Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Własna WWW
Myślałem ostatnio o założeniu swojej strony www i stworzeniu jakieś portfolio czy też po prostu miejsca gdzie od czasu do czasu będę mógł wrzucać swoje zdjęcia. Niestety jestem zupełnym laikiem w tym temacie i prosiłbym Was o pomoc/odpowiedź na pytania.

Czy jest jakakolwiek różnica u kogo zarejestruję swoją domenę (tych stron jest pełno...) ?
Czy polecacie jakieś serwisy gdzie można spersonalizować gotowe szablony, dodać wcześniej wykupioną domenę i wykorzystać przestrzeń udostępnianą przez te serwisy ?
Jakie może być najbardziej opłacalne rozwiązanie na stworzenie swego miejsca w sieci ?

:-B za każde dobre słowo !
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
1. Musisz wykupić domenę przynajmniej na rok, będzie to adres, pod którym zawiśnie strona.
2. Musisz wykupić hosting czyli serwer lub miejsce na serwerze, gdzie będą leżały Twoje pliki.
Jeśli chodzi o hosting - tutaj jest różnie, u niektórych można płacić w miesięcznych ratach. Ale z reguły jest tak, że na dłuższy okres wychodzi taniej.

Dobrze przekalkuluj wszelkie 'promocje', bo późniejsze odnowienie usług już nie jest takie tanie, a przecież planujesz postawić stronę dłużej niż na rok (chyba).

Przemyśl ile potrzebujesz przestrzeni, baz danych (również rozmiar baz), ilość miesięcznego transferu itp.

Co do szablonów i CMS'ów oferowanych przez firmy hostingowe nie mogę się wypowiedzieć, bo rozwiązania piszę sobie sam.

Powodzenia!
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
jarkar napisał/a:
1. Musisz wykupić domenę przynajmniej na rok, będzie to adres, pod którym zawiśnie strona.
2. Musisz wykupić hosting czyli serwer lub miejsce na serwerze, gdzie będą leżały Twoje pliki.
Jeśli chodzi o hosting - tutaj jest różnie, u niektórych można płacić w miesięcznych ratach. Ale z reguły jest tak, że na dłuższy okres wychodzi taniej.

Dobrze przekalkuluj wszelkie 'promocje', bo późniejsze odnowienie usług już nie jest takie tanie, a przecież planujesz postawić stronę dłużej niż na rok (chyba).

Przemyśl ile potrzebujesz przestrzeni, baz danych (również rozmiar baz), ilość miesięcznego transferu itp.

Co do szablonów i CMS'ów oferowanych przez firmy hostingowe nie mogę się wypowiedzieć, bo rozwiązania piszę sobie sam.

Powodzenia!


Dzięki :-B Widzę dużo czytania i analizowania przede mną...
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Atimis napisał/a:
Czy jest jakakolwiek różnica u kogo zarejestruję swoją domenę (tych stron jest pełno...)?

Do podstawowych zastosowań to różnicę odczujesz głównie w cenie. Z własnych doświadczeń mogę polecić linuxpl.com, ovh.pl, lh.pl a jednocześnie nie polecam nazwa.pl
Atimis napisał/a:
Czy polecacie jakieś serwisy gdzie można spersonalizować gotowe szablony, dodać wcześniej wykupioną domenę i wykorzystać przestrzeń udostępnianą przez te serwisy?

W wyżej wymienionych firmach możesz wykupić domenę razem z kontem hostingowym. Do zastosowań o których piszesz najlepszy będzie moim zdaniem Wordpress. Wymienione wyżej firmy mają w swoich panelach administracyjnych gotowce instalacyjne tego CMS. Wystarczy kilka klików myszą. Szablon wgrywa się w prosty sposób, trochę trudniej jest w personalizacją ale to w główniej mierze będzie zależeć od szablonu jak też od Twojego poziomu doświadczenia :-P
Z innych prostszych/automatycznych metod/serwisów nie korzystałem.
 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
Odradzam własną stronę www. Za darmo i bez wysiłku załóż bloga. Kilka lat temu miałem stronę www, opanowałem html i css, pisałem kod "z palca". Zrezygnowałem i nie żałuję. Mam więcej czasu i pieniędzy (stokilkadziesiąt zł w skali roku :-) ).
 

unbreakable  Dołączył: 16 Paź 2012
Dzisiejsze strony nie są tak trudne do opanowania. Też zaczynałem od HTML i CSS i patrząc na to wszystko teraz to była droga przez mękę.

Polecam linuxpl.com pierwszy rok w promocji kosztował mnie chyba z 80 zł bo domena w .pl miałem za 1zł kontynuacja to jakieś 150 zł. W jednym miejscu zarejestrujesz domenę i będziesz miał host.

Co do samej strony polecam Wordpress jeżeli już ją postawisz to obsługa jest prosta, dużo szablonów i wtyczek. Na bieżąco aktualizowana jest i rozwijana. Co też zmniejsza czas na prowadzenie strony i nie trzeba się wczytywać w najnowsze standardy.
 
jarkar  Dołączył: 23 Sty 2013
Niekumaty Burak napisał/a:
Odradzam własną stronę www. Za darmo i bez wysiłku załóż bloga. Kilka lat temu miałem stronę www, opanowałem html i css, pisałem kod "z palca". Zrezygnowałem i nie żałuję. Mam więcej czasu i pieniędzy (stokilkadziesiąt zł w skali roku :-) ).


Ze swojej strony powiem tak: jak się nie ma wiedzy, to pisanie strony "z palca" może być nieefektywne. I nawet jest mało rozsądnym pomysłem. Ja sobie stronę napisałem (w PHP), a potem dopisałem CMS'a i jej prowadzenie nie różni się od wordpresa, joomli czy drupala.
Nie użeram się z konfiguracją pluginów, jak widzę gdzieś fajne rozwiązanie to piszę sobie takie żeby było wygodne i spełniało moje oczekiwania. Powiedzieliście koledze, że nie wszystkie są darmowe?

Własna strona nie jest złym pomysłem, tylko trzeba wiedzieć czego się chce, a nie narzekać, że trzeba komuś zapłacić jak zmieni mi się koncepcja.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Niekumaty Burak napisał/a:
Odradzam własną stronę www. Za darmo i bez wysiłku załóż bloga.


Najpierw trzeba przeczytać regulamin świadczenia usług i praw majątkowych do materiałów umieszczanych w czyimś serwisie.

Chociaż, chyba nie trzeba, bo i tak może być tak:
http://fotoblogia.pl/1074...to-moze-spotkac

Także ten tego... Lepiej na swoim :)
 

Atimis  Dołączył: 22 Lut 2009
Dziękuje za wszystkie porady ;-)
Bloga już kiedyś miałem, strony na 500px czy innych tumblr też przerabiałem, jednak stwierdziłem, że lepiej byłoby mieć swoja stronę i pewne miejsce dla swojego materiału. Jeszcze wiele przede mną i zobaczymy co z tego wyjdzie :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach