anakin11295  Dołączył: 18 Sie 2016
Jupiter 37A i bagnet m42 jaki adapter
Witam serdecznie,

Planuje kupić jupitera 135mm pod m42 i nie wiem jaki bagnet dobrać tak żeby mi nie zablokował aparatu tzn. żebym mógł wyciągnąć go z powrotem :-D
Szukałem na forum jaki adapter do m42 ale nie potrafiłem znaleźć (jak to facet). Wolę napisać nowy temat i być w 100% pewien.
Czy taki adapter się nada ? http://allegro.pl/adapter...6428357139.html

pz
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
anakin11295, poszukaj adaptera T2 z bagnetem -wiesz jakim. ;) Zmień T2 jupka z M 42 na ten zakupiony i gotowe. Nigdy nic się nie zatnie. Nawet położenie indeksu ostrości/odległości i przysłon można sobie ustawić jak trzeba, żeby nie zaglądać pod spód aparatu, gdy chce się sprawdzić nastawy. To prosta czynność - w przeciwieństwie do np. heliosa 44M z jupitera nic nie wyskakuje.
 
anakin11295  Dołączył: 18 Sie 2016
Czekaj dobrze zrozumiałem ? Kupić adapter T2 na Pentax i dalej nie czaje chodzi o zmiane jeszcze jednym adapterem m42 >>> T2 i wtedy łącze ze sobą T2 z T2 ? Za dużo już przed komputerem siedzę i ciężko kumam :p
Mógłbym prosić jaśniej ;) i wyjaśnić dlaczego takie rozwiązanie a nie np ten adapter który podesłałem który niby ma bolec zabezpieczający.
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
Nie łączysz tylko zmieniasz, ten oryginalny z Jupitera odkręcasz a przykręcasz ten z bagnetem Pentaksa.
 
anakin11295  Dołączył: 18 Sie 2016
czyli dosłownie mam odkręcić bagnet jupitera m42 i wkręcić w to miejsce bagnet T2 na pentax ? Będzie pasował gwint ?

pz
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Nie ma tam gwintu. Adapter jest przykręcony trzema śrubkami na obwodzie. Odkręcasz te śrubki, zdejmujesz T2 z gwintem M42, zakładasz T2 z bagnetem K, zakręcasz śrubki i gotowe.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
michal5150 napisał/a:
Nie ma tam gwintu. Adapter jest przykręcony trzema śrubkami na obwodzie. Odkręcasz te śrubki, zdejmujesz T2 z gwintem M42, zakładasz T2 z bagnetem K, zakręcasz śrubki i gotowe.

Mam jedno i drugie. Idę obadać mu "dupkę" :mrgreen:
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
http://jupiter37ainfinity.blogspot.com/

Podejrzewam że chodzi o zamontowanie t2 po rozebraniu jupitera jak na zdjęciu drugim z linku powyżej
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dokładnie.
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
Na naszym forum też jest instrukcja, chociaż nie wszystkie zdjęcia są widoczne:

jupiter_przeróbka
 
anakin11295  Dołączył: 18 Sie 2016
Dzięki Panowie, dobrze że są jeszcze na świecie pomocni ludzie :mrgreen:
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Właśnie znalazłem trochę czasu i już mam Jupiterka z naszym bagnetem :-D Również przyłączam się do podziękowań :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach