bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
A dysk? Może on nie wyrabia. Wyczyść folder cache i najlepiej przenieś go na inny fizycznie dysk.
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Dysk jest dość szybki to ssd, jutro sprawdzę z tym cashem,chociaż system mam dość świeży, około 3 miesiące , jednak w Library program działa szybko, tylko w Develop jest tragedia.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
A masz włączone wsparcie karty graficznej (nie pamiętam, jak to się nazywa, a teraz nie mogę sprawdzić)? Jeśli tak, to spróbuj wyłączyć.
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Tak, wiem o co chodzi. Mam to wyłączone, ponieważ nie mam oddzielnej VGA tylko zintegrowaną z procesorem.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Miałem taki sam problem z LR 4 kilka lat temu. wystąpił, gdy miałem problem z kartą graficzną i musiałem używać tej na płycie głównej. Twoja konfiguracja na to wskazuje. Pożycz grafikę klasy GeForce 650 lub wyżej. I sprawdz. Drugie co mi się nasuwa to przeładowana biblioteka, ale piszesz, że komp jest trzy miesiące po reinstalacji.
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Do Lightroom'a mam zaimportowane raptem ze 30 zdjęć, jeśli chodzi o grafikę to wydaje mi się że procesor tej klasy powinien sobie radzić bez problemu, wcześniej miałem core 2 duo E8400, grafikę 9600GT i 4GB ramu i jakoś to działało. Może spróbuję przeinstalować Lightroom'a na nowo?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
_rado napisał/a:
dysk SSD Crucial MX200
Aktualizowałeś firmware? Jeśli nie, to zdecydowanie polecam gdy jest jakieś nowszy.
 
_rado  Dołączył: 14 Mar 2010
Dzięki za sugestię, firmware nie aktualizowałem.
...
Aktualizacja firmware nic nie wniosła.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Postaram się wytłumaczyć i może się uda. Jeśli wiesz gdzie jest katalog biblioteki lr to idź do tego folderu. W tym folderze będziesz miał główny plik katalogu nazwany tak jak biblioteka. W zależności od ilości zdjęć będzie miał rożna wielkość, a bezpośredni dwuklik odpali LR. I tak, samo odpalenie z tego folderu tej biblioteki nic Tobie nie da. Jest jakiś błąd w nazwach katalogów. Jesli usuniesz wszystkie katalogi wokół to prawdopodobnie bez problemów odpalisz bibliotekę. Bedzie na nowo robić podglądy, które sa wlasnie przechowywane w tych podkatalogach, ale zachowasz cała prace. A wiec...Wytnij dla bezpieczeństwa i gdzieś w dowolnym miejscu wklej katalogi w których są podkatalogi zaczynające się od liter alfabetu. W zasadzie wszystkie katalogi przenieś gdzieś w inne miejsce. Ale katalog biblioteki pozostaw. Jeśli będzie sam możesz go kliknąć dwa razy, lub normalnie włącz Lr. Powinno pomóc.


Niestety nie mogę nadal uruchomić Lightrooma. :-? Zastanawiam się, czy nie lepiej będzie odinstalować Lightroom i zainstalować od nowa. Potem importować pliki wraz z metadanymi...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Marek, LR działa w oparciu o biblioteki. Masz uszkodzoną bibliotekę, a nie program. Dokopałeś się do biblioteki? Usunięcie wszystkich danych(kazałem Ci przekopiować dane)rozwiązuje ten problem. Poza tym LR w odstępach cotygodniowych robi kopię biblioteki. Możesz odpalić kopię i stracisz tydzień roboty. Chyba, że nie robisz kopii bibliotek.

[ Dodano: 2017-05-05, 14:13 ]


[ Dodano: 2017-05-05, 14:18 ]
Usuń albo wytnij i gdzieś wklej - w folder na pulipcie chociażby - pliki z rozszerzeniem lrcat.lock oraz lrcat-journal, oraz do tego cały folder previews.lrdata. Możesz zostawić folder backups - tam są backupy biblioteki. Jak to zrobisz, wróć do tego miejsca kliknij bibliotekę - ten plik z oznaczeniem LR.

 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K, nie krzycz na mnie! :-P
Uprzednio nie wyrzuciłem wszystkiego i zapewne dlatego nie zadziałało. Po usunięciu reszty folderów i plików Lightroom śmiga aż miło. :-)
Wolno mi to szło, gdyż byłem trochę zabiegany.
Dzięki serdeczne! :-) :-B
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Drobiazg ;)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Drobiazg ;)

Dla Ciebie drobiazg, a dla mnie brak konieczności robienia czegoś po raz wtóry. :-)
I za to lubię to Forum.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Tym bardziej się cieszę.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Melduję, że dostępna jest kolejna aktualizacja Lr: 6.10.1 / CC 2015.10.1
Widzę, że im się też numeracja jakoś komplikuje ;-)
W tej aktualizacji nic konkretnie dla nas. Może poprawili cichcem jakieś błędy.
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
I znów mam problemy z Lightroomem. A właściwie z wyświetlaniem kolorów przez Google Chrome, jak i przez samego Lightrooma.
Otóż skalibrowałem sobie wczoraj monitor Eizo CS240 za pomocą ColorMunkiPhoto i nie mogę dojść do ładu z kolorami. Po pierwsze Lightroom wyświetla wszystkie obrobione przeze mnie zdjęcia jako blade, ogólnie mdłe (wyglądają jak po wyeksportowaniu w AdobeRGB). Pliki te po wyeksportowaniu do jpg są wyświetlane przez IrfanView tak jak należy, tzn. kolory są żywe itd. Z kolei po wrzuceniu zdjęć np. do albumu na Google Photos znów widzę mdłe obrazki. Przed kalibracją było ok i zawsze miałem właściwe kolory. Podejrzewam, że problem jest banalny i tkwi w przestrzeni barw. Ale nie wiem co zrobić żebym zawsze mógł widzieć to samo.
Wybaczcie, że zaprzątam Wam głowy taką błahostką, miast kupić podręcznik użytkownika Lightroom i go dogłębnie przestudiować. Ale jestem leniwy i lubię mieć pewne rzeczy podane na tacy. ;-) A poważnie, brak mi trochę czasu na samodzielne poszukiwanie rozwiązań i eksperymenty.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Nie wiem, czy nadal tak jest, ale w dawniejszych wersjach IV program ignorował profil koloru w systemie i konwertował każdy obrazek do 'własnego' profilu sRGB, według zasady: profil źródła (osadzony w obrazku) -> sRGB. Tymczasem powinno być: profil źródła - > profil monitora. Pamiętam nawet jakś dyskusję z autorem programu i obietnicę z jego strony, że pochyli się nad problemem, ale to było... 8 - 9 lat temu?
W IV jest chyba możliwosć kontroli/wyłączenia zarzadzaniem kolorami - spróbuj odszukać i pogmerać, może to coś da. Nic wiecej Ci nie poradzę, bo nie mam obecnie IV i mieć nie mogę :-)
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Apas, dzięki! Ja mam Lightrooma 6. Pogrzebię jeszcze. Ale coraz bardziej mam ochotę przywrócić ustawienia monitora sprzed kalibracji. :-)
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Melduję, że dostępne są aktualizacje do Lr CC 2015.12 i Lr 6.12 (wersji CC 2015.11/6.11 nie było).
Poprawili kilkanaście (raczej rzadko spotykanych) błędów, dodali profile nowych aparatów i profile dwóch jakże popularnych obiektywów z "naszym" mocowaniem ;-)
Venus Optics Laowa 12mm f2.8 Zero-D
Venus Optics Laowa 105mm f2 (T3.2) Smooth Trans Focus
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Jak twierdzi portal Dpreview, "6" była ostatnią pudełkową wersją oprogramowania i będzie wspierana do końca tego roku.
Dwie nowe wersje LRa to CC, w tym jedna "chmurowa", druga klasyczna.
Cóż, dopóki będziemy mieli pliki DNG prosto z puszki, nie będzie problemu, tym niemniej jeżeli ktoś nie reflektuje na abonament, pora pomału zacząć szukać alternatywy lub uzupełnienia systemu pracy.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach