RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Picture manager z automatycznym rozpoznawaniem twarzy
Przejrzałem na szybko Google w poszukiwaniu bezpłatnego narzędzia tego typu.

Przy czym chodzi o takie, które które działa offline, i oprócz znalezienia twarzy na zdjęciu i podania okienka do wpisanie imienia i nazwiska, potrafi automatycznie znaleźć tego samego człowieka na innych zdjęciach i samo dopisać dane.

Czy ktoś wyszedł zwycięsko z takich poszukiwań i może się podzielić co znalazł?
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Picasa ma taką funkcję. Nie wiem czy dopisuje imię i nazwisko, ale twarze na pewno rozpoznaje.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Re: Picture manager z automatycznym rozpoznawaniem twarzy
RPM napisał/a:

Przy czym chodzi o takie, które które działa offline (...)


Jak to tak - offline?! Czyli że niby bez dostępu do tych anonimowych baz danych nieistotnych informacji, których niewielkie ilości są zbierane przy okazji różnych 'darmowych' aktywności nierogacizny, zwanej użytkownikami mediów społecznościowych, dla ich dobra, wygody i świetlanej przyszłości ma się rozumieć? Nie, no tak to się nie da - w końcu po coś musisz zgadzać się na dostęp do swojego zbioru kontaktow, zdjeć, filmów, historii przeglądanych stron, maili, SMSów, zgromadzonych dokumentów, lokalizacji oraz konta na fejsbuniu ilekroć instalujesz darmową aplikację do wyświetlania przecinka na ekanie w każdy drugi czwartek miesiąca, albo jakiś inny, przełomowy soft. Poza tym, jesli już ktoś napisał aplikację, jakiej szukasz, to nie po to, by zidentyfikowane osoby z przypisanymi wizerunkami i zależnościami między nimi marnowały się w twoim PRYWATNYM zbiorze zdjęć - to wszak kolejna, nieistotna informacja, którą dla twojej wygody i dobra, oczywiście, ktoś tam chętnie zapisze na swoim, drmowym dla ciebie, serwerze chmurowym i w wolnej chwili przeanalizuje, rozbudowując kilka profili użytkowników...

PS. 'Linuksowe piekło zależności' brzmi jak niewinny dowcip pensjonarki przy 'raju socjalmediowych ułatwień, udogodnień i automagicznych samo-się-zróbek'... Ostatnio czytałem recenzję jakiejś appki rozszerzajacej kolejny komunikator socjalmediowy, zakończoną konkluzją, którą cytuję z pamięci: 'wprawdzie aplikacja dość mocno ingeruje w naszą prywatność, domagając się dostępu do w zasadzie wszystkich zasobów telefonu czy tabletu, ale za to pozwala zaoszczędzić cenne ułamki sekund, wyświetlajac najważniejsze powiadomienia od znajomych albo obserwowanych celebrytów bez zbędnych opóźnień!' :-)

[ Dodano: 2017-05-28, 18:33 ]
Enzo napisał/a:
Picasa ma taką funkcję. Nie wiem czy dopisuje imię i nazwisko, ale twarze na pewno rozpoznaje.


'We’ve decided to retire Picasa in order to focus on a single photo service in Google Photos – a new, smarter photo app that works seamlessly across mobile and the web.
If you have photos or videos in a Picasa Web Album, the easiest way to still access, modify and share most of that content is to log in to Google Photos. Your photos and videos will already be there.'

With love - Google :-D

Kolega pytał o coś offline...

EDIT: Tak, wiem, skądeś tam niewspieraną Picassę wciaż można ściągnąć, ale chodziło mi raczej o tzw. trynd...
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Apas napisał/a:
Kolega pytał o coś offline...

Przecież ten program działa offline.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Enzo napisał/a:
Apas napisał/a:
Kolega pytał o coś offline...

Przecież ten program działa offline.

Nieprecyzyjnie się wyraziłem - tak, wiem że działa off-line i że wciąż można to ściągnąć, ale faktem pozostaje, że jest to program nierozwijany i niewspierany, formalnie bez wsparcia dla Win10, z odciętym ważnym składnikeim funkcjonalności, jakim był katalog on-line etc. Niewspieranie i porzucenie kodu zamkniętego to problem dużo większego kalibru, niż porzucenie kodu otwartego, który w desperacji ktoś może przejąć i objąć opieką. Chodziło mi zatem o drażniący trend przenoszenia wszystkiego (w sensie silników programów, nie tylko danych) on-line i do chmury, którego to trendu fakt istnienia wciaż działającej Picasy nie zmienia. No ale faktem jest, że (po wytrenowaniu, co czasem bywa upierdliwe) Picasa rzeczywiście może zaoferować działajace rozwiązanie dla problemu zgłoszonego przez założyciela wątku, co słusznie zauważyłeś :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach