iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Jaśśśko napisał/a:
Nie, przy dużej ogniskowej ciężko trafić w cel, 150-500 jest bardzo wolna, i światłem, i silnikiem - stąd też ta niska cena. Wielką zaletą jest stabilizacja w obiektywie. Moja K-3II też demonem AF nie jest , nie wiem jak to z K-1 wychodzi. Staram się te wady zniwelować fokusując wstępnie na mniejszej ogniskowej, aby "złapać" cel, i szybki zoom. To przy centralnym punkcie z pomocniczymi 9-cioma punktami. Dodatkowo aby zniwelować potencjalne poruszenie używam szybkiego czasu i dodatkowo np. f8 aby zwiększyć głębię. To przy pięknej słonecznej pogodzie działa, ale do komfortu daleko i trzeba dużo wprawy. Przypomina strzelanie do szybko poruszających się celów przy różnych odległościach. Na pewno istnieją inne, wydajniejsze, techniki, jak ktoś ma ciekawą podpowiedź chętnie skorzystam. :-D


Dokładnie tak jak piszesz, tak robię. Zaczynam celować przy jakiś 120-150 a ten "się wierci" i nie wiadomo, gdzie co chce złapać (AF-C). ;-) Dodaje jedną "działkę" do głębi a wychodzi naprawdę słabo. Może lepiej jak skupię na telekonwenterze x2, statywie i stałych obiektach na początek.
Z tego co widzę, nie dawno pod inny system poszedł taki obiektyw za niecale 1300 zł. Czy da radę w tej cenie też pod Pentaxa kupić, czy większy budzet, bo mało szkieł na rynku? Zbieram na coś krótkiego i stałego, dopiero pożniej pomyślę na czymś długim. :-P
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Na pewno 55-300 jest za słaby, wiem, służy mi jako "plażowy" obiektyw, w dobrym słonku działa nie najgorzej. Mimo bardzo, bardzo, wielu wad, Sigma 150-500 jest o niebo lepsza od niego, jeszcze lepsza ponoć Sigma 50-500, z tego co czytam z sukcesem robione są zdjęcia Pentaksem 300 mm + telekonwerter 1.4, Pentax 150-450 to bardzo drogi obiektyw w cenie którego można nabyć nowy aparat innego systemu + długi 150-600 Sigmy lub Tamrona. To te produkowane obecnie, o Pentax 560 nie piszę bo bardzo drogi. Są też, już nieprodukowane "używki", ale może lepiej jakby w tej materii by ktoś bardziej doświadczony coś napisał. W filmowaniu przyrody Pentax nas nie rozpieszcza. :lol:
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Kto zacz ?


Już chyba jestem pewien, że to samica zwykłego wróbla. ;-)
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009




Takie tam pstryki szpaka na płocie... :-)
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Ale też fajne.
 

Weyland  Dołączył: 02 Mar 2014
Łabędź niemy

Łabędzie krzykliwe

negatyw łabędzia :mrgreen:
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Cytat
negatyw łabędzia

...czyli dźębał. :-P
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
źdębał właściwy
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
Weyland napisał/a:
negatyw łabędzia

:mrgreen: padłem
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kolor dzioba się nie zgadza ;-)
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Weyland, :-D :-B
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Sprobuj mu to wytlumaczyc ;)

 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009


Gęsiówka egipska?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Niestety nie powiem, co to, ale mi się podoba- nie sądziłem, że zdjęcie "kaczki" może być niepokojące... :-B
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Gęsiówka egipska
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
A mnie kiedyś kaczki tak zapozowały:
[img][/img]
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
A mi zapozował kaczor:
 
Jaśśśko  Dołączył: 30 Maj 2015
Ja spotkałem całą bandę
 
Piotrek K  Dołączył: 16 Lis 2009


Bernikla
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Czy to głowienka?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach