewym i prawym okiem.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Czyli jeśli ja mam wrażenie, że dana fotografia "jest plastyczna" i zawiera efekt trójwymiarowości, a Ty jej nie dostrzegasz, to zdjęcie jest plastyczne czy nie? Czy obiektyw, którym zrobiono to zdjęcie będzie miał dobrą plastykę czy też słabą plastykę?
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Plastyka oraz Bokeh to pojęcia bardzo ulotne i bardzo indywidualne. Podobnie jest w kuchni - jeden lubi rosół, a drugi pomidorową z ryżem. ;-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Właściwości optyki obiektywu to tylko jeden z elementów bokeh czy plastyki zdjęcia. Z bokeh i plastyką jest dokładnie tak jak piszesz. Można to porównać do urody dziewczyny. Dla mnie jakaś dziewczyna może być piękna a dla Ciebie brzydka. Ale są dziewczyny, które każdy określi co najmniej, że jest ładna. A są takie, gdzie większość stwierdzi, że jest brzydka (pozostali, że jest zaniedbana).
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
To po ile ta plastyka? :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach