powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Podłaczę się pod ten wątek. Co koledzy myślą o czymś takim http://allegro.pl/drukark...6817806959.html
oczywiście do drukowania typowych wglądówek lub pamiątkowych w rozmiarze pocztówki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeśli potrzebujesz skaner i chcesz dolewać tusz strzykawką to dlaczego nie. Głowica jest tego samego typu.
Czy dobrze przeczytałem, że tego jest 500 sztuk :shock: , wszystkie powystawowe ;-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
powalos, używam jej sporadycznie, przedwczoraj zepsuła się chyba rolka wciągająca papier bo wciąga go tylko z prawej strony i papier się blokuje. Jeśli będę chciał kupić nową to zapewne coś z wyższej póki. Pozdrawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Może tylko zabrudzona. W Samsungu ML-2135W, na podobne problemy z wciąganiem papieru, pomogło wymycie rolek podających. Problem był tylko z dostępem do nich.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
plwk, tutaj chyba też nie będzie łatwo się dostać, ale jak znajdę chwilę czasu to spróbuje się temu przyjrzeć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W Samsungu dostałem się przez podajnik papieru.
 

zuka68  Dołączył: 31 Maj 2010
Właśnie zdechł mi Canon IP7250... Wywala błąd B200 i teraz błąd 1403.
Szykuje się nowy wydatek...
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
powalos, kupiłeś tego epsona?
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
M.K, tymczasowo z powodu ograniczeń finansowych, nie. Pzdr.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
powalos, te drukarki mają na wiecznych kartridżach bardzo długi i częsty proces czyszczenia, poza tym jak skończy się jeden kolor to po kolei żąda potwierdzenia na każdy kolor, że został zmieniony każdy kolejny kartridż - paranoja. Inaczej mówiąc trwa to długo(nawet 20min) i jest bardzo nieekonomiczna przez to. Nie polecam tego modelu z tuszami napełnialnymi. Sama firma jest ok. Kupiłem od nich dwie drukarki i bez zarzutu.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wydrukowałem kilka próbek do ewentualnego obejrzenia, przez chętnych, na PPD. Mam też dwa czarno-białe, drukowane na profilu neutralnym. Żadnych zafarbów na nich nie dostrzegam.

[ Dodano: 2017-06-03, 14:24 ]
Może jednak jest delikatny zielonkawy odcień.
 

wariat133  Dołączył: 29 Mar 2012
Dojrzałem do zakupu drukarki. Otóż przeczytałem cały wątek uff... I jestem jeszce bardziej głupszy. Proszę o konkretną poradę, podsumowanie przez użytkowników epson i Canon.

Szukam drukarki do zdjęć A4 w miarę uniwersalnej. Robię zdjęcia architektury, krajobraz a czasami, zdarzy mi się jakaś sesja rodzinna, śluby. Zależy mi na jakośći zdjęć, ale nie jestem pedantyczny. Zdjęcia mają mieć w miarę naturalne barwy. Drukować bedę chciał na matowy papierach dobrej jakości np. Ilforda . Zdjęcia czarno białe robię, ale nie jest ich dużo. Jednak wymagam od BW aby nie miały zafarbu. Nie posiadam super monitora, ani kalibratora. Zdjęcia obrabiam w LR i wyniki fotolabie są zbliżone do tego co mam na monitorze. Chciałbym żeby drukarka miała

6 kolorów tuszu lub więcej
W miarę dobre odwzorowanie bw
Opcjonalnie
Wifi
Skaner

Zastanawiam się nad modelami
P50, px660, px730wd, xp760 z ciss

Czy jest różnica w jakośći między L800, a P50 itp. z tuszami do L800 i profilami z L 800 i jak można je porządnie skorygować?

Kto drukował programem do BW quadToneRIP na innych drukarkach epson p50 px660 px730wd?

Czy współpracują z sobą i czy efekty są widocznie lepsze?
Czy do tego modelu px730wd xp760 podepnę profile z L800 do papierów Ilforda i epson?

Interesuje mnie jeszcze Canon z względu na tusze BW, współpracę z androidem i WiFi skaner.
Jaki model polecacie?
Czy jakość koloru różni się mocno na 3 tuszach odepson 5 tuszy kolor ? Jaki porządny, zamiennik tuszy kupić? Jak to wszystko porządnie zkalibrować?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z drukarką dostałem paczkę papieru Epson Premium Glossy Photo Paper 255 g/m2. Wydrukowałem zdjęcia robione w tych samych warunkach, część na papierze, dla którego robiłem profil, część na tym papierze od Epsona. Przyglądam się i nie dostrzegam żadnej różnicy w wydrukach.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
wariat133 napisał/a:
(...)Chciałbym żeby drukarka miała 6 kolorów tuszu lub więcej(...)


Epson L805 używam od kilku miesięcy.

Zalety: -
- ma 6 kolorów (bardzo to wydajne, wydrukowałem 1000 i połowa tuszów jeszcze jest:-))
- w zasadzie kolory są w porządku
- ale trzeba trochę "pofiglować" z ustawieniami
- świetne efekty z tanim papierem Fomei Collection Velvet (medikon.pl)

Wady: -
- profile (fabryczne i inne) można sobie w buty wsadzić) :-(
- papier Auchon się nie nadaje!
- trzeba trochę "pofiglować" z ustawieniami
- czarno-białe są z lekka hm... podbarwione zielonkowato, ale w sumie OK. (ocena 3 na 5 po mojemu)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
zorzyk napisał/a:
- trzeba trochę "pofiglować" z ustawieniami
Zorzyk, co jestem u Ciebie, to temat drukarki jest zawsze na czasie :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Figlujecie z drukarką, świntuszki :evilsmile:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
@ wariat133
Epson Stylus Photo P50 - jeśli o nią chodzi - używałem kilka lat, świetna jak na swoją cenę, choć oryginalne tusze - zwłaszcza LM i LC znikają niezwykle szybko i są drogie - poza tym w mojej gminie jakoś trudno je dostać od roku z okładem.
Raz skusiłem się na zamienniki i... to był błąd. Owszem, kolory były akceptowalne, ale tusz zapieprzył mi dysze w głowicy. Ponieważ drukarka ładnie jest rozpoznawana pod Linuxem, co dla mnie istotne, mam zamiar ją jakoś reanimować - podobno są do tego dedykowane płyny czyszczące głowicę.
Generlnie jakość wydruków z oryginalnych tuszy dobra, choć B&W lekko zalatuje zielenią czasami - da sie z tym żyć i wyjść do ludzi, ale purysta będzie miał dyskomfort. Nie wiem, za ile możesz ją kupić, u mnie kiepsko z tuszami a i sama drukarka niedostępna już od jakiegoś czasu, ale jeśli niedrogo - to polecam, choć w ustawieniach będziesz sie musiał pobawić by dopieścić kolory.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Technicznie p50 to l800. Przy założeniu ciss to lepsza wersja l800 ze względu na łatwość przeprowadzania czynności serwisowych.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ela zażądała, żebym kupił więcej papieru. Poczuła w sobie potrzebę dzielenia się ze znajomymi "papierowymi" zdjęciami. :mrgreen:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Tak trzymac! Zdjecia maja byc na papierze, a nie monitorze :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach