lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Nik Collection
Czy może ktoś wie czy istnieje możliwość zainstalowania Nik Collection na dwóch komputerach? Czy pozwala na to licencja?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Tak pozwala na dwóch. Jeszcze rok temu jak kupowałem pozwalali na trzech.Postaram się podać link za chwilkę.

[ Dodano: 2016-03-22, 11:52 ]
Mało tego, że pozwala to jeszcze można użytkować w jednym czasie.

https://support.google.com/nikcollection/answer/3000889?hl=en&ref_topic=3000839
 
lordmk  Dołączył: 22 Kwi 2011
Dzięki za odpowiedź.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://www.mirrorlessrumo...lable-for-free/

Dzisiaj pełny Nik Software za darmo!
:-)
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
Witajcie!
Może ktoś mi poradzi czy Nik Collection pozwala na "obróbkę" kilku zdjęć jednocześnie?
Wyjaśniam o co mi chodzi. Nik Collection mam podpięte pod LR 5 wybieram zdjęcie otwieram Nik Collection wybieram Analog efex Pro, zdjęcie "wypluwa" mi obrobione w tiff. Ale mam kilka bardzo podobnych zdjęć i muszą każde otwierać i wykonywać jednakowe czynności.
Czy da się to zrobić hurtowo?
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Z lewej strony ekranu na dole, pod miniaturami gotowych ustawień najedź myszką na "plus" w zakładce"Niestandardowe". Wyświetli Ci się wytłumaczenie tego, co możesz zrobić. A możesz zapisać tam ustawienia własne do wykorzystania przy każdej innej okazji obróbki zdjęcia. ;-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Oczywiście, zaznacz kilka fotografii na pasku LR, potem już działasz standardowo - czyli tak jak w przypadku jednego zdjęcia. Ważne jest to, że jeśli wybierzesz jakiś profil to każde ujęcie będzie tak przetworzone. Możesz oczywiście każde ujęcie po kolei edytować i cyzelować jego ustawienia.

Ja zazwyczaj jak puszczam to max 100 fotografii, trochę trwa generowanie przez LR plików docelowych. Powiedz mi jeszcze po co TIFF? Będziesz robił z tego baner reklamowy?
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
M.K napisał/a:
Powiedz mi jeszcze po co TIFF? Będziesz robił z tego baner reklamowy?


Fakt, muszę zmienić na .jpg

Dzięki za odpowiedzi, przetestuje wieczorkiem
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
M.K napisał/a:
Powiedz mi jeszcze po co TIFF?


A ja trzymam w tiffach, jako formacie bezstratnym i nie ma co ukrywać - megażernym. I to z zachowaniem warstw. Po co? Ano po to, że wielokrotnie zdarzało się, że otwierałem kiedyś tam robione zdjęcia i nieraz włos się jeżył, jak można było coś takiego zrobić :evilsmile:
Otwieram w PS i bez żadnych strat mam znów materiał do obróbki. Oryginał z puszki (znaczy wywołany RAW) też tam zawsze jest.
Kiedyś wszyscy walczyli o oszczędności miejsca na dysku. Teraz zdaje się już takich kłopotów nie ma, można trzymać zdjęcia na dyskach zewnętrznych i jak się komu co podoba. A przecież wszyscy wiedzą, że kilkakrotnie zapisywany jotpeg za każdym razem traci. No, chyba że ktoś ma rzeczywiście słaby komputer...

 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
W menu ustaw sobie jpg. Była kiedyś już dyskusja o plikach wynikowych i DPI? Kiedyś się wdałem w dyskusję w cztery oczy z programistą i byłem przekonany, że to ma sens - to ustawianie 72 czy 300 itd. A on mi mówi: to weź wygeneruj sobie plik jpg 72 dpi i 300 dpi i porównaj ich wielkość. No i porównałem. JPG się niczym nie różnią.

[ Dodano: 2017-04-20, 14:36 ]
Penteusz, a wiesz co bym wybrał gdybym miał na komputerze wybór RAW kontra TIFF? Poza tym TIFF z mojej puszki waży 120MB. Więc nie ma żadnego sensu go produkować. Chyba, że coś komuś kompilujesz i chcesz to zachować, ale wtedy ja stosuję PSD.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
M.K napisał/a:
TIFF z mojej puszki waży 120MB


Ty to masz puszkę... :roll:
To już chyba beczka 8-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Penteusz, byłbym skłamał, nie używam TIFF'ów prawie wcale. Wygenerowałem no i TIFF ma 138MB! :evilsmile:

Nie ważne. To są takie drobiazgi :)

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
M.K - nie propagujemy tutaj piractwa i kradzieży, proszę edytuj post i usuń ten link.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Michu, ja też jestem od tego daleki. Jeśli choćbyś Ty sam jeden miał wątpliwości co do tego, czy film na CDA jest legalny - to ja dla Twoich wątpliwości i Twojej prośby zrezygnuję z mojego wpisu.
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
Mówią, że dobrze żarło i zdechło czy jakoś tak.
http://www.fotopolis.pl/n...-nik-collection
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ale o co chodzi? Przecież jest na dysku :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dickkett, ale o tym było wiadomo od roku. To dlatego Google zdecydowało się udostępnić ten zestaw za darmo. Zastanawiam się, czy ów pakiet nie zostanie sprzedany, na przykład firmie Serif (bądź ON1), by ta dalej rozwijała go jako część swojego oprogramowania.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Póki jest kompatybilny i można zassać z Internetu to w porządku. Za kilka lat pojawią się problemy zapewne. Szkoda, że google to kupiło i zmarnowało.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Bodaj wszystkie elementy można uruchomić niezależnie od programu graficznego, więc wszystko będzie działać, póki będzie zachowana wsteczna zgodność w systemie operacyjnym.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Niby tak, ale odpadnie zapis kilkudziesięciu fotek na raz. A to jest duży plus.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach